امتیاز موضوع:
  • 7 رای - 2.71 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دبير انجمن پزشكان ورزشي ايران: 70 درصد مردم يك بار در طول عمرشان كمردرد را تجربه ميكن
#1
Flowerysmile

-

دبير انجمن پزشكان ورزشي ايران، ضمن بيان اين مطلب كه 70 درصد مردم دست كم يك مرتبه در طول عمرشان كمردرد را تجربه ميكنند، گفت: كمردرد دومين علت مراجعه بيماران به پزشك و نخستين علت غيبت از محل كار است.


دكتر احمد مشيدي در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا، ادامه داد: ماشيني شدن زندگي، از جمله علت هاي شيوع كمردرد در ميان افراد جامعه است كه باعث تحميل هزينههاي سنگيني بر دوش مردم و دولت شده است.
وي همچنين تاكيد كرد: به همين خاطر لزوم آموزش به درمانگران و عموم مردم بيش از پيش ضروري است.

دبير انجمن علمي پزشكان ورزشي ايران، درباره درصد ابتلا به ديسك كمر توضيح داد: آمار دقيقي در خصوص شيوع ديسك كمري در كشور وجود ندارد اما ميتوان گفت ديسك كمر در زنان شايعتر است. مشكلات ناشي از زايمان از جمله علل شيوع ديسك كمر در ميان زنان است.

به گفته مشيدي مهمترين راهكار به منظور پيشگيري از كمردرد اصلاح وضعيت به هنگام راه رفتن، خوابيدن، جابجايي و بلند كردن اجسام در زمان انجام فعاليت بدني است.
وي در ادامه از برگزاري «نخستين سمينار چند رشتهاي كمردرد» با حضور اساتيد و متخصصان رشتههاي مختلف از جمله ارتوپدي، مغز و اعصاب، طب فيزيكي، طب ورزشي و فيزيوتراپي خبر داد و گفت: اين سمينار از سوي مركز تحقيقات ضايعات مغزي نخاعي دانشگاه علوم پزشكي تهران و از هفتم تا هشتم دي ماه سال جاري در محل تالار امام بيمارستان امام خميني (ره) برگزار ميشود.
دبير اجرايي اين سمينار ضمن بيان اين مطلب كه 18 امتياز بازآموزي براي پزشكان عمومي و همچنين امتيازات متفاوتي براي باقي گروههاي پزشكي شركت كننده در اين همايش در نظر گرفته شده است، اظهار كرد: تاكنون 500 نفر براي شركت در سمينار ثبت نام كردهاند و 40 متخصص برجسته در زمينههاي مختلف به ايراد سخن خواهند پرداخت.


وي در ادامه از برگزاري سه كارگاه تخصصي ورزش درماني كمردرد، كارگاه درمانهاي دستي كمردرد و بريس در حاشيه اين سمينار خبر داد و گفت: ساعت 15 تا 17 روز دوم سمينار به آموزش همگاني و پرسش و پاسخ ميان مردم و متخصصان امر اختصاص داده شده است.
پاسخ }