امتیاز موضوع:
  • 19 رای - 3.11 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خوراك ماهي با بخارپز
#1
مواد لازم برای 4 نفر :


[عکس: 20111120094944_4308.jpg]


ماهی شیر 5-6 قطعه 100 گرمی

کدو سبز 4 عدد متوسط

سیب زمینی3 عدد متوسط

گوجه فرنگی 3 عدد متوسط

نخود فرنگی 1 لیوان

ذرت 1 لیوان

پیاز 1 عدد متوسط

آبلیمو به مقدار لازم

نمک و فلفل به مقدار لازم

مواد لازم برای سس مارینه :روغن زیتون 1 استکان

پیاز رنده شده نصف استکان

آبلیمو نصف استکان

زعفران دم کرده نصف استکان

سویا سس 1 قاشق سوپخوری

فلفل قرمز ½ قاشق چایخوری

سیر رنده شده 3-4 حبهطرز تهیه :ابتدا تمام مواد مربوط به سس مارینه را با هم مخلوط کنید، داخل یک دیس تخت لبه دار بریزید و برش های ماهی که از قبل پاک کرده، شسته و خشک کرده اید داخل ظرف بریزید و با پشت و رو کردن آنها، تمام قسمتهای ماهی را با سس مارینه آغشته کنید.
روی دیس را با سلفون محافظ بپوشانید و دیس را حداکثر به مدت 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید.نكته : مارینه کردن همان طعم دار کردن انواع گوشت و مواد اولیه طبخ خوراک است.کدو و سیب زمینی را پوست بگیرید و به قطعات دلخواه و یک اندازه برش بزنید.
ذرت و نخود فرنگی را نیز آماده کنید.
دستگاه بخار پز را با مقدار لازم آب پر کنید.
داخل محفظه ادویه، کمی آبلیمو بریزید و یک عدد پیاز متوسط را داخل آن رنده کنید. بطوری که آب پیاز و آبلیمو با هم ترکیب شود.
محفظه ادویه را در طبقه اول دستگاه قرار دهید، نخود فرنگی و ذرت را در طبقه بالا بریزید و دستگاه را به مدت 20 دقیقه روشن کنید تا ذرت و نخود فرنگی نیم پز کامل و طعم دار شوند.
بعد از این مدت و بعد از مزه دار شدن ماهی، دیس حاوی ماهی را از یخچال خارج کنید، قطعات ماهی را از سس بیرون بیاورید با لبه قاشق روی ماهی ها را پاک کنید تا سس اضافی داخل دستگاه نریزید و بوی خوراک را تحت تاثیر قرار ندهد.
و در طبقه اول دستگاه قرار دهید. لابه لای برش های ماهی را با تکه های سیب زمینی و کدوی خرد شده پر کنید.
دستگاه را به مدت 30 دقیقه دیگر روشن کنید. بعد از 30 دقیقه درب دستگاه را باز کنید، تمام مواد را پشت و رو کنید کمی فلفل قرمز یا فلفل سیاه را به دلخواه روی مواد بریزید، و 30 دقیقه دیگر دستگاه را در همان حالت قبلی قرار دهید.

در انتها کنترل کنید که قطعات سیب زمینی و ماهی کاملا پخته و نرم شده باشند، بعد یک عدد گوجه را برش های حلقه ای بزنید و روی مواد بچینید، برای مرحله آخر 10 دقیقه دیگر دستگاه را روشن کنید و بعد خوراک را در ظرف مورد نظر ، همراه با مخلفات دلخواه سرو کنید

[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }