امتیاز موضوع:
  • 36 رای - 3.69 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خرید های خانواده عروس برای داماد و بلعکس
والا ما که تهرانی هستیم شوهرم اصفهانی بود
ما همه چیز برای جهیزیه کامل گرفتیم اونقدر که همه می گفتن با این جهیزیه میشه 2 تا دختر شوهرداد همه وسایل کنوود
برای داماد همه چیز خریدیم
نصفی از پول مراسم عروسی رو دادیم
مراسم عقد رو کلا ما گرفتیم
پول پیش خونه رو هم پدر من داد
خانواده شوهرم حتی یک مداد چشم هم نخریدنDash2
خلعتی و همه چیز هم کامل
یخچال و فریزر که پر بود هیچ تا 2 سال بعد همچنان پدر خودم پرش میکردDunnof
در آخر همسر گرامی طلبکار شدن که باید خرج تحصیل منم بدیfak
پس زیاد به خودتون فشار نیارید
اونقدری بخرید که مناسب باشه1 (49)
[عکس: wg__66__11rG0000B036MDAxMzk0Mmh8MDAwMjU4...NhbiA4.gif]
}
تو اصفهان آخرش هر چي بخري باز برات حرف درست ميشه كه اين چي بود دادن انگار هيچي به چشم نمياد !!!! Vahidrk
من ديدم پدر و مادر خونشون رو فروختن تا واسه دخترشون جهيزيه بخرنDunnof
براي خريد هم خانواده عروس براي داماد كت و شلوار ، لباس كامل ( شامل لباس زير لباس خواب لباس اسپرت ) صندل ، كفش،چمدون ، حوله ،لوازم آرايشي بهداشتي ، ريش تراش + يا سكه يا يه وسيله نقره
براي سر عقد هم گردنبند و دستبند طلا
ساعت و چند تا سكه ديگه رو هم به مناسبت ها و عيدي هاي مختلف بايد براي داماد ببرند.
خوراكي هاي جهيزيه هم اندازه يكسال به عروس ميدن Dunnof
البته 1 عدد فرش و وسايل صوتي تصويري و يه دست رختخواب و يه دست ظروف 6 نفره و يك عدد لوستر به عهده آقاي داماده كه جديدا ديدم خانواده هايي كه ميخوان خيلي كلاس بزارن به دامادشون ميگن تو نخر خودمون رو جهيزيه دخترمون ميخريمangelic
[عکس: CRePp3.png]
}
Package_favorite 
(۱۲-۰۶-۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ ق.ظ)fafali نوشته:  سلام به همه خانم گلای عزیزWavesmile
دوستان من اصفهانی نیستم و رسم نقره نداریم ولی در حد خودم سعی کردم از یه سری رسمای غلط جلوگیری کنم!
البته جلوشو که نمی تونم بگیرم فقط می تونم یه کمی اونو بی ارزش جلوه بدم!
من اینو نمی فهمم که چرا توی خونه آدم یه بوفه به چه بزرگی باشه اونوقت توش پر از کریستالای گرون قیمت باشه در صورتی که اصلا قرار نیست از اونا استفاده بشه !
مگه ما اومدیم موزه که عادت کنیم تو هر خونه ای دنبال یه بوفه ی بزرگ بگردیم و خدایی نکرده سراغشو بگیریم که چرا نیست!!!!!!!Swear
و البته ظروف نقره هم که صرفا باید برای تزیین باشه و همون طور که میدونید اصلا امکان استفاده هم ندارید چون از لحاظ شرعی مشکل داره !
یعنی درسته آدم چندین میلیون پولو تو خونش بایگانی کنه و خاک بخره در حالی که خیلی عروس و دامادها هستن که برای نداشتن پول اجاره خونه یا جهاز،4-5 سال باشه که نتونستن برن خونشون!
خب مایی که پولشو داریم و می تونیم بخریم باید به اینم فکر کنیم که با این کارمون یه رسم غلط رو تو جامعه جا میاندازیم! که نمونه اش رو هموطنای اصفهانیمون تعریف کردنConsoling

یه چیز دیگه ای هم که باید بهش توجه کنیم خرید کالای ایرانیه، من هم تقریبا همه لوازم برقی ام رو ایرانی خریدم تا شاید بتونم به پیشرفت کشورم کمک کنم.
ببخشید که زیادی حرف زدم آخه دردی بود که روی دلم مونده بودDunnof
شما هم بیایید با هم همکاری بکنیم با رسوم غلط جامعه مخالفت کنیمHi5(1782)

یکی به من آبجوش بده ! بعد این سخنرانی طولانی صدای آدم میگیره خب!1 (49)

آفرین شدید موافقم.
من خودم میخوام به جای بوفه که کلی هم دردسره و سر سال خمس داره برم و چندتا کتاب که هم ظاهر شیک و هم باطن مفید و جالبی داره با یه کتابخونه کوچیک و شیک بخرم تا بیشتر از کتابها استفاده کنم و موقعی که بیکارم چندتا کتاب بخونم تا دو فردای آینده بچه ام اگه سوال علمی یا تاریخی ازم پرسید جلوش مِن مِن نکنم.
من دوست دارم دیگران بیشتر از علمم لذت ببرن تا اینکه از تجملات اضافهْ خونم تعریف کنن.Dreamyeyesf
گوش کن هفت آسمان در شور و حالی دیگرند

عرشیان و فرشیان نام محمّد می‌برندFlowerysmile
}
سلام به همه
من همه ی پست هاتونو خوندم و خیــــــــــــــــــلی متاثر شدم به خاطر رواج اینهمه چشم و هم چشمی و اسراف.
من خودم الان نامزدم و به زودی قراره بریم زیر یه سقف، اما ترجیح می دم همه ی خریدام، چه جهازم چه خرید عروسی اون چیزایی باشه که واقعا بهش نیاز دارم و حرف مردم هم اصلا (تاکید می کنم اصلا)برام مهم نیست.مثلا اگه اول زندگی فرشمون دستباف نباشه یا مبل ایتالیایی 40 میلیونی نداشته باشیم، خوشبخت نمی شیم؟؟
من تک فرزندم و خداروشکر از نظر مالی در شرایطی هستیم که بتونم همه ی اینارو بگیرم اما وجدان خودم قبول نمی کنه.
همیشه تو گوش ما گفتن غرب زدگی بده ولی لااقل تو همین یه زمینه اگه مثه اونا باشیم خیلی مسلمونتریم، اونا خونواده ی دختر و پسر همه چیو شریکی با هم تهیه می کنن و مثه ما هم اینقدر مراسم کادوبازی و ... ندارن.
معذرت می خوام که چشماتونو خسته کردمFlowerysmile
}
من عروس 5 سال پیشم . سوتفاهم نشه ولی دخترهای حالا هم توقعاتشون خیلی بالا رفته و اصلا ملاحظه خانواده رو نمی کنن. به قول مامانم اگه کم ببری می گن باباش خسیس بود بهش جهاز خوب نداد و اگر خیلی ببری می گن باباش از کجا آورده که این قدر بهش جهاز داده . ببخشید ولی جامعه این قدر بد هست که شما عروس خانم های گل نباید با چشم و هم چشمی بدترش کنید.شرمنده
کنار حوصله ام بمان !! نباشی دلم که هیچ !! دنیا هم تنگ میشود . . .
}
سلام خانوما یه سوال . خانواده ما رسم دارن واسه جهاز کمد عروس و پر لباس واسه عروس می کنن که یه موقع داماد تو خرج نیفته Dash2 . حالا یکی از دوستایه من که چند وقت پیش عروسی کرده می گه باید چند دست لباس هم واسه داماد جدا از خرید هایه داخل چمدونش کنین و بذارین تو کمد واسه اونم Dunnof البته ما یه دست لباس اسپرت می گیریم واسش ولی تو کمد و پر لباس نمی کنیم . حالا اگه می شه منو راهنماییی کنین رسم درست چیه من کلی گیج شدم . crying ( ای کاش هیچ کدوم از این رسما نبود )
92/3/1 زود باش بیا می خوام یه عروس خوشگل بشم Bollywood
}
سلام.من عروس سال 88 هستم.
جهیزیه ام نه زیاد بود نه کم.در حدی بود که نه برامون حرف در بیارن که کمه و نه بگن که زیاده.
خودمم راضی هستم.از سر پیاز تا ته سیر همه چییییییییییییییی برام خرید بابام.
اصلا هم به فکر مردم نبودم که چی میگن و خواهند گفت.
یه بوفه معمولی دارم که توش یه سری ظرف ارکوپال و یه سری ظرف شیشه ای و یه سری صبحونه خوری گذاشتم.با اینکه بوفه و ظرفای داخلش مد روز نیست.ولی با این حال با خودم میگم صبحونه خوری و ظرفای ارکوپالو که استفاده نمیکنم برای چی خریدم؟؟؟؟
خودمم دلم نمیاد استفاده کنم!!!!

بنظر من کاری نکنین که بعدا پشیمون بشین.با اون همه مشکلات مالی و روحی خونوادم اینهمه جهیزیه اوردم خونواده شوهرم یه بار هم نگفتن دست پدر و مادرت درد نکنه و....
انگار نه انگار که شاهی اومده و شاهی رفته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!angelic
.................................................................................................
فروزان جان رسم رو ما خودمون درست میکنیم.شما سعی کن همون رسم کمد پرلباس برای عروس رو حذف کنی.مگه خونوادت چه گناهی کردن؟؟
هم دخترشونو میدن دست پسر مردم هم یه عالمه جهیزیه میدن یه عالمه خورد و خوراک تازه کمد پر از لباس هم میدنfak
این دیگه نوبره والله
روز مرگیهای من اینجاست:
http://manotanhayiiiiii.blogfa.com/

}
عروس خانومهای عزیز تو رو خدا به خانواده هاتون سخت نگیرین که جواب حرف بعضی هارو بدین
نصف وسیله هایی که واسش پول میدین تا سالها بدون استفاده میمونه
خانواده آقا داماد اگه فرهنگشون بالا باشه کاری ندارن به اینکه کی چی باید بده مهم اینه که با هر چی که دارن خوش باشن
پدر و مادر ها خودشون چیزی فراتر از توانشون واسه بچه هاشون انجام میدن اما اگه پدر و مادری در توانشون نیست سخت نگیرید [/php]

حذف امضا
مدیر ارشد
}
(۰۱-۰۹-۱۳۹۱, ۱۰:۱۳ ق.ظ)فروزان نوشته:  سلام خانوما یه سوال . خانواده ما رسم دارن واسه جهاز کمد عروس و پر لباس واسه عروس می کنن که یه موقع داماد تو خرج نیفته Dash2 . حالا یکی از دوستایه من که چند وقت پیش عروسی کرده می گه باید چند دست لباس هم واسه داماد جدا از خرید هایه داخل چمدونش کنین و بذارین تو کمد واسه اونم Dunnof البته ما یه دست لباس اسپرت می گیریم واسش ولی تو کمد و پر لباس نمی کنیم . حالا اگه می شه منو راهنماییی کنین رسم درست چیه من کلی گیج شدم . crying ( ای کاش هیچ کدوم از این رسما نبود )

عزیزم ما که اصلا به این رسم و رسومات من درآوردی عمل نمی کنیم. توی این گرونی ها هر کی بیشتر خرج کنه بیشتر مورد ترحم واقع میشه! همه میان میبینن میگن بیچاره ها چقد هزینه کردن چقد به خودشون فشار آوردن. من خیلی از دوستام و دیدم که چندسال پیش رفتن خونه خودشون با اینکه وسایلها انقدر هم اون موقع گرون نبود ولی کمد لباسشون رو با لباس های خودشون و لباسهایی که توو دوران عقد گرفتن پر کردن.
قرار نیست ما به خاطر راحتی آقا داماد، پدر و مادر خودمون و تا چند ماه ناراحت کنیم. هرچند بنده خداها هیچ وقت به روی ما نمیارن ولی خدا رو خوش نمیاد که ما چند ماه آرامش داشته باشیم ولی پدرمون قسطهای وسایل ما رو بده.
به نظر من که لباس های خودت و تمیز و اتوکشیده بچین توو کمد لباست. خدا رو شکر انقد لباس داریم که شاید خیلی هاش بی استفاده هم بمونه.

عزیزم وقتی ما به این رسومات اشتباه دامن بزنیم یه دختری که با قرض از این ور اون ور داره جهیزیه جمع میکنه و حتی لباس های خودشم جوری نیست که با خودش ببره خونش دلش نمیشکنه وقتی خونه های من و شما رو ببینه که انقد از همه چیز لبریز شده که بیشتر به انبار ذخیره مورچه ها شبیهه تا خونه!؟

البته دوستای گلم یه چیزی و فراموش نکنین وسایلی که برای جهیزیه میخریم اگه تا یکسال حتی یکبار هم ازش استفاده کاربردی نشه باید خمسش و بدیم.
واسه همین پیشنهادم به عروس های قدیمی که وسایل برقی غیرقابل استفاده دارن اینه که هم میتونین برای کمک به یه تازه عروسی که مثل همه تازه عروس ها آرزوی خرید خیلی چیزها داره و پول نداره که بخره برای اینکه هم خمس نگیره وسایلتون و هم دل یکی و شاد کنین و دعای خیرش همیشه دنبال زندگیتون باشه از همون وسایل برقی غیرقابل استفادتون و به عنوان هدیه بدین بهش.
حالا طرف یا میتونه ازش استفاده کنه یا نمیتونه . اگه نتونه استفاده کنه میتونه بره بفروشش به جاش یه وسیله ای که نداره و بخره. Flowerysmile
گوش کن هفت آسمان در شور و حالی دیگرند

عرشیان و فرشیان نام محمّد می‌برندFlowerysmile
}
عجب رسمای عجیب غریبی fakاما خانوم گلا حتی اگه یه کمد پر از لباس طلام ببرید خونواده شوهراتون میگن فلان چیزو نداشت و بهونه ای برای ایراد گرفتن پیدا میکنن و یه تشکر خشک و خالیم نمیکنن میگن هر کاریم کرده باشید برای دخترتون کردین.... پس سعی کنید از رسم و رسومات افراطی دنبال رویی نکنید! من خودم نامزدم و موقع خرید جهیزیزم سعی میکنم چیزایی رو بخرم که واقعا لازم دارم Hanghead
گوشم شنید قصه ایمان و مست شد. کو قسم چشم صورت ایمانم ارزوست angelic0
}