تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 60 رای - 3.27 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خورش قرمه سبزی
من سبزی همون روز میگیرم همه سبزی ها رو {غیر سبزی خوردن و شوید }خوب ساتوری میکنم خوب سرخ میکنم تا سیاه شه فراون هم روغن میریزم مامان دوستم میگفت من اندازه دو بند انگشت دومبه هم می ریزم. بعد که سرخ شد اب جوش و لوبیا وپودر لیمو وگوشت تف نداده رو میریزم با هم یک ساعت اخرم توش نصف ق رب می ریزم شوهرم میگه سبزی فریزری بوی بد میده!من که راضی ام
میدونید پیاز داغ رو در قیمه به کار می برم اینجا نه
پاسخ }
قورمه سبزي من ...

[عکس: 20120111113257_056.jpg]
[عکس: tNnap4.png]

خداوندا ؛
آرامشي عطا كن تا بپذيرم آنچه را كه نميتوانم تغيير دهم.
شهامتي ده كه تغيير دهم آنچه را كه ميتوانم.
و دانشي كه تفاوت اين دو را بدانم...
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
Yum2Yum2
[عکس: 20120201130305_DSC00933.JPG]
چه معنی داره تو این دنیا کسی با کسی قهر باشه !
چه معنی داره تو این دنیا کسی تنها باشه !
چه معنی داره تو این دنیا آدم ها یک روز بیان و یک روز برن !
چه معنی داره تو این دنیا دل بعضی ها اینقدر تنگ باشه !
اصلا چه معنی داره تو این دنیا دل بعضی ها از سنگ باشه !
پاسخ }
اینم دستپخت منYum2[عکس: 20120225111935_001.jpg]

البته به درخواست همسریFlowerysmile
لوبیا بیشتر ریختمhih
بچه‌دار شدن تصمیم خطیری‌ست.
با این تصمیم می‌گذارید
که قلب‌تان تا ابد جایی در بیرون و دوروبر تن‌تان به سر برد .

(الیزابت استون)
پاسخ }
من تو قورمه سبزی یه مقدار رب می ریزم و آلوچه سبز خیلی خوش طعم میشه Yum2[عکس: 20120621115723_IMAG0485.jpg]
پاسخ }
[عکس: 20120909101829_gho.jpg]
چند روزی بود هوس کرده بودم که دیروز دست به کار شدم...با لوبیا چیتی پختم...و عصاره گوشت و ابغوره و اب قلم هم ریختم...Yum2Yum2Yum2 یعنی دییوونشمDreamyeyesfDreamyeyesf
فروش دستبند ،نیم ست،انگشتر در سایت زرتاج با تخفیف برای خانوم گلا1 (49)
در اینستاگرام با نام zartaaj فالو کنید:
وایبر،واتس اپ به 09372377986
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
خانم گل عزیز اگه توی سبزی قورمه یکم هم اسفناج اضافه کنی به لعابدار شدن خورشتت کمک میکنه. در ضمن من اول قشنگ لوبیا رو میپزم طوری که سفتیش زیر دندون خیلی کم باشه و گوشت و پیازو کمی تفت میدم و سبزی رو میریزم و کمی که گوشت نیمه جون شد لوبیا رو اضافه میکنم کمی مونده به آخرای پخت لیمو عمانی پر شده و یا آبلیمو میریزم و میزارم تا خوب جا بیفته....
جا افتادن قورمه سبزی ربطی به میزان سرخ کردن سبزیاش نداره ... اما توی تبریز اکثرا با لوبیا چیتی درست میکنن که خیلی خوش عطر و خوشمزه میشهYum2
پاسخ }
تو تبریز خیلی کم بیدا میشه کسی قورمه سبزیش رو سبزیاشو سرخ کنه ما اب بزش میکنیم و یکم که اصلا معلوم نمیشه سرخ میکنیم توش ابلیمو رب و اب گوشت هم میریزیم لیمو عمانیماخر بخت میریزیم و زیادم روغنیش نمیکنیمDunnof
[عکس: 20130114131141_2013-01-1221.44.41.jpg]
پاسخ }
Yum2
[عکس: 20130129113624_IMG_20130129_135824.jpg]:yumi:
پاسخ }
میشه برای چاشنی از تمر هندی آب کرده استفاده کرد ، زنداییمم سماق می ریزه امتحان کردیم خیلی خوشمزه شد ، ما هم تمر میریزیم هم لیمو عمانی (البته بدون پوست و هسته ) هم سماق البته باید مواظب مقدارشون بود .
واقعا خوشمزه است Yum2Yum2 در ضمن خیلی هم روغن نداره کلا با 3 - 4 قاشق روغن سبزیو تفت می دیم ، به نظر من مزه ی قورمه سبزی به تازه بودن سبزیه و اندازه بودن چاشنیش ( یه کمم باید تند باشه ) .
اصلا با روغن زیاد موافق نیستم فقط ظاهرش قشنگ میشه ولی اصلا خوشمزه نیست ، یه زندایی دارم (اون یکی زندایی نه اونی که سماق می ریزه ) یعنی روغن چکه می کنه از غذا تازه آخر سر موقع کشیدن نمی دونم از کجا ملاقه ملاقه روغن میریزه تو بشقابا ( چون روغنش سبزه فکر کنم از همون روغنیه که سبزیا را سرخ می کنه ) ، خلاصه بگم همه با ترس و لرز روغنا را می زنیم کنار یه ذره می خوریم ، همشم مزه روغن میده .
از خورش زندایی من فاجعه تر اونایی که دنبه ی گوشتا له می کنن تو خورش ، وا ییییییییییییییییییییی !!!!
ولی تمر و سماقو امتحان کنید خوشمزه میشه .(1782)
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...