امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانستنی ها درباره خال صورت
#1
از نظر موقعیت قرار گرفتن خال در پوست سه نوع خال داریم:
1.جانکشال یا سطحی :درست در بین اپی درم و درم قرار میگیرد و همسطح پوست است.
2.درمال یا مخلوط:در عمق پوست یعنی در ناحیه درم قرار میگیرد،معمولا بیرنگ هستند و به صورت یک زائده همرنگ پوست دیده میشوند و برجسته هستند.
3. کامپاد یا مخلوط:حد فاصل عمق و سطح میباشد(از نظر رنگ بسته به اینکه کدام قسمت بیشتر باشد بطرف درم یا اپی درم)
روش های مختلف برداشتن خالها بستگی به سن بیمار بزرگ یا کوچک بودن خال ،عمق خال،و حتی مکان خال دارد
عوارض برداشتن خال چیست؟
_قرمزی جای خال:معمولا بعد از جراحی و یا لیزر خال یک قرمزی در محل برداشت خال ایجاد میشود که طی چند روز تا چند هفته خود به خود از بین میرود در صورتیکه این قرمزی طولانی شود میتوان از لیزرPDI یاIPL جهت برطرف کردن سریعتر آن استفاده کرد.
_تیرگی جای خال(PIP):در بعضی پوستها مخصوصا پوستهای سبز امکان دارد جای خال کمی تیره تر شود،که آنهم طی چند هفته تا چند ماه بره مرور از بین میرود در صورتیکه فرد میخواهد زودتر تیرگی را رفع کند میتواند از لیزر کیو سویچN-D yag جهت برطرف کردن آن استفاده کرد.
-اسکار(جوشگاه و یا رد):احتمال باقی ماندن اسکار (باقی ماندن جای خال)و نوع ترمیم پوست دارد،البته که خالهای بزرگتر امکان اینکه از خود رد بجا بگذارند را دارند.
خالهایی که روی نواحی برجسته گونه ها. نیز امکان بجا گذاشتن را دارد و همچنین خالهای روی گردن و سینه و اندام احتمال به جاماندن اسکار هیپرتروفیک(گوشت اضافی)دارند،نتیجه برداشتن خال دو نواحی مقعر صورت مثل بنا گوش و خط خنده عالیست و در خىلی از موارد هیچگونه جوشگاه و یارد به جا نمیگذارد.
چه تغیراتی در خال نیاز به مراجعه به پزشک دارد؟
خالهایی که دچار تغیر رنگ ،شکل حاشیه و یا اندازه و یا غیر قرینه شوند نیاز به آزمایش دارند،همچنین خالهایی که به خارش میا افتد یا دچار خونریزی میشوند و یا حاشیه نامنظم دارند بهتر است آزمایش شوند.
عود خالها بستگی به چه عواملی دارند؟
عود یا بازگشت خال بستگی به عمق خال دارد خالهای عمیق معمولا احتمال عود بیشتری دارند.
عود خالها بستگی به سن بیمار دارد، در سنین زیر 30 سال خالها سلولهای فعالی دارند و اگر به طور کامل برداشته نشوند امکان رشد مجدد آنها وجود داردارد در این صورت پزشک باید مجددا خال عود شده را ترمیم نماید اما در سنین بالاتر معمولا احتمال برگشت خالها کمتر است
یه وقتایی خودمو بغل میکنم و میگم غصه نخور دیوونه من که باهاتمcrying
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  8 اشتباه رایج درباره چین و چروک‌‌ صورت گلشید 0 387 ۳۰-۰۱-۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: گلشید