خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
امتیاز موضوع:
  • 30 رای - 2.6 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خواص بابونه

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1,333

Restart-1  خواص بابونه
ریختن چند قاشق غذاخوری از برگها و گلهای تازه و خرد شده بابونه روی سالاد بو و عطر خاصی به آن بخشیده و به دلیل طبیعت گرم آن سبب تحریک اشتها می گردد.

همچنین پاشیدن پودر برگ و گل خشک شده بابونه روی سالاد یا استفاده از آن به عنوان یک چاشنی معطر در تهیه سس توصیه می شود.

مصرف بابونه باعث ترشح شیره گوارشی می گردد و به عنوان داروی ضد آماس و ضد اسپاسم مانع تهوع و استفراغ می شود. برگ بابونه زود هضم است و باعث زیاد شدن ادرار، عرق و افزایش شیر مادران می شود.

بابونه بادشکن نیز بوده و باد معده و روده را در هم می شکند. از بابونه به صورت جوشانده یا عرق جهت تقویت معده، تسکین دردهای گوارشی، ضد عفونی نمودن معده و از بین بردن التهاب معده استفاده می شود.

بابونه تاثیر زیادی در افزایش میزان گلبولهای سفید خون دارد. برای استفاده از بابونه در سالاد کمی بابونه تازه را خرد کنید و کمی برگ و دانه آویشن خرد شده را نیز به آن افزوده و روی سالاد بپاشید و خوب مخلوط کرده و صرف نمایید.
26-04-2011, 12:46 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 31

ارسال: #2
RE: خواص بابونه
من امتحانش کردم عالیه برا درد معده انگار معجزه میکنه ؟منو که از درد خلاص کرد صبحها ناشتا 4 تا تی بگشو دم میکردم و بعضی وقتا هم 4 قاشق چایخوری پودر شو دم میکردم و نیم ساعت قبل صبحانه میخوردم واقعا" خوبم کرد در ضمن نمیدونم پایه علمی داره یا نه ولی اشتها رو همین دم کرده خیلی زیاد میکنه !!!!!!!!!!!!
05-07-2011, 11:21 PM,
یافتن نقل قول
مدیریت کل

مدال ها

اعتبار: 24,048

ارسال: #3
من بوشو دوس ندارم
خوردنش سخت نیس؟
05-07-2011, 11:59 PM,
یافتن نقل قول
مدیر بازنشسته

مدال ها

اعتبار: 2,349

ارسال: #4
راستی برای پوستم محشره.با گلش بخور بدین پوستو صاف و روشن میکنه.
06-07-2011, 12:08 AM,
یافتن نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد