امتیاز موضوع:
  • 18 رای - 3.11 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خوراکی مرگ آور برای کودکان؟!
#1


محققان اعلام کردند که مصرف این خوراکی در کودکان زیر یک سال ممنوع بوده و می‌‌تواند خطرناک باشد. آژانس امنیت سلامت غذایی فرانسه اعلام کرد مصرف عسل در کودکان زیر یک سال ممنوع بوده و می تواند خطرناک باشد.

از آنجا که عسل یک ماده خوراکی طبیعی است که در هنگام تهیه هیچ پروسه شیمیایی یا گرمایی برای استرلیزه کردن آن انجام نمی شود و در برخی شرایط امکان جذب باکتری Clostridium botulinum را دارد که می تواند در کودکان به ویژه نوزادان سبب بروز مسمومیت کودکانه شود.
سم این باکتری در اندازه بسیار ناچیز یعنی در حدود چند نانوگرم می تواند یک انسان سالم را بلافاصله دچار شوک کرده و بکشد.
نشانه های این بیماری یبوست و فلج ماهیچه ای است. نوزادانی که به این ناراحتی نادر دچار شوند در نوشیدن شیر و نگه داشتن سر دچار مشکل می شوند.
پژوهشگران تاکید کرده اند که والدین با دادن مقدار بسیار ناچیزی از عسل به نوزادان می توانند این سم را به بدن نوزادان کمتر از 6 ماه وارد کرده و زمینه مرگ ناگهانی نوزادشان را فراهم کنند.

منبع : سلامت ایران
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }
#2
(۲۵-۱۱-۱۳۸۹, ۱۱:۱۸ ق.ظ)roza نوشته:  یه سوال عجیب شنیدم عسل برا خانومای باردار هم مضره؟؟ شنیدم چسبندگیه رحم می یاره؟؟

من شنیدم که در ماه های اول (3 تا 4 ماهگی) نباید مصرف بشه چون باعث افتادن بچه میشه Hanghead
پاسخ }
#3
(۲۶-۱۱-۱۳۸۹, ۱۱:۲۵ ق.ظ)m1363 نوشته:  ولی من خودم نمونه ی زنده اشم پپرک که از اولی بارداریم تقریبا صبحانه هارو عسل و گردو خوردم و مشکلی هم نداشتم.Hanghead

منم زیاد باور ندارم. ولی فکر کنم مصرف زیاد منظورشون باشه. مثلا در حد یه قاشق غذاخوری که روزانه مصرف بشه شاید ضرری نداشته باشه Hanghead
پاسخ }