امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 1.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در آپارتمان باغبانی کنید!
#1
در آپارتمان باغبانی کنید!
احتمالا شما از آن دسته افرادی هستید که به گل و گیاه و به‌خصوص با توجه به شرایط فعلی زندگی در آپارتمان‌های کوچک، علاقه زیادی به گیاهان آپارتمانی دارید. نگهداری از این گیاهان شاید کار چندان ساده‌ای نباشد چون در صورت عدم دقت تنها مدت کوتاهی مهمان شما خواهند بود.

همیشه به خاطر داشته باشید که گیاهان به‌طور مستقیم یا غیر‌مستقیم به نور خورشید نیاز دارند و در صورتی که گل و گیاه خاصی را خریداری می‌کنید، حتما به نوع نیاز آن به نور خورشید توجه کنید.
اگر می‌خواهید گیاهانتان طول عمر کافی داشته باشند، بد نیست که هرازگاهی با توجه به آلودگی فزاینده هوا با استفاده از دستمالی مرطوب و البته پاکیزه برگ‌ها و ساقه گیاهان آپارتمانی را تمیز کنید. گیاهان آپارتمانی و به‌خصوص پهن‌برگ‌ها همواره به مراقبت خاک نیاز جدی دارند. سعی کنید به هنگام تعویض خاک یا گلدان محل نگهداری آسیبی به ریشه‌های آن نرسد. بعضا فکر می‌کنند که این ریشه‌های اصلی هستند که به هنگام درآوردن گیاه باید مورد توجه باشند حال آنکه ریشه‌های نازک نیز اهمیتی کمتر از آنها ندارند. همواره به اندازه گیاه آپارتمانی و گلدانی که برای نگهداری آن انتخاب می‌کنید توجه داشته باشید تا گل و گیاه در فضایی تنگ رشد نکنند. این عمل موجب رشد کند و در ادامه از بین رفتن گیاهتان خواهد شد. نکته آخر این است که با گل و گیاهانتان صحبت کنید. شاید در ظاهر نکته عجیبی به نظر برسد اما باور کنید که گیاهان نیز جان دارند و با انتقال احساسات خود به آنها به رشد و سرسبزی شان کمک می‌کنید.

منبع: akairan.comفایل‌های پیوست عکس(ها)
   
خدایا
دلمو دست تو دادم دلمو آسمونی کن/ همیشه مهربون بودی دوباره مهربونی کن

پاسخ }