خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خانم ها برنامه غذاییتون برای ماه رمضان چیه؟

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1

Daemons  خانم ها برنامه غذاییتون برای ماه رمضان چیه؟
سلام امروز ناحار قورمه سبزی خوردم بعدازظهر حسابی تشنه شدم ، ماه رمضان سحری چی بخوریم که تشنه نشیم ! گشنه نشیم؟ هرکس ایده خوب داره بگه تا استفاده کنیم.
من فعلا نیستم ولی میام تا جوابها را ببینم
15-06-2015, 08:31 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2,388

ارسال: #2
RE: خانم ها برنامه غذاییتون برای ماه رمضان چیه؟
ما سحرها همیشه پلو خورش میخوریم منتها یه تجربه خوبی که من وهمسرم داریم اینه که بعداز خوردن سحری یک لیوان آب وآبلیموبدون شکر می خوریم .باعث میشه عطش نداشته باشید.حتما تجربه کنیدمفیده.
15-06-2015, 09:05 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2

دوست عزیز حکمت روزه به این هست که روزه دار گرسنگی و تشنگی رو درک کنه اگه گرسنه و تشنه نشیم چه فرقی با روزه نگرفتن داره؟؟؟؟!!!!
66666

به هر حال واضحه اگه غذای سحری خیلی چرب و شور نباشه کمتر گرسنه و تشنه میشیم3
15-06-2015, 09:26 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

سلام به خانم گل های خوب و نازنین
تجربه خود خود خودم میگه بهتره آخرین چیزی که تو سحری خورده میشه مایعات باشه . بخصوص شربت خاکشیر یاشربتی که باتخم شربتی درست میشه .چون اونها قابلیت ذخیره و جذب آب رو دارن و بعد از مصرف آبی رو که جذب کردن بصورت تدریجی به بدن منتقل می کنن و این از تشنگی خودداری می کنه. چند روز قبل هم یه دکتر تغذیه توصیه می کرد که حتما تو وعده سحری از هندونه استفاده کنیم.959595757575
15-06-2015, 09:35 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 55

ارسال: #5
سوسن جون حالا من پارسال متضاد حرف شما شنیدم درباره هندونه تو تلوزین می گفت تو وعده افطار اشکالی نداره اما تو وعده سحری هندونه نخورید چون باعث می شه اب زیادی از شما(ببخشد)دفع بشه و این موجب گرسنگی می شه و این من امتحان کردم دیدم درست
16-06-2015, 06:38 AM,
وب سایت کاربر یافتن نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2,647

ارسال: #6
ببینید یکی از اشتباهات رایج اینه که مردم خودشون در وعده سحری خفه می کنند که در روز گرسنگی و تشنگی نکشند5...درست نیست...شما در وعده سحری طبق نظر متخصصان سلامت میتونید حتی نون وپنیر و گردو البته در کنارش خرما استفاده کنید دروعده سحری بهتره میوه مصرف بشه ولی به قول دوست مون هندوانه بهتره بین افطار و سحری مصرف بشه اگر هم سحرهندوانه می خورید میزانش زیاد نباشه6...در ضمن توصیه می کنم برای سحرهای ماه مبارک تون از یکی از 5شربت( آبلیمو، خاکشیر با گلاب، تخم شربتی با گلاب یا عرق نعنا، شربت گلاب، شربت بیدمشک) البته کم شیرین!!!!!! استفاده کنید مخصوصا خاکشیر و تخم شربتی کمک زیادی به رفع عطش در روز می کند10
برای افطار هم متخصصها میگن بهتره افطار با خرما وچای کمرنگ...آبجوش یا شیر شروع کنید به هیچ وجه مایعات سرد را اول شروع نکنید زیرا به معده شوک وارد میشه...غذاهای چرب را در برنامه ماه مبارک تون حذف کنید...سرخ کردنی ها را کمتر مصرف کنید و در یک کلام از ماه مبارک رژیم سالم غذایی را برای بقیه زندگی تمرین کنید12 خلاصه وعده افطار را باید کم کم و در فرایند چند ساعته غذا و نوشیدنی را به بدن وارد کرد والا اذیت می شوید...میوه و اب را بعد از افطارتا سحر استفاده کنید...عی کنید در حین روزه تاجایی کاری ندارید بیرون نرید تا تشنه وگرسنه نشوید البته کارخیلی خوبه ولی برخی افراد در حین روزه اذیت میشن مخصوصا در شهرهای گرمی مث جنوب کشور...پیشاپیش قبول باشه و التماس دعا83
16-06-2015, 07:28 AM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 1

خانم های عزیز نظرتون در مورد سالاد در وعده سحر چیه؟ من خودم عاشق سالاد شیرازی هستم و حتما بای سحر برنج با خورشت بخورم ، چیکار کنم تا الان همیشهوعده سحرمون همین بوده ولی انشالله بعد از این در آخرش شربتی که دوستان گفتن را هم میدرستم و میل میکنیم،
راستش دو تا وروجک دارم که روزه با وجود اینها خیلی سخته برای همین میخام سحری خوب بخورم وگرنه هدف اصلی گشنگی و تشنگیه ، ولی من با وجود گل پسرهام همیه گشنه وتشنه ام . ممنون از راهنماییهاتون
16-06-2015, 12:29 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2,647

ارسال: #8
در صورتی که معده شما مشکلی نداشته باشه میشه سالد شیرازی خورد..اما یادتان باشد وعده سحر بعدش اب خوردن نداره ..سالاد شیرازی پیاز داره که در طول روز باعث بوی بد دهان شما می شود ..بهتره از کاهو یا سالاد فصل با سس خیلی کم وبیشتر روغن زیتون استفاده کنید...موفق باشید
16-06-2015, 12:49 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 609

دوستای گلم من یه جا خوندم که برای از بین بردن بوی بد دهان مخصوصا تو ماه رمضون که آدم کمتر چیزی میخوره و دهان بدبود میشه : صبح ناشتا و شب قبل از خواب یک عدد سیب میل کنین. 16
(آخرین تغییر در ارسال: 16-06-2015, 01:09 PM توسط شاتوت.)
16-06-2015, 01:02 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2

من تجربه کردم سحر اگر حاضری بخوریم مثلا همون وعده صبحانه را بخوریم از تشنگی در طول روز جلوگیری میکنه بهتزینش حلیم است البته با شیرینی کم پختنی ها را افطار بخورید وترجیحا شب زود بخوابید عوضش تا یکی دوساعت بعد سحری بیدار بمونید بیشتر تشنگی ها بخاطر خوابیدن روی غذا ومشکل رفلاکس معده است پس بهتر است بلافاصله بعد از سحری نخوابیم uhum
23-06-2015, 12:16 AM,
یافتن نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد