امتیاز موضوع:
  • 30 رای - 2.97 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواص فلفل
#1
[عکس: 73518_634502121642546156_m.jpg]
فلفل تند ظرف یک دقیقه التهاب سینوس‌ها را از بین می‌برد
اسپری فلفل به طور متوسط در عرض یک دقیقه و بسیار سریع، تاثیرگذاری خود را روی سینوزیت نشان می‌دهد.
به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، محققان آمریکایی دریافتند یک اسپری بینی که حاوی مقداری فلفل تند (Capsicum annum) باشد، می‌تواند التهاب سینوس و یا همان سینوزیت را از بین ببرد.
بر اساس گزارش یونایتد پرس، محققان با مطالعه تاثیر اسپری بینی حاوی فلفل تند روی افراد دریافتند این اسپری می‌تواند روی التهاب حلق و بینی (رینیتیت) غیر آلرژیک تاثیرگذار باشد. رینیتیت غیرآلرژیک نوعی مشکل تنفسی است که توسط آلرژی و حساسیت ایجاد نمی‌شود و فقط عوامل محیطی چون آب‌و‌هوا، عطر و مواد شیمیایی خانگی مسبب ایجاد آن هستند.
اسپری فلفل به طور متوسط در عرض یک دقیقه و بسیار سریع، تاثیرگذاری خود را نشان می‌دهد.
پاسخ }
#2
Kate 
۱۰ خاصیت باورنکردنی فلفل
فلفل یک مسکن قوی است که خواص متعددی دارد. خواصی که باعث می شود شما تا دوران سالمندان از سلامت جسمی مناسب برخوردار باشید:
۱- کاپساسین ماده ای در فلفل است که سبب گرم بودن این گیاه می شود. هرچند که فلفل گیاهی گرم است، اما کاپساسین موجود در آن در واقع سبب کاهش درجه حرارت بدن می شود که یکی از دلایل اصلی تمایل مردم مناطق آب و هوایی گرم به مصرف زیاد فلفل محسوب می شود.
۲- فلفل موجب افزایش اشتها می شود.
۳- کاپساسین موجود در فلفل، باعث کاهش بروز زخم معده می شود.
کاپسیاسین موجب افزایش جریان خون در قسمت مخاطی معده و تولید موکوس به وسیله دیواره معده می شود، بنابراین بافت معده در برابر ترشح اسید معده مصون باقی می ماند.
۴- کاپساسین سبب کاهش میزان کلسترول خون می شود، این موضوع موجب کاهش احتمال گرفتگی رگ ها می شود، این گیاه همچنین از انعقاد خون در رگ های خونی جلوگیری می کند، این دو خاصیت موجب می شود که مصرف فلفل به پیشگیری از بیماری های قلبی و آرترواسکلروز (سخت شدن رگ ها) کمک کند.
۵- فلفل خاصیت ضدسرطانی نیز دارد. کاپساسین موجود در فلفل، به عنوان یک ترکیب ضدسرطانی عمل کرده و مانع از فعالیت ترکیبات سرطان زا در بدن می شود و از تشکیل تومورهای بدخیم در بدن جلوگیری می کند.
۶- میزان بالای ویتامین ث موجود در فلفل دلمه ای باعث می شود، این نوع فلفل برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی مفید باشد. بد نیست بدانید یک فلفل دلمه ای متوسط، بیش از ۳ برابر نیاز روزانه بدن ویتامین ث دارد.
۷- فلفل یک مسکن قوی است. این گیاه ابتدا سبب تحریک درد می شود، اما سپس شدت علایم درد را در بدن کاهش می دهد. این امر کاهش شدت سیگنال های درد در بدن است.
۸- فلفل موجب تحریک سیستم ایمنی می شود، به همین دلیل می تواند از ایجاد عفونت جلوگیری کند. تحقیقات نشان داده کسانی که به طور مرتب فلفل می خورند، کمتر به بیماری های عفونی مبتلا می شوند.
۹- خاصیت ضدباکتری فلفل موجب پیشگیری و درمان اسهال عفونی می شود.
۱۰- فلفل مانند یک داروی ضداحتقان، سبب رقیق شدن خلط و خارج شدن آن از ریه ها می شود.

[عکس: 20120218184947_hot_red_pepper_lg.jpg]
پاسخ }