امتیاز موضوع:
  • 8 رای - 2.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خميردندان ، ترميم سوختگي را به تعويق مي‌اندازد
#1
Restart-1 
دكتر هوشنگ احساني متخصص پوست با بيان اين‌كه برخلاف تصور عموم؛ استعمال خميردندان بر روي محل سوختگي مناسب نيست، گفت: براساس پژوهش‌ها استفاده از خميردندان، ‌نمك و سيب‌زميني صرفا به كاهش سوزش كمك مي‌كند اما سبب تعويق ترميم زخم مي‌شود.

اين متخصص بيماري‌هاي پوست و مو، توصيه كرد: با توجه به آغاز فصل سرما و استفاده از وسايل گرمازا كه بروز موارد سوختگي را افزايش مي‌دهد، افراد بايد نهايت دقت و احتياط را براي مراقبت از خود و خانواده‌شان داشته باشند.

دكتر احساني با بيان اين كه هنگام برخورد با سوختگي بايد در اولين قدم منبع سوختگي را از پوست دور كنيم، افزود: محل سوزش را با آب يا سرم نرمال سالين فراوان شستشو دهيد ؛ چرا كه شستشوي فراوان خطر عفونت و آسيب ‌هاي بعدي ناشي از سوختگي را كاهش مي‌دهد.

وي توصيه كرد: در صورت بروز تاول‌هاي بزرگ ناشي از سوختگي آنها را حفظ و از دستكاري و تركاندن تاول‌ها خودداري كنيد.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران با اشاره به باورهاي مردم درخصوص استفاده از خميردندان، ‌نمك و سيب‌زميني در درمان سوختگي گفت: پژوهش‌ها ثابت كرده استفاده از اين مواد به كاهش سوزش كمك مي‌كند اما ترميم زخم را به تعويق مي‌اندازد.

دكتر احساني بر استفاده از پمادهاي سوختگي كه حاوي ترميم‌كننده‌هاي زخم و آنتي‌بيوتيك هستند تاكيد كرد و افزود: هنگام سوختگي نيازي به آنتي‌بيوتيك نيست، اما اگر التهاب و سوزش همراه با درد باشد بايد با نظر پزشك آنتي‌بيوتيك مصرف شود.

اين متخصص پوست درخصوص استفاده از داروهاي سنتي در درمان سوختگي با اشاره به اين ‌كه داروهاي گياهي به وفور براي درمان سوختگي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، گفت: ‌داروهاي گياهي مربوط به پوست بايد در بسته‌بندي‌هاي مناسب با نشان استاندارد وزارت بهداشت و درمان ارائه شوند.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }