خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 3.17 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خاک ژله ای

مدیریت کل

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 24,048

ارسال: #1
خاک ژله ای

خاک ژله ای یا فلاورژل ( FG ) یک نوع پلیمر است که رطوبت را به سرعت جذب کرده و به تدریج آزاد می کند و در اختیار گیاه قرار می دهد. این پلیمر به شدت آبدوست ، اب را به سرعت جذب کرده و به راحتی در موقع لزوم و به تدیج آن را در اختیار ریشه قرار می دهد.
بنابراین در صورت کاشت گیاه در این خاک ، در هنگام مسافرت دغدغه خشک شده گل و گیاهتان را نخواهید داشت.

FG به اشکال مختلف ( مکعبی و پودری) و رنگ های مختلف و شاد در بازار موجود است ، از این محصول می توان برای زیبا و دلچسب کردن محیط استفاده کرد.

خصوصیاتی در خاک ژله ای وجود دارد که باعث گشته از باقی محیط کشت ها متمایز گردد ؛ در این مجال به برخی از آنها اشاره می گردد:

- FG هیچ گونه آلودگی محیط زیستی ایجاد نمی کند و %100 تجزیه پذیر است.

- بوی کود نمی دهد و آفت ، بیماری ، قارچ و باکتری در آن راهی ندارد.

- علاوه بر ساقه ، گل و برگ ، ریشه گیاه هم نمایان است.

- کرم نمی زند

- فاسد شدنی نیست

- رنگ ثابتی دارد و سمی نیست

- نگهداری از آن آسان است

تمامی گیاهان آپارتمانی را می توان در خاک ژله ای کشت کرد مثل : نخل مرداب ، سانسوریا ، دیفن باخیا ، گندمی ، لیندا، آگلونما، یوکا، پتوس ، انواع پیچ ها و غیره همچنین از این محصول در تمامی فعالیت های باغبانی ، از جمله فضای سبز استفاده می گردد.

خاک ژله ای را با نام های دیگری همچون جاذب رطوبت ، هیدروژل های رنگی ، سوپر اب ، خاک های کریستالی نیز میشناسند.از FG می توان هم برای گیاهن ریشه دار و هم برای ریشه دار کردن گیاهان استفاده کرد.

در پایان طرز تهیه یک گلدان حاوی خاک ژله ای به طور مختصر بیان میگردد:

[عکس: 20110923084407_hydrogel-Ravesh.jpg]

ابتدا گیاه مورد نظر را از گلدان خود خارج کنید طوری که به ریشه ها آسیب نرسد ، سپس قسمتی از گیاه را از گیاه اصلی جدا کرده و سپس ریشه های آن را شسته تا گل از آن جدا شود و بعد با قیچی باغبانی ریشه را آرایش کرده و ریشه های زخمی و پیر را جدا کنید.

حال گل را درون گلدان کریستالی مورد نظر قرار داده و سپس خاک کریستالی که قبلا خیسانده بودیم و دارای آب است را درون گلدان میریزیم.

کمی گلدان را تکان می دهیم تا خاک ژله یا خوب اطراف ریشه را پر کند و حباب های هوا خارج شود.
توجه داشته باشید که بر روی ژله های اطراف ریشه فشار وارد نکنید و بگذارید ژله خودش اطراف ریشه را بگیرد؛ و حال شما دارای گلدانی زیبا و بی نظیر خواهید بود!

منابع :

http://www.dalin.ir

http://www.flowergel.com
23-09-2011, 08:14 AM,
یافتن نقل قول
ناظم خانوم گل

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1,456

ارسال: #2
RE: خاک ژله ای
من مکعبیش رو پیدا نکردم ولی گرش بعد از یه مدت خراب می شه من کاکتوسم و می ذاشتم توش تا چند ماه خوب بود ولی بعدش خراب شد هرچی هم اونایی که قبلا ً خریده بودم و هنوز استفاده نکرده بودم رو می ریختم بازم خراب می شد آخر مجبور شدم کاکتوس رو کم کم به خاک منتقل کنم که راحت تر باشم
(آخرین تغییر در ارسال: 19-01-2012, 01:48 AM توسط reyhaneh.)
23-09-2011, 01:51 PM,
یافتن نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد