خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خانه داری وشاغلی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 0

ارسال: #1
خانه داری وشاغلی
سلام بچه ها کسی اینجا شاغل هست؟من جدیدا رفتم سرکار اما یه مشکل برزگ دارم که اصلا وقت ندارم به کارا ی خونه برسم وغذا درست کنم باید هر روز غذا با خودم ببرم با نذر ونیاز کارپیدا کردم نمی خوام از دستش بدم .را هنمایی کنید لطفا
30-05-2014, 10:04 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

RE: خانه داری وشاغلی
سلام عزيزم:flowerysmile
منم شاغلم تازه با بچه.برنامه ريزي كني حتما به همه كارات ميرسي.من صبح ساعت 5 از خونه ميرم بيرون،ناهار ظهرو شب قبلش درست ميكنم.
30-05-2014, 10:11 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

شکر که کار پیدا کردی، ساعت کاریت چطوره؟ من 7تا 6 سر کارم تا میرسم غذامو میزارم یه لیست دارم از غداهایی که میخوریم هر روز یه پیز میزارم، آخر هفته هم نظافت دارم
30-05-2014, 10:12 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #4
من 8 تا 1ظهر.4ونیم تا 7 ونیم ولی ظهر می مونم اونجا خونمون دوره تا کارم تا بیام 9 شبه کم اوردم نمی دونم چکار کنم
30-05-2014, 10:19 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #5
من مجردم ولی مامانم فوت شده کارا باید خودم انجام بدم راهنمایی کنید
30-05-2014, 10:20 PM,
یافتن نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 85

ارسال: #6
دوستان خیلی خودتونو اذیت نکنید چون کم میاره آدم
یا غذا از بیرون بگیرید یا غذاهای سبگ و سریع مثل سبزی پلو با تن ماهی
نودالیت با تخم مرغ
روزای تعطیلم نطافت کنیدو
3و 4 نوع خورش یا مایه لوبیا پلو یا مایه ماکارونی هم برای اوایل هفته آماده گنید که اگر اومدید خونه فقط برنج بزارید
یا سریع ماکارونی رو آماده کنید
شما هم که مجردی همین کار را بکن عزیزم
31-05-2014, 06:47 AM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 62

ارسال: #7
منم شاغلم. ساعت کاری هم از 8 صبح تا 6 عصر است.با برنامه ریزی می تونی به همه کارات برسی. من عصرا قبل اینکه به خونه برم به شام فکر میکنم تا رسیدم چی درست کنم. نظافت(لباسا با جارو و ...) هم روزای پنجشنبه و جمعه انجام میدم. سعی میکنم شامهای سبک و به اصطلاح زود پز درست کنم مثل ماکارونی ، ماهی ، استانبولی و...
اینقدر هم سخت نگیر . اولش ماهم همینطوری بودیم بعد از چند ماه خودت راه می اوفتی. موفق باشی (1782)
31-05-2014, 07:48 AM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 477

ارسال: #8
منم مجرد كه بودم با كارم هيچ مشكلي نداشتم چون هروقت ميومدم خونه همه چي آماده بود ولي وقتي رفتم خونه خودم اوايلش كه برنامه ريزي نداشتم خيلي اذيت شدم ولي الان به همه كارام ميرسم تازه بينشم شيريني و كيك و دسرم درست ميكنم . يه تجربه : براي اينكه هميشه برنجت تازه باشه و عطر تازگي برده وقتي داري چلوكش ميكني يكم برنجتو زنده تر بردار و تو قابلمه و دمي و همه كارشو بكن فقط روغن روش نده و بزار تو يخچال ظهر يا شب كه اومدي آب و رغن روش بده و بزار دم بكشه ...
يه تجربه ديگه اينكه براي كتكت و شامي و كوكو و از اين دسته غذاها شب قبل همه موادو قاطي كن و بزار يخچال تا از سركار اومدي فقط سرخشون كن خيلي تازه و خوشطعم تره ... ميتوني هم به قول دوستان جمعه ها دوسه نوع خورشت درست مني و بزاري فريزر ولي اگه يه شوهر يا يه باباي وسواسي مثل شوهر من داشته باشي يه قاشقم از غذاي فريز شده نميخورن ...
بازم چيزي به مغزم رسيد ميام كمكت ...(1782)
31-05-2014, 08:00 AM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 100

ارسال: #9
من از شب قبل درست میکنم
البته شوهرمم کمک میکنه خداییش
31-05-2014, 08:15 AM,
وب سایت کاربر یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 12

سلام دوست عزیز
اولش خیلی سخته و تا بدنت به این روند عادت کنه زمان می بره اما بعد از یک مدت با برنامه ریزی خیلی بهتر می تونی به کارات برسی.
من خودم شاغل هستم و ساعت کاریم از 8 تا یک ربع به 5 هستش که ساعت 7 از خونه می یام بیرون و ساعت حدود 6 هم می رسم خونه . البته بگم که متاهلم و یک دختر 4 ساله هم دارم.
من یک لیست تهیه کردم و برنامه ریزی کردم که یک روز غذای پلویی درست کنم و یک روز غذای نونی. توی این لیست از شنبه تا جمعه رو نوشتم و برای هر روز سه یا حالا چهار تا غذا رو نوشتم . مثلا شنبه غذای نونی: کوکو سبزی، کشک بادمجان، میرزاقاسمی یا یکشنبه لوبیا پلو، عدس پلو، سبزی پلو.
و در واقع برای هر روز سه چهارتا انتخاب دارم که با توجه به بودجه و مواد غذایی و وقتی که دارم تنظیم می کنم که کدوم غذا رو بپزم و چون برنامه جلوی دستم هستش حتی گاهی برای فردا هم برنامه ریزی می کنم که چه غذایی درست کنم که اگر می رم خرید همون روز مایحتاجم رو بخرم. مثلا اگر امروز می خوام کوکو سبزی درست کنم و فردا خورش قیمه همونطور که کوکو داره سرخ می شه خورش رو هم بار می ذارم تا بپزه و نیم پز و یا حتی تا 12 یا یک شب که بیدارم بپزه و برنجم رو هم صبح زود بیدار می شم و سریع می شورم و خیس می کنم و غروب که اومدم خیلی زود برنج رو دم می ذارم و می ذارم ادامه خورش بپزه تا ساعت 10 و یا 10:30 که شام بخوریم توی این فاصله هم سالادم رو درست می کنم.
کارهای اساسی نظافت رو آخر هفته انجام می دم و توی هفته هر شبی که شد فقط یک نظافت سرسری می کنم.
اما یک نکته این که حتما آخر شب اجاق گازت رو پاک کن و بعد از شام هم ظرفها رو بشور که خیلی توی نظافت آشپزخونه موثر هستش.
ببخشید که خیلی طولانی شد.
31-05-2014, 10:25 AM,
یافتن نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'