خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

درباره وبلاگ نویسی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 823

ارسال: #1
چرا باید وبلاگ بنویسید؟
آیا در وبلاگ نویسی تازه کار هستید ؟ یا هنوز وبلاگ خود را راه اندازی نکردید ؟ یا به این فکر می‌کنید که چرا باید وبلاگ بنویسید. در ادامه به چند نکته اشاره می‌کنم که شما را به نوشتن در وبلاگ شخصی خود ترغیب کند.

۱-وبلاگ مکانی است برای ارائه دانش و تفکر شما

وبلاگ نویسی به شما کمک می‌کند که تفکرات خود را با هزینه کم در اختیار دیگران قرار دهید . همچنین ، میتوانید اطلاعاتی که دارید را در اختیار دیگران قرار دهید.همینطور ، نوشتن کاری است که خیلی‌ها دوست دارند اما سعی کنید با انتشار نویسه‌های خود به دیگر افراد چیزی بیاموزید.

۲-ارزان ترین راه ممکن برای ارائه مطالب

وبلاگ نویسی ، ارزان ترین راه ممکن برای برقراری ارتباط با کاربران است که میتوانند در آینده به مشتریان شما تبدیل شوند و یا به شناسانده تر شدن شما در جوامع کمک کنند. از هر دست بدهید از همان دست هم پس خواهید گرفت ! پس بدانید که آموختن بعضی چیزها به مردم ، به پیشرفت خود شما نیز کمک می‌کند.

۳-سرگرمی‌همراه با سود و لذت

اگر از فعالیت بیش از اندازه خود در شبکه‌های اجتماعی خسته شده اید و دوست دارید تا با کار بهتری سرگرم شوید. وبلاگ نویسی را انتخاب کنید.لذت قرار گرفتن در جمع‌های وبلاگ نویسان ، یافتن دوستان جدید و پاسخ دادن به سوالات دیگر افراد را از دست ندهید.

۴ -افزایش قدرت سخن گفتن و نوشتن

اگر بخواهید در آینده و یا حال ، رزومه کاری خود را بنویسید ، مطمئنا از وبلاگ نویسی تشکر می‌کنید . چون نوشتن مطالب خوب برای یک وبلاگ حرفه ای ، نیاز به دانش و قدرت نوشتن خوبی دارد که بعد از مدتی نوشتن ، به دست می‌آید و می‌تواند در پیشر

۵-کسب درآمد

نمیدانید که چگونه از یک وبلاگ درآمد کسب کنید ؟ شما میتوانید با نمایش بنر‌های تبلیغاتی و نوشتن برای دیگران ، به کسب درآمد بپردازید . البته ، در ایران استقبال زیادی از وبلاگ نویسان متوسط نشده است و کسب درآمد خوب ، تنها به چند وبلاگ بزرگ کشور رسیده است .اما با فعالیت متداول میتوان به این مهم دست یافت و توجه شرکت‌های بزرگ را به خود جلب کرد.

امیدوارم که با همین ۵ نکته کوتاه ، به نوشتن وبلاگ تمایل پیدا کرده باشید و شاهد طلوع وبلاگ‌های قوی در وبلاگستان فارسی باشیم.

منبع: یک ادمین
امضای نرگس بانو
یک فانوس کوچک می تواند کاری کند که خورشید با آن عظمت هرگز نمی تواند آن را انجام دهد!!!!
او می تواند در شب بتابد...
Wavesmile
۲۰-۲-۱۳۹۱, ۰۳:۴۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
مدیر بازنشسته

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 2212

ارسال: #2
درباره وبلاگ نویسی
با پیشرفته شدن فناوری ها ما هر روز به سوی یکی از آن ها کشیده می شویم.مثل وبلاگ خیلی از ما وبلاگ داریم اما واقعا به درستی نمی دانیم وبلاگ چیست؟
web log چیست؟وبلاگ فضایی بر روی اینترنت است که در آن تازه ترین نوشته ها در بالای صفحه قرار می گیرد.این واژه ی ترکیبی از واژه های web و log است که امروزه آن را به صورت خلاصه تر یعنی بلاگ (blog) تلفظ می کنند به فردی هم که وبلاگ می نویسد Blogger می گویند.
اصطلاح وبلاگ برای نخستین بار در سال ۱۹۹۷ مطرح شد.اما وبلاگ های واقعی از اواسط دهه ی ۱۹۹۰ به میدان آمدند و به آن ها در هنگام ژورنال بر خط online journal می گفتند.شکوفایی وبلاگ ها از پایان سال ۱۹۹۹ شروع شد و بعد از سال ۲۰۰۱ بود که رسانه های سنتی چاپی از وجود آن ها مطلع شدند و به این ترتیب بود که نخستین پژوهش ها درباره ی وبلاگها در علم روزنامه نگاری صورت گرفت.
برای نوشتن در وبلاگ به دانش بالا در زمینه HTML نیازی نیست چرا که وبلاگ ها از نظر سامانه (system) مدیریت محتوا CMSبسیار آسان و ساده طراحی شده اند.
۱۷-۴-۱۳۹۱, ۰۸:۱۹ عصر
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
مدیر بازنشسته

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

ارسال: #3
RE: درباره وبلاگ نویسی
75 نکته اساسی

1- اگر وبلاگنويس نيستيد از همين امروز شروع كنيد .
2- در مورد چيزهاي مورد علاقه تان بنويسيد .
3- اگر در مورد وبلاگنويسي مصمم هستيد ، دامين شخصي خريداري كنيد .
4- اطمينان حاصل كنيد كه نام دامين معادل نام وبلاگ است .
5- يك نام كوتاه و بيادماندني انتخاب كنيد .
6- از وردپرس استفاده كنيد .
7- از پلاگين هاي وردپرس استفاده كنيد .
8- در مسير وبلاگنويسي ثابت قدم باشيد .
9- حداقل هفته اي 5 پست بنويسيد .
10- مطالبتان را غلط گيري كنيد .
11- يكبار ديگر غلط گيري كنيد .
12- با ساير وبلاگنويسان ارتباط داشته باشيد .
13- براي سايرين كامنت هاي بامعني بگذاريد .
14- كامنت هاي بامزه بگذاريد .
15- اولين نفري باشيد كه كامنت ميگذاريد .
16- از وبلاگتان نسخه پشتيبان تهيه كنيد .
17- از تقويم كنار صفحه استفاده نكنيد .
18- در فروم ها مشاركت داشته باشيد .
19- در محل امضا(فروم) آدرس سايتتان را ذكر كنيد .
20- مهمترين چيز در وبلاگنويسي محتواست : محتواي بدردبخور .
21- تمپلت وبلاگتان را هر چند وقت يكبار عوض كنيد .
22- از تگ ها استفاده كنيد .
23- سادگي كليد موفقيت است .
24- از سايتهاي "Social Bookmarking" مانند Delicious استفاده كنيد .
25- از تگها استفاده كنيد .
26- خيلي خشك و جدي نباشيد ، شوخ طبعي را فراموش نكنيد .
27- از فيدبرنر استفاده كنيد .
28- از خوانندگانتان سئوال بپرسيد .
29- مطالب دنباله دار بنويسيد .
30- به كامنت ها جواب دهيد .
31- بخشنده باشيد .
32- مطالبي آماده براي انتشار را براي مواقع اضطراري (مواقعي كه براي مدتي قادر به نوشتن نيستيد) دم دست داشته باشيد .
33- كاربران را تشويق كنيد كه مشترك فيدتان شوند .
34- به هر وبلاگي كه به شما لينك داد در پاسخ لينك بدهيد .
35- از فونتهاي خوانا استفاده كنيد .
36- در هر صفحه آيكون اشتراك فيد را قرار دهيد .
37- سايتتان را در دايركتوري ها ثبت كنيد .
38- سايتتان را در موتورهاي جستجو ثبت كنيد .
39- خودتان باشيد .
40- صفحه About داشته باشيد .
41- هر جا توانستيد از تصاوير استفاده كنيد .
42- تا جايي كه امكان دارد به ديگران لينك بدهيد .
43- از تكنوراتي استفاده كنيد .
44- هميشه نظر بدهيد .
45- از رنگهاي ساده استفاده كنيد .
46- قسمتي براي "بهترين مطالب" در نظر بگيريد .
47- منابعتان را ذكر كنيد .
48- از پادكستها استفاده كنيد .
49- هميشه به سئوالات پاسخ دهيد .
50- هميشه به كامنت ها پاسخ دهيد .
51- "Google Adsense" را امتحان كنيد .
52- "Text-Link-Ads" را امتحان كنيد .
53- سايدبارتان را پر از آيكون هاي مختلف نكنيد .
54- مطالبي كه برايتان مفيد و جالب بوده را Share كنيد .
55- مطالبي كه برايتان مفيد و جالب نبوده را هم Share كنيد .
56- خونسرد باشيد .
57- از blogroll هاي طولاني استفاده نكنيد .
58- به فكر يك همكار (براي نوشتن مطالب) باشيد .
59- از تبليغات هوشمندانه استفاده كنيد .
60- براي خوانندگانتان اهميت قائل شويد .
61- از فيدخوان استفاده كنيد .
62- تا آنجا كه ممكن است وبلاگهاي مختلف را بخوانيد .
63- مباني SEO را فرا بگيريد .
64- پستهاي بزرگ را به چند پست كوچكتر بشكنيد .
65- از Ping استفاده كنيد .
66- از trackback ها استفاده كنيد .
67- ارتباط با خوانندگان را آسان كنيد .
68- اشتراك از طريق ايميل را فعال كنيد .
69- مقالات "How to …" بنويسيد .
70- از "Google Analytics" استفاده كنيد .
71- آمار و ارقامش را بررسي كنيد .
72- مطالب تكراري نفرستيد .
73- عنوانهاي موثر و مناسبي براي مطالب انتخاب كنيد .
74- با ديگر وبلاگنويسان آشنا شويد .
75- امكان اشتراك در نظرات را فراهم كنيد .

منبع: پی سی دانلود
۱۷-۴-۱۳۹۱, ۰۸:۲۴ عصر
مدیر بازنشسته

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

ارسال: #4
10 کاری که در وبلاگ نویسی نباید انجام بدید.

1. فونت درشت
برخی فکر می‌کنند که استفاده از فونت با اندازه درشت برای نوشتن مطالب توجه خواننده را بیشتر جلب می‌کند. البته این تفکر درستی است اما نه وقتی که همه مطالب وبلاگ با فونتهایی با سایز درشت نوشته شده باشد. خواندن مطالب وبلاگ با فونت درشت مثل خواندن روزنامه‌ای است که همه مطالب آنها با فونتی هم اندازه تیتر صفحه نخست نوشته شده باشد. استفاده از فونتهای با اندازه درشت معمولا نشان از تازه کار بودن نویسنده وبلاگ در دنیای وب و اینترنت است.

2. موزیک در وبلاگ
این دیگر تازه کار و حرفه‌ای ندارد و به هرحال برخی از وبلاگ‌نویسان بر این اعتقاد هستند که خوانندگان وبلاگ ایشان در هنگام خواندن مطالب برای رسیدن به آرامش و آشنایی با سلیقه وبلاگ‌نویس باید آهنگ مورد علاقه او را گوش دهند! بنابراین یک آهنگ شش و هشت را انتخاب می‌کنند و با کمک دوستان حرفه‌ای‌تر کاری می‌کنند که خواننده وبلاگ به محض باز کردن وبلاگ محکوم به شنیدن موسیقی مورد علاقه نویسنده شوند. گاهی هم موسیقی وبلاگ از نوع سنتی یا حماسی، ... انتخاب می شود. اما باور کنید شنیدن ناخواسته موسیقی از هر نوعش همیشه هم جالب نیست، بخصوص وقتی خواننده در ساعت دو بامداد و وقتی همه خوابند در اتاق تاریک نشسته و ناگهان اسپیکر کامپیوتر همه خانواده را به سماع درمی‌آورد! یا اینکه چند وبلاگ باهم باز شده و هر کدام ساز خود را می‌زنند یا اینکه خواننده وبلاگ در حال گوش دادن به موسیقی یا رادیوی مورد علاقه خود است، در این حالات موسیقی وبلاگ تنها یک مزاحم آزاردهنده خواهد بود. به خاطر داشته باشید خوانندگان وبلاگ برای خواندن مطالب شما به وبلاگتان می‌آیند نه شنیدن موسیقی! اگر مایل به نمایش سلیقه خود را در انتخاب موسیقی برای خوانندگان وبلاگتان هستید می‌توانید کنترل مدیا پلیر یا لینک مستقیم فایل موسیقی را در وبلاگ قرار دهید تا کاربر به انتخاب خودش به موسیقی گوش فرا دهد.

3. جاوا اسکریپت
شما شاهکارید! جدی می‌گویم! وقتی وارد وبلاگتان می‌شوم پنجره‌ای باز شده با نمایش پیامی به من خوش آمد می‌گوید و بعد پنجره وقت بخیر باز می‌شوند گاهی هم اسم پرسیده می‌شود تازه وقتی هم می‌خواهم پنجره مرورگر اینترنت را ببندم پنجره‌ای باز میشود و پیغام میدهد که "کجا ؟ بودی حالا!"، "خداحافظ عزیز" یا "زود رفتی رفیق وای میستادی چایی دوم" ! تازه وقتی وارد وبلاگتان می‌شوم از زمین و زمان گل می‌ریزد و کلی ستاره هم در مرورگر اینترنت به دنبال نشانگر ماوس هستند در ضمن هزار تا نوشته متحرک هم در بالا و پایین و چپ و راست در حال موج زدن هستند! نگفتم شما شاهکارید! معلومه کارتان خیلی درسته و کلی کامپیوتر بلد هستید! اما راستش من فقط!... فقط آمده بودم آخرین مطالب وبلاگت را بخوانم که آنهم با این همه گلریزان در وبلاگت نشد.

4. نظردهی بی معنا
من عاشق اینکار هستم! اینقدر که به خاطر همین کار مدتی در آسایشگاه به سر بردم! فقط کافیست یک پست در وبلاگم ثبت کنم آنوقت در بخش نظرات هزار تا وبلاگ که حتی مطالب آنها را دنبال نمی‌کنم یک نظر می‌گذارم که "وبلاگ خوبی داری به ما هم سر بزن!" البته چون جدیدا این متن خیلی ضایع شده است با کمی تغییر از عباراتی مثل "با نظرت موافقم به من هم سر بزن" یا "وای! چه مطالب جالبی نوشتی، منم به روز کردم به وبلاگم بیا!" استفاده می‌کنم. اصولا به قول ماکیاولی هدف هرگونه ضایع بازی را توجیه می‌کند. از قرار صدها نفر مانند آنچه که اشاره شد معتقدند با درج نظرات بی تاثیر و تبلیغاتی و آزار نویسندگان یا خوانندگان دیگر وبلاگها می‌توانند برای خود بازدیدکننده کسب کنند.

5. توجه بیش از حد به جنس مخالف
بایستی اعتراف کنم که با خواندن بسیاری از وبلاگها به نظر می رسد که هدف و انگیزه نوشتن وبلاگ توسط نویسنده و مخاطب اصلی آنها تنها یک نفر از جنس مخالف هست یا برخی هم کمی وسعت نظر دارند و دنیا را بزرگتر می بینند و کلا جنس مخالف را هدف قرار می دهند و حالا با توجه به جنسیت نویسنده در حال نمایش روشنفکر بودن، با سواد بودن، دلربا بودن یا متفاوت بودن خود هستند. دوست نازنین! اگر دنبال دوست یا همسر از این طریق هستی از نظر من هیچ مشکلی ندارد ولی خواهشا آدرس چنین وبلاگی را هر هفته برای همه دوستانت نفرست و آنرا به عنوان وبلاگ اصلی خودت معرفی نکن.

6. فحاشی
بعضی‌ها فکر میکنن قرار است علیه هنجارهای جامعه شورش کرده و آنرا تغییر دهند و برای شروع هم از ادب و عفت کلام شروع کرده اند و هر چی فحش در چنته دارند، در مطالب وبلاگ خود جای میدهند. اگر میخواهید بگویید با چیزی مخالف هستند یا از آن متنفر هستند و آنرا به خواننده هم تفهیم کنید لازم نیست از فحشهای رکیک آنهم از آن نوعش استفاده کنید در صورت استفاده از کلمات مناسب‌تر نیز خوانندگان مخالفت یا تنفر شما را درک خواهند کرد. به خاطر داشته باشید که وبلاگ شما تنها توسط دوستانتان خوانده نمی‌شود و ممکن است یک نوجوان یا حتی فردی از سر کنجکاوی و در گردش در لینک دیگر وبلاگها یا تصادفی به وبلاگ شما سر بزند و باور کنید در این شرایط مطالب وبلاگ شما میتواند آزار دهنده باشد و حتی ارزش نظرات شما را نیز کم رنگ کند. وبلاگ یک گفتگوی خیابانی با چند دوست نزدیک نیست و استفاده از فحشهای رکیک نه تنها هنجاری را تغییر نمی دهند بلکه تنها چیزی را که عوض میکند نوع برداشت خوانندگان وبلاگ از شخصیت شما خواهد بود.

7. استفاده از تصاویر حجیم
معتقد هستند که هر ایرانی از یک خط اینترنت ADSL با 256 KB پهنای باند برخوردارند. مسلم است که این واقعیت ندارد اما برخی آنقدر از تصاویر با حجمهای بالا در وبلاگ خود استفاده میکنند که تنها میتوان نتیجه گرفت که آنها فکر میکنند خوانندگان آنها به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. استفاده از تصاویر در مطالب وبلاگ به جذابیت آنها کمک میکند اما لازم است در انتخاب تصاویر (سایز و حجم فایل) دقت کنید. تصاویر زیاد و سنگین باز شدن کامل وبلاگ را به شدت کند میکند در ضمن گاهی هم صفحه کامل نمایش داده نمی شود. استفاده از تصاویر کوچک و کم حجم آنهم در مطالبی که واقعا استفاده از تصاویر آنها را گویاتر می‌کند نشانی از حرفه‌ای بودن شماست.

8. کپی از نرم‌افزار ورد مایکروسافت
شاید دیده باشید که وبلاگهایی هستند که فقط شامل متن هستند اما با اینحال بارگذاری و نمایش صفحات آنها کند است. یکی از دلایل اینکار که البته در بین وبلاگ‌نویسان ایرانی نیز رایج است استفاده از نرم افزار Word شرکت مایکروسافت برای نوشتن مطالب و سپس کپی آنها در فرم ورود اطلاعات پنل مدیریت وبلاگ است. مزیت استفاده از این روش حفظ متن نوشته شده در کامپیوتر شخصی، عدم نیاز به آنلاین بودن هنگام تایپ مطالب و دقت بیشتر در ویرایش مطلب است . اما وقتی مطلبی مستقیم از نرم افزار ورد به فرمهای پنل مدیریت وبلاگ وارد می‌شود کدهای HTML زیادی همراه مطلب منتقل می شوند که بدلیل تبدیل فرمت Word به HTML است. گاهی حجم این کدها از خود مطلب هم بیشتر است. یک روش برای حل مشکل این است که مطالب خود را قبل از انتقال به وبلاگ به نرم افزار notepad ببرید و سپس مجدد از آنجا کپی و به پنل وبلاگ منتقل کنید در پنل برخی سرویسهای وبلاگ مانند بلاگفا دکمه (ایکون) خاصی هم در نوار ابزار برای حل این مشکل قرار دارد و کافیست پس از انتقال از ورد به پنل، مطالب را انتخاب (select) کرده و یکبار این دکمه را بزنید تا محتوای منتقل شده از کدهای بی‌مورد و زیادی پاکسازی شود.

9. کپی‌برداری بیش از حد از وبلاگ دیگران
اگر وبلاگ شما قرار است به عنوان معرف مطالب دیگر وبلاگها باشد مشکلی نیست اما اگر واقعا مایل هستید به عنوان یک وبلاگ نویس و نویسنده به وبلاگ نویسی بپردازید خوب خواهد بود که در استفاده از مطالب دیگر وبلاگها زیاده‌روی نکنید. خوانندگان واقعی وبلاگ شما به دنبال نظرات و مطالب شما هستند و نه مطالب وبلاگهایی که شما میخوانید. اگر از مطالب دیگر وبلاگها را مناسب برای خوانندگان وبلاگ خود میدانید میتوانید به مطالب آنها لینک دهید.

10. بزرگترین اشتباه، ندید گرفتن پند دیگران
باور کنید این اشتباه خیلی خیلی رایج است. هر چه بگوییم خوب نیست از فونت درشت استفاده کنید، از موسیقی کمتر استفاده کنید، بی خیال افکتهای جاوا اسکریپت در وبلاگتان شوید یا از نظرات بی معنی و تبلیغاتی بپرهیزید ولی برخی گویی گوششان بدهکار نیست هر چه بگوییم آنها کار خودشان را میکنند و جالب آنکه با داشتن یک قالب سنگین صد کیلو بایتی و هزار جور افکت جاوا اسکریپتی و موسیقی آنچنانی در وبلاگ احساس حرفه‌ای بودن هم می‌کنند.

به نقل از پی سی دانلود
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۶-۱۳۹۱ ۰۷:۱۳ عصر، توسط Alisa.)
۸-۶-۱۳۹۱, ۰۷:۱۲ عصر
مدیر بازنشسته

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

ارسال: #5
۴ راه خیلی ساده و سریع برای بالابردن بازدید از وبلاگ شما!

یک چرخه از وبلاگهای مشابه تولید کنید:
ببینید. من به عنوان یک وبلاگنویس برایم مهم است که چه کسانی به مطلب من چه واکنشی نشان میدهند. پس وقتی به آمارگیر وبلاگم میروم و میبینم که شما در یکی از پستهای خودتان به من لینک دادید من سریعا برای گرفتن بازخورد مطلبم میام و مطلب شما را میخوانم.

شما میخواهید مثلا ۱۰ تا بازدیدکننده به وبلاگ من بفرستید درست است؟ نترسید. این ۱۰ تا وبلاگ شما را فراموش نمی کنند و همچنان وبلاگ شما را ( اگر ارزش داشته باشد ) خواهند خواند. به این فکر کنید که اگر مثلا من یک لینک به وبلاگ شما بدهم من هم همان قدر ( اگر خیلی بیشتر نباشد ) بازدیدکننده جدید به وبلاگ شما می فرستم و این می شود فرصتی برای جذب ۱۰ بازدید کننده بیشتر. بالاخره وقتی خیلی از شما لینک بگیرم اگر یک لینک هم بدهم شما بازدید کننده بیشترتان را گرفته اید. البته خیلی کم وبلاگی است که به وبلاگ من ۱۰ تا هم بازدید فرستاده باشد پس نگران بازدید کننده های خودتان نباشید! به عدد کوچولوی ۱۰ هم فکر نکنید. اگر چه ۱۰ خواننده درصدی هم از خواننده های شما نباشد اما به مرور زمان این تعداد خیلی زیاد میشود.

پستهای تان را با پستهای مرتبط تمام کنید:
شما که برای پستهایتان این همه وقت میگذارید یک دقیقه هم وقت بگذارید و پستتان را با پستهای مرتبط تمام کنید. پستهای مرتبط پستهایی است که حدس می زنیم خواننده علاقه مند به نوشته ما از آن هم خوشش خواهد آمد. البته آن هم باید در وبلاگ خودمان باشد.
در پایان هر مطلب من می توانید پستهای مرتبط را ببینید.
اگر میخواهید بدانید چقدر تاثیر دارد من زمانی که تازه این کار را شروع کرده بودم، یک پست را در نظر میگرفتم. زمانی که بازدیدش به ۲۰۰۰ می رسید مقدار کلیک روی لینکهای مرتبط را می شمردم. به صورت میانگین که به دو مطلب مرتبط لینک میدادم به ازای هر ۲۰۰۰، ۵۰۰ بازدید هم از این راه به دست می آوردم. حال مثلا اگر بازدید شما از دو پست ۴۰۰۰ باشد می شود ۵۰۰۰/ اختلاف دیگر قابل چشم پوشی نیست!

اگر روی هاست شخصی وردپرس استفاده میکنید افزونه برای پست مرتبط زیاد است.

از سایدبارتان بازدید بسازید:
به سایدبار کنار هر پستتان نگاه کنید. خواننده آنجا را هم میبینند. بد نیست بعضی اوقات به خودتان در آنجا لینک بدهید. مثلا به سه پست برترتان. برای این کار هم افزونه در وردپرس زیاد است. خواننده های شما تصاعدی این مطالب را میخوانند و این پستها تصاعدی پربازدید می شوند. من در صدد هستم دوباره این شیوه را در این وبلاگ اجرا کنم اما بر حسب تچربه میگویم حدودا به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید حدودا ۵۰ کلیک هم این لینکها میگیرد. اگر وبلاگتان از طرف لینکدونی های زیادی حمایت میشود این بازدید تا حدود ۱۵۰ به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید پیش بینی میشود. بد هم نیست

پستهای چند بخشی بسازید:
بعضی از اوقات نیاز است که پستهای تان را چند تکه کنید. برای این مورد افزونه های خوبی چون این افزونه برای وردپرسی ها { همه اش شد برای وردپرسی ها } وجود دارد که پستهای شما را به چند قسمت تقسیم میکند. برای این منظور مثلا شما میخواهید یک پست درباره فیدبرنر بنویسید ( مانند: چرا باید از فیدبرنر استفاده کنیم و چگونه؟ )

برای این منظور یک قسمت از مطلب میشود درباره اینکه چگونه حساب فیدبرنری بسازیم باشد. یک قسمت درباره مزایای فیدبرنر و … همه اینها را میتوانید به صورت صفحات جدا بنویسید و بعد در یک پست با هم ادغام کنید. البته باید سعی کنید شرافتمندانه از این قابلیت استفاده کنید و نه برای اذیت کردن خواننده هایتان!
۲۱-۶-۱۳۹۱, ۱۱:۵۶ صبح

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
مدیر بازنشسته

مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

ارسال: #6
(۲۴-۸-۱۳۹۱ ۱۰:۱۸ صبح)مامان علی نوشته شده توسط:  آلیسا جان من یه وبلاگ داشتم و توش عکس هم میگذاشتم بعد حدود 7 ماه عکسها دیگه دیده نمیشه و ظاهرا باید این وبلاگ تبدیل به وب سایت بشه از طریق بلاگ اسکین مبلغ لازم برای تبدیل به سایت شدن را ریختم دامنه را هم گرفتم اما نمیدونم چه جوری باید کارم رو ادامه بدم آخه بازم عکس های آپلود شده رو نمی بینم و عکس جدید هم نمیتونم بزارمDunnof
چی کار کنمcryingcryingcrying

عذر میخوام عزیزم، چون خودم این کار رو انجام ندادم نمیتونم چیزی بگم، میترسم راهنمایی اشتباه کنم، اما تو همون بلاگ اسکین بگرد دنبال یه راهنما، ممکنه باشه Flowerysmile
۲۴-۸-۱۳۹۱, ۱۱:۲۲ صبح

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد