خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads
 
امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

در کاخ کلئوپاتراي ليبي چه خبر بود؟+عکس

مدیر بازنشسته

****
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
1,175
تاریخ عضویت:
ارديبهشت ۱۳۹۰
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 1800


محل سکونت : تهران
ارسال: #1
Restart-1 در کاخ کلئوپاتراي ليبي چه خبر بود؟+عکس
به گزارش گروه بين الملل مشرق، هنگامي که انقلاب ليبي به پيروزي رسيد و يکشنبه گذشته طرابلس توسط انقلابيون ليبي تصرف شد، مردم اين کشور با حقايقي مواجه شدند که براي 42 سال درباره قذافي و اعضاي خانوادهاش از چشم آنها دور مانده بود و يکي از اين شگفتيها منزل تنها دختر قذافي، عائشه قذافي است.
در ظاهر اين خانه که در منطقه عاشور در مرکز طرابلس واقع شده بسيار ساده مينمايد، اما پس از ورود به داخل آن همه به خاطر اشياء و اثاث موجود در آن و نحوه تزئين به کار رفته انگشت به دهان ميمانند.
وقتي داخل خانه ميشوي آن وقت درمييابي که خانه بيش از پيش به کاخ فرعون شبيه است. مردم ليبي به خاطر شباهت عايشه به يک مانکن آلماني او را "کلوديا شيفر" ليبي نام نهاده بودند، درحاليکه پدرش به تبعيت از نام مادرش و براي اينکه نام او را زنده کند، وي را عايشه ناميد.
با اين حال مردم ليبي اعتقاد دارند، لقب "کلوديا شيفر" آن گونه که بايد حق مطلب را درباره عايشه ادا نميکند، به همين دليل برخي ترجيح دادند، او را "کلئوپاتراي ليبي" بنامند و تصاوير گرفته شده توسط جک هيل، عکاس انگليسي از کاخ عايشه بيانگر حقيقت امر است.
اما دختر دردانه قذافي کجاست؟
اما آنچه بيش از هر چيز در خانه دختر قذافي نگاهها را به خود جلب ميکند، مبلي به شکل يک مجسمه پري است که بر بالاي سالن داخل قصر جاي داده شده و نشمينگاه بر پشت اين پري قرار گرفته است. وقتي به آن مبل آبطلا داده شده چشم ميدوزي و در چهره آن دقت ميکني، چهره خود عايشه را ميبيني.
   
معلوم نيست اين مجسمه هنر کدام مجسمه سازي بوده اما اينگونه به نظر ميرسد که کار يک هنرمند ايتاليايي است، چون کلئوپاتراي ليبي به رم عشق ميورزيد و سالي چهار بار از اين شهر ديدن ميکرد و خريدهايش را در آنجا انجام ميداد.
عکس دوم نشاندهنده يک استخر است که رو به يک باغ بزرگ بنا شده، شايد هم استخر ديگري در آن وجود داشته باشد. در اين استخر که عتيقههايي از سنگهاي مرمر بسيار گران قيمت به چشم ميخورد که با رنگ استخر همخواني و هماهنگي دارد و کمي آن طرفتر اسباببازيها کودکانه را ميبيني که بر روي آب به حال خود رها شدهاند.
   
گويي استخري هم مخصوص کودکان بوده، چون عايشه قذافي متأهل و داراي فرزنداني بوده که ملت ليبي از تعداد آنها بيخبرند، آنهم از همسري که در سن 20 سالگي پدرش براي وي برگزيد "احمد القذافي القحطي".
القحطي وقتي با عايشه ازدواج کرد، افسري ساده در نيروي ويژه ارتش بود و مغلوم نيست که چگونه پس از ازدواجش با عايشه به رتبه سرلشگري ارتقا يافت، البته همه ميدانند که خانواده وي از قبيله سرهنگ قذافي، يا همان قبيله القذاذفه يا القحوص بوده است.
   
اندک کساني هستند که ميدانند، عايشه به همراه همسر و فرزندانش يکشنبه گذشته فرار کرده و کساني که وارد قصر او شدند، به عينه ديدند که او جز چيزهاي ضروري با خود نبرده است.
امضای یاسی
[تصویر:  20140316174952_1017704_627334297340215_966572318_n.jpg]
۷-۶-۱۳۹۰, ۰۹:۱۰ صبح
یافتن سپاس نقل قولّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد