امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 2.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دستمال سفره میز شما را شیک تر میکند
#1


میز غذاخوری فضایی است که معمولا دور هم جمع شدن ها و ضیافت های گرم و خاطره انگیر خانوادگی یا دوستانه حول آن شکل می گیرد، بنابراین دقت در نکات و ظرافت های چیدمانی آن، در زیباتر شدن دکوراسیون خانه، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نخستین عنصر برای چیدمان میز غذاخوری، در بیشتر اوقات، رومیزی و دیگر منسوجات مانند دستمال سفره است که می تواند جلوه میز شما را به طور کامل دگرگون کند.

در این مطلب به نکاتی درباره خرید دستمال سفره می پردازیم:

بهتر است رومیزی و دستمال سفره های اضافی خود را به رنگ های خنثی یا سفید انتخاب کنید.
در مورد سایز، حساسیت به خرج ندهید. دستمال سفره های بزرگ همیشه شیک تر و زیباتر هستند. انتخاب دستمال سفره های ۵۰ سانتی متری انتخابی بسیار شیک و سخاوتمندانه است.

همیشه دستمال سفره هایی در اندازه های مختلف برای میهمانی های غیر منتظره در خانه داشته باشید. هر وعده غذایی، دستمال سفره ای با سایز خاص خود را می طلبد، به عنوان مثال برای شام، دستمال سفره های ۴۵ تا ۵۵ سانتی متری، ناهار ۲۵ تا ۳۵ سانتی متر و عصرانه ۱۲ تا ۲۵ سانتی متر مناسب هستند.

همیشه انتخابی ساده و ظریف داشته باشید و از پرداختن بیش از اندازه به جزئیات بپرهیزید. دستمال سفره های ساده با یک حاشیه ظریف بهترین گزینه برای میهمانی های رسمی و حتی غیر رسمی است.

از دستمال سفره های قدیمی، بدون ترس استفاده کنید. دستمال سفره های مادربزرگ خود را از داخل کشوها بیرون بیاورید و از آنها در چیدمان میز خود بهره گیرید.

دستمال سفره هایی با الیاف طبیعی خریداری کنید. این نوع دستمال سفره ها بادوام تر و از لحاظ زیست محیطی نیز سالم تر هستند.
اگر رومیزی را به رنگ خنثی و ساده انتخاب کرده اید، برای دستمال سفره از پارچه رنگی و طرح دار استفاده و این دو را با هم هماهنگ کنید تا جذابیت بصری بیشتری برای چیدمان میز شما به وجود بیاید. برای مثال رومیزی ساده با رنگی خنثی با دستمال سفره های رنگارنگ و طرح دار یا برعکس، انتخاب بسیار مناسبی است.

اگر دستمال سفره ها از نوع چروک هستند، باید آنها را قبل از قرار دادن روی میز اتو کنید، زیرا دستمال سفره های چروک جلوه ای به هم ریخته به دکوراسیون میز می دهند.

دستمال سفره های ساده را با کمک روبان های رنگی و زیبا تزئین کنید. برای این کار می توانید از روبان های چسب دار و برچسبی استفاده کنید تا بتوانید آنها را هنگام شست وشوی دستمال سفره از روی آن به راحتی جدا کنید. همچنین می توانید دستمال سفره های ساده را با لوازم جانبی جذاب و سرگرم کننده مانند حلقه های زیبا بیارایید.
برایم نوشته بود :
گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند
شاید چون آرزوهایم بلندند ...
ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید :
امیدی هست ؛ چون خدایی هست ...
آری ، وچه زیبا نوشته بود ...
همواره با خود تکرار میکنم،
امیدی هست ؛ چون خدایی هست
پاسخ }