تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 52 رای - 3.23 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواص قهوه و چای
#1
۸ دلیل منطقی برای نوشیدن قهوه

. کافئین تاثیر مثبتی بر قدرت درک و نیروی حافظه دارد و به انسان توانایی می‌دهد تا کارهای پیچیده را به خوبی به انجام برساند.

2. بین مصرف کافئین و بروز بیماری پارکینسون رابطه عکس وجود دارد، به عبارتی دیگر، کافئین از احتمال بروز بیماری پارکینسون پیشگیری می‌کند.

3. مصرف مقدار متعادل کافئین، اختلالات شناختی در رابطه با افزایش سن و نیز بروز بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد.

4. کافئین با ایجاد تعادل در عملکرد مغز، از نقایص حرکتی و نیز زوال عقل پیشگیری می‌کند.

تحقیقات دیگر نشان داده است:

5. کافئین احساس خوب بودن، شادی، انرژی، هشیاری و اجتماعی بودن را در فرد تقویت می‌کند.

6. کافئین تحمل انجام حرکات ایروبیک را افزایش می‌دهد.

7. مصرف کافئین منجر به کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ می‌شود.

8. قهوه دارای مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است. آمریکایی‌ها ۱,۲۹۹ میلی‌گرم آنتی‌اکسیدان از ۱٫۶۴ فنجان قهوه خود در روز دریافت می‌کنند.

نزدیک‌ترین رقیب قهوه، چای است که دارای ۲۹۴ میلی‌گرم آنتی‌اکسیدان است و پس از آن موز با ۷۶ میلی‌گرم، لوبیای خشک با ۷۲ میلی‌گرم و ذرت با ۴۸ میلی‌گرم در ردیف‌های بعدی جای دارند.

قهوه؛ مفید ترین نوشیدنی برای زنان!

پزشکان تاکید کردند که نوشیدن قهوه خطر سکته مغزی را به میزان قابل توجهی در زنان کاهش می‌دهد. طبق نتایج یک بررسی جدید که در مجله "سکته" به چاپ رسیده است، خطر بروز سکته مغزی در زنانی که روزانه یک فنجان یا بیشتر قهوه می‌نوشند 25 درصد کاهش پیدا می‌کند.

این یافته حاصل تلاش سوزانا لارسون محقق سوئدی در انستیتو کارولینسکا در استکهلم است. در این بررسی ها بیش از 34 هزار زن سوئدی در گروه سنی 49 تا 83 سال که هیچ سابقه ابتلا به بیماری قلبی نداشتند تحت آزمایش و معاینه قرار گرفتند.

پس از 10 سال 1680 نفر از این زنان سکته مغزی را تجربه کردند. این مطالعات تایید کرد زنانی که در روز حداقل یک فنجان قهوه می‌نوشیدند 22 تا 25 درصد کمتر به سکته مغزی دچار شدند. از سوی دیگر دکتر کلادیت بروکز سخنگوی انجمن سکته در امریکا در این باره متذکر شد: ما پیشتر نگران بودیم که قهوه موجب افزایش فشار خون و ضربان قلب شود اما این مطالعات بلند مدت نشان داد که این نوشیدنی‌ تا این اندازه خطرناک نیست.

متخصصان تغذیه می‌گویند مصرف یک فنجان قهوه همراه با شکر می‌تواند حافظه را فعال کند و میزان دقت و توجه فرد را افزایش دهد. از خواص دیگر قهوه این است که این نوشیدنی محرک بوده و به هضم آسان غذا کمک می‌کند، تب بر است و می‌تواند سردرد را نیز تسکین دهد.

علاوه بر این، قهوه برای برطرف کردن یرقان مفید است و در درمان سرفه‌ای که با بلغم همراه باشد، موثر است. این نوشیدنی در عین حال ادرار آور است، دردهای عصبی را بهبود می‌بخشد، در درمان سیاه سرفه تاثیر دارد و هم چنین ضد عفونی کننده بوده و خاصیت ضد افسردگی هم دارد.

حـرفی نـدارم …

مـن حـاضـرم حـتی جـانم بـه لبـم رسـد …!

اگـر جـانم تـو بـاشی …
پاسخ }
#2
چای روی-منگنز و پتاسیم دارد.
دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که نوشیدن چای خطر بیماری عروق کرونر قلب را کاهش میدهد.با داشتن آنتی اکسیدان ضد سرطان هم هست.
نوشیدن قهوه هم خطر ابتلا به سنگهای کیسه صفرا و سنگ کلیه را کاهش میدهد.
به افرادی که فشار خون بالا دارند توصیه میشود که کمتر از قهوه استفاده کنند .زنان باردار از خوردن روزی یک فنجان بیشتر قهوه خودداری کنند.
خانمها هم باید بدانند آشامیدن چای و قهوه بلافاصله بعد از غذا باعث دفع اهن میشود.دفع آهن هم کم خونی و فقر آهن را در پی دارد.
فرمان دادم تا بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزای بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد.

کوروش کبیر
پاسخ }
#3
15 نکته درباره ی قهوه!


فایل‌های پیوست عکس(ها)
   
پاسخ }
#4
بررسی فواید و مضرات قهوه و چای


فایل‌های پیوست عکس(ها)
   
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
Package_favorite 
محققان بیمارستان بازتوانی سوناس در نروژ دریافتند: افرادی که ۹۰ دقیقه پیش از نشستن جلوی رایانه قهوه مصرف می کنند درد کمتری در ناحیه گردن و کتف های خود نسبت به کسانی که قهوه مصرف نمی کنند، احساس می کنند.

این تحقیقات نشان داد: این درد همچنین در آن دسته از افرادی که در گذشته دچار درد مزمن در ناحیه گردن یا کتف های خود بودند، کاهش می یابد.

در این تحقیقات آمده است: روشن شد ۱۰درد افرادی که کار روزانه آنها ایجاب می کند تا کمترین تحرک عضلانی را داشته باشند از درد گردن و کتف ها رنج می برند.

محققان ۱۸ نفر از جمله ۲۲ نفر را که دچار دردی در ناحیه گردن یا کتف بودند به همراه ۲۶ فرد سالم زیر نظر گرفتند

آنان ۱۹ نفر از شرکت کنندگان در این تحقیق را انتخاب کردند تا صبحگاه قبل از آغاز کار روزانه خود چای یا قهوه بنوشند.سپس از این افراد خواسته شد که بعد از گذشت ۹۰ دقیقه کاری را از طریق رایانه با استفاده از موس انجام دهند.

محققان دریافتند: افرادی که قهوه خورده بودند، درد کمتری در ناحیه گردن یا کتف نسبت به افرادی که قهوه مصرف نکرده بودند، داشتند.

پاسخ }