خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خوراکی مرگ آور برای کودکان؟!

مدیریت کل

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 23861

ارسال: #1
خوراکی مرگ آور برای کودکان؟!
محققان اعلام کردند که مصرف این خوراکی در کودکان زیر یک سال ممنوع بوده و می‌‌تواند خطرناک باشد. آژانس امنیت سلامت غذایی فرانسه اعلام کرد مصرف عسل در کودکان زیر یک سال ممنوع بوده و می تواند خطرناک باشد.

از آنجا که عسل یک ماده خوراکی طبیعی است که در هنگام تهیه هیچ پروسه شیمیایی یا گرمایی برای استرلیزه کردن آن انجام نمی شود و در برخی شرایط امکان جذب باکتری Clostridium botulinum را دارد که می تواند در کودکان به ویژه نوزادان سبب بروز مسمومیت کودکانه شود.
سم این باکتری در اندازه بسیار ناچیز یعنی در حدود چند نانوگرم می تواند یک انسان سالم را بلافاصله دچار شوک کرده و بکشد.
نشانه های این بیماری یبوست و فلج ماهیچه ای است. نوزادانی که به این ناراحتی نادر دچار شوند در نوشیدن شیر و نگه داشتن سر دچار مشکل می شوند.
پژوهشگران تاکید کرده اند که والدین با دادن مقدار بسیار ناچیزی از عسل به نوزادان می توانند این سم را به بدن نوزادان کمتر از 6 ماه وارد کرده و زمینه مرگ ناگهانی نوزادشان را فراهم کنند.

منبع : سلامت ایران
امضای Galaxy
[تصویر:  clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&a...9&ad=1]
۲۵-۱۱-۱۳۸۹, ۱۰:۵۹ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 575

RE: خوراکی مرگ آور برای کودکان؟!
(۲۵-۱۱-۱۳۸۹ ۱۱:۱۸ صبح)roza نوشته شده توسط:  یه سوال عجیب شنیدم عسل برا خانومای باردار هم مضره؟؟ شنیدم چسبندگیه رحم می یاره؟؟

من شنیدم که در ماه های اول (3 تا 4 ماهگی) نباید مصرف بشه چون باعث افتادن بچه میشه Hanghead
۲۵-۱۱-۱۳۸۹, ۱۱:۴۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 575

RE: خوراکی مرگ آور برای کودکان؟!
(۲۶-۱۱-۱۳۸۹ ۱۱:۲۵ صبح)m1363 نوشته شده توسط:  ولی من خودم نمونه ی زنده اشم پپرک که از اولی بارداریم تقریبا صبحانه هارو عسل و گردو خوردم و مشکلی هم نداشتم.Hanghead

منم زیاد باور ندارم. ولی فکر کنم مصرف زیاد منظورشون باشه. مثلا در حد یه قاشق غذاخوری که روزانه مصرف بشه شاید ضرری نداشته باشه Hanghead
۲۶-۱۱-۱۳۸۹, ۱۲:۰۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد