امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داستانهایی از نویسندگان برجسته ایرانی ( با فابل pdf )
#1
احمد محمود از نويسندگان برجسته ايران در دوره ي معاصر است . وي از پدر و مادري دزفولي بود كه در اهواز متولد شد . و در برخي آثارش از برخي گويش هاي دزفولي استفاده كرده است . او يكي از نويسندگان مكتب رئاليسم به حساب م يرود و از آثارش مي توان به :پسرک بومی (۱۳۵۰)
غریبه ها (۱۳۵۲)- دیدار (۱۳۶۸) - قصه آشنا (۱۳۷۰)- همسایه‌ها (۱۳۵۳) -داستان یک شهر (۱۳۶۰) -زمین سوخته (۱۳۶۱) - مدار صفر درجه (۱۳۷۲) و
درخت انجیر معابد (۱۳۷۹)، اشاره كرد كه اين رمان برندهٔ دورهٔ اول جایزهٔ هوشنگ گلشیری به عنوان بهترین رمان شد .داستان شهر كوچك ما را براي آشنايي بيشتر با قلم اين نويسنده براتون مي ذارم Flowerysmile


فایل‌های پیوست عکس(ها)
   

.pdf   شهر كوچك من از احمد محمود.pdf (اندازه 147.98 KB / تعداد دانلود: 44)
گاهی فقط پرواز یه قاصدک یعنی اینکه خدا حواسش به تو هست
http://refresh20.blogfa.com/
پاسخ }
#2
گلي ترقي

بیوگرافی
گلی ترقی متولد زمستان 1318 در تهران است. تحصیلات دوران ابتدایی راهنمایی‌اش را در تهران سپری کرد و بعدها به پاریس رفت. چند سالی را در یکی از دانشکده‌های فرانسه مشغول تحصیل شد و به تهران بازگشت. اواخر دهه سی با هژیر داریوش، کارگردان تئاتر و سینما ازدواج کرد.
از اوایل دهه چهل به داستان نویسی روی آورد، اما پیش‌تر هم نخستین کارهایش را در مجله ترقی و بعدها «اندیشه و هنر» آن سال‌ها که به سردبیری پدرش منتشر می‌شد چاپ کرد.
ترقی از همان ابتدا کم کار بود. با مجموعه داستان «من چه گوارا هستم» و «خواب زمستانی» در میان داستان نویسان ایرانی شناخته شد.
بعدها هم مهاجرت‌اش به فرانسه مزید بر علت این کم کاری شد به قول دوستانش سال هم مصداق کم گوی و گزیده‌گوی را باید در موردش به کار برد... حال سال‌هاست که ترقی در فرانسه زندگی می‌کند بهار هر سال هم سری به ایران می‌زند، همیشه هم سعی می کند این سفر اردیبهشت ماه باشد تا سری هم به نمایشگاه بین‌المللی کتاب بزند.
کتابشناسی
سال 1352 – مجموعه داستان «من چه گوارا هستم». این مجموعه بعد از چاپ اول تا سال‌ها نایاب بود و ترقی رضایت نمی‌داد که تجدید چاپ شود. اما به هر ترتیب سال گذشته تجدید چاپ شد.
در پیش درآمد چاپ جدید این مجموعه نوشته است: «سی و دو سال از چاپ این مجموعه می‌گذرد. تمام شده و در بازار نایاب است. چه بهتر. دوستشان ندارم. از بازخوانی‌شان عصبانی و افسرده می‌شوم.
از فضای تلخ و یاس فلفس حاکم بر سراسر داستان‌ها دلم می‌گیرد. نمی‌خواستم چاپشان کنم. امروز با چشمان دیگری به این دنیا نگاه می‌کنم و تحمل داستان‌های غم انگیز و یاس آلود را ندارم. صراحت شیرین واقعیت جای نیست انگاری و اعتقاد به پوچی را در ذهنم گرفته است.
این داستان‌ها متعلق به دوره جوانی‌من و دنیای پیچیده و آشفته آن روزها است. داستان‌های این مجموعه لبریز از خشمی مجهول و ناپخته‌اند و با من کنونی هزاران فرسنگ فاصله دارند ولی بد نیست که آدم بداند از کجا شروع کرده و به کجا رسیده است.
1362 – خواب زمستانی
سال 1373 – مجموعه داستان خاطره‌های پراکنده
سال 1376 – مجموعه داستان جایی دیگر که مهرجویی هم بر اساس داستان درخت گلابی آن فیلمی ساخته است.
سال 1382 – مجموعه داستان دو دنیا
داستان در دست چاپ – رمان دلتنگی‌های اقای الف در غربت
داستان من چه گوارا رو براتون مي ذارم تا با قلمش آشنا بشيد


فایل‌های پیوست
.pdf   من چه گوارا هستم - گلی ترقی.pdf (اندازه 109.12 KB / تعداد دانلود: 67)
گاهی فقط پرواز یه قاصدک یعنی اینکه خدا حواسش به تو هست
http://refresh20.blogfa.com/
پاسخ }
#3
دوستان اگه كسي هر نويسنده اي رو مي شناسه و ازش فايل پي دي اف داره چه نويسنده ي خارجي چه ايراني بياد اينجا بذاره تا هFlowerysmile(1782)Wavesmileمه استفاده كنيم ممنون
گاهی فقط پرواز یه قاصدک یعنی اینکه خدا حواسش به تو هست
http://refresh20.blogfa.com/
پاسخ }