خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دسر بیسكوييت كاراملي

خانوم گل هنرمند

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 3379

ارسال: #1
دسر بیسكوييت كاراملي
سلام
از اونجايي كه تعدادي از دوستان به من لطف كردن و هم از من درخواست دستور اين دسر رو خواستن من واستون دستورش رو ميزارم البته خيلي گشتم كه يه موقع دستورش تكراري نباشه چيزي مثل اين دستور نديدم اگر تكراريه ضمن عرض شرمندگي،درخواست انتقالشو دارم از مديران محترمFlowerysmile

مواد لازم:
بسكوييت پتي بور 2 الي 3 بسته
شكر 1 پيمانه (1 ليوان)
شير 3 ليوان
پودر كاستارد 3 قاشق غذاخوري
پودر كارامل 1 بسته
پودر نسكافه يا كاكائو(بنا به سليقه ي خودتون،من نسكافه زدم)1/5 قاشق غذاخوري
كره 50 گرم
وانيل مقداري

اگه ميخوايد مثل من قالبي درش بياريد به:
نشاسته 1 قاشق غذاخوري پر
و 1 قاشق غذاخوري پودر ژلاتين كه به روش بن ماري حل شده هم نياز داريد
اما اگه نميخوايد قالبي درست كنيد ميتونيد از اين دو مورد(نشاسته و پودر ژلاتين)فاكتور بگيريد
نكته:اگر بهش كاكائو يا نسكافه هم نزنيد ايرادي نداره فقط رنگ دسرتون زرد ميشه مثل كرم كاستارد

خب حالا 1 قاشق نشاسته رو تو يكم از شيرمون كه سرده حل ميكنيم و با بقيه ي شير و شكر و پودر كاستارد و پودر كارامل و نسكافه يا كاكائو مخلوط ميكنيم و ميزاريم روي اجاق با شعله ي ملايم هم ميزنيم تا نشاسته باز بشه و دسر كمي سفت و غليظ بشه يكم از فرني سفت تر اگه دوست داريد ژلاتين داشته باشه حالا ژلاتيني كه به روش بن ماري حل شده رو هم بهش اضافه ميكنيد و بازم هم ميزنيد آخر سر هم وانيل و كره رو بهش اضافه كنيد و بعد از يه هم كوچولو خاموشش كنيد از اينجاي كار خيلي شبيهه دستور[size=medium][color=#FF0000] پان اسپانيا است (با اجازه از z.arghavani) اول ظرفتون رو مقداري خيس ميكنيد(مثل عكساي اين لينك عمل كنيد) بعد پلاستيك رو توش ميكشيد و صافش ميكنيد بعد لايه ي اول كرم ميريزيدو 10 دقيقه ميزاريد تو يخچال كه خودشو بگيره بعد بيسكوييت هاتونو روش ميچينيد و همين جور لايه لايه جلو ميريد تا لايه ي آخر كه بيسكوييت هست و مقدار كمي از كرم رو روش ميزيد بعد هم كه كناره هاي پلاستيك رو روي بيسكوييت تاتون برميگردونيد و ميزاريد تو يخچال يه شب بمونه بعد هم توي ظرف برميگردونيد و خيلي راحت پلاستيكشو ازش جدا ميكنيد و تزيين ميكنيد اگه دوست داشتيد و بعد هم نوش جون ميكنيدFlowerysmile

[تصویر:  20130512170919_17.jpg]

[تصویر:  20130512175237_18.jpg]

علت ویرایش: تصحیح اشتباه تایپی نام تاپیک
امضای monamona
آدمهایی هستند که بودنشان
"حتی مجازی"
به آ
دم آرامش میده!دوستیشون برات حقیقی میشه
و یهو میشن یه قسمت از زندگیت!
ممنون که هستی!Flowerysmile
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۳-۱۳۹۲ ۰۳:۳۴ عصر، توسط Galaxy.)
۲۲-۲-۱۳۹۲, ۰۷:۲۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
46 کاربر از monamona به دلیل این ارسال سپاس کرده.
maryam n, negin.s, negiiin khanom, سمیرا مامان شهاب, gh_sa, z.arghavani, الیسا جون, سمیه گلبانو, هستی جان, 162, N-M, sonya, feloria, يكي مثل من, طاطا, marzi-h, ehsans, مهرناز مامانی, NAHID.V, بهار1365, shamiiim, niloofar00, Linda, asal arya, گل شقایق, sarahamid, دختر شیرازی, homa4290, laleh joon, mamane paniz, sedigh1265, 1368Sheri, loyee_15, kapsul, )Mitra(, قلب, گلسا90, Galaxy, Atefe joon, hekmati009, مریم73, nafasgoli191919, ayrin, رها نبوی, mahsan3, ارزو-94
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

ارسال: #2
RE: دسر بسكوييت كاراملي
من این دسر فقط با پودره کرم کارمل آماده و شیر و بیسکویت پوتی بور درست می‌کنم.

کرم کارامل رو طبقه دستورش که روش نوشته درست کنید.( هر بسته رو با ۲لیوان شیر مخلوط کنید، بد روی گاز بذارید، تا جوش بیاد ۲-۳ دقیقه بجوشه، بد شکلتش رو که توی بسته هست ته قالب بریزید و کرم کارامل رو روش بریزید ).

حالا بیسکویت‌ها رو تا گرمه بذارید روش و با قاشق فشار بدین.

بذرید توی یخچال تا ببنده.

فقط یکی‌ ۲بر بهش سر بزنید، و با قاشق بیسکویت‌ها رو فشار بدین توی که نیان روی کارامل.وقتی‌ بسته شد به راحتی‌ میتونید بارش گردونید.

خیلیییی راحت و خوشمزست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۲-۱۳۹۲ ۰۱:۳۲ عصر، توسط mahsa.mm.)
۲۴-۲-۱۳۹۲, ۰۱:۳۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از mahsa.mm به دلیل این ارسال سپاس کرده.
kapsul, پرستش
خانوم گل هنرمند

مدال ها

اعتبار: 3379

ارسال: #3
بازم امروز بيسكوييت كاراملي درست كردم اما به يه روش ديگه كه دردسرش هم كمتره هم ديگه داخلش نشاسته و پودر ژلاتين نريختم
همه ي مواد رو باهم مخلوط كردم(بيسكوييتارو هم خورد كردم ريختم توش) بعد گذاشتم رو اجاق تا هم پودر كاستارد هم پودر كاراملم هم بيسكوييتا خوب باز و حل شدن و نيجه اش شد اينYum2

[تصویر:  20130526204459_.jpg]
امضای monamona
آدمهایی هستند که بودنشان
"حتی مجازی"
به آ
دم آرامش میده!دوستیشون برات حقیقی میشه
و یهو میشن یه قسمت از زندگیت!
ممنون که هستی!Flowerysmile
۵-۳-۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
18 کاربر از monamona به دلیل این ارسال سپاس کرده.
f.nik, niloofar00, سمیرا مامان شهاب, Galaxy, مهرناز مامانی, گل شقایق, دختر شیرازی, negin.s, 1368Sheri, NAHID.V, homa4290, shamiiim, سمیه گلبانو, mansore66, asal arya, z.arghavani, kapsul, Atefe joon
خانوم گل کدبانو

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 3943

ارسال: #4
ممنون مونا جونFlowerysmile
[تصویر:  20130528135722_1.JPG]
[تصویر:  20130528135804_2.JPG]
امضای سمیرا مامان شهاب
[تصویر:  20160229025239_images60.jpg]

Insta:samira_ba
۷-۳-۱۳۹۲, ۰۳:۲۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
23 کاربر از سمیرا مامان شهاب به دلیل این ارسال سپاس کرده.
laleh joon, negin.s, monamona, مهرناز مامانی, sedyrad, 1368Sheri, بانوی مهربانی, NAHID.V, homa4290, f.nik, shamiiim, سمیه گلبانو, ایلمان, niloofar00, Galaxy, mansore66, asal arya, z.arghavani, 162, kapsul, کیجا, Atefe joon, hekmati009
خانوم گل کدبانو

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه هنریمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 3943

ارسال: #5
RE: دسر بیسكوييت كاراملي
[تصویر:  20130604182719_IMG_0783.JPG]
[تصویر:  20130604182842_IMG_0786.JPG]
امضای سمیرا مامان شهاب
[تصویر:  20160229025239_images60.jpg]

Insta:samira_ba
۱۴-۳-۱۳۹۲, ۰۷:۵۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
22 کاربر از سمیرا مامان شهاب به دلیل این ارسال سپاس کرده.
laleh joon, monamona, niloofar00, Galaxy, shamiiim, afsoon_b82, mansore66, يكي مثل من, f.nik, asal arya, z.arghavani, homa4290, negin.s, 162, 1368Sheri, kapsul, مامان زینب کوچولو, mamane kiana, Atefe joon, arezoo1764, azam1360, قلب

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
مدیریار خانوم گل

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 11674

RE: دسر بیسكوييت كاراملي
lمروز درست کردم یکیشو با خودم ببرم خونه مامانیم که ناهار اونجاییم ویکیشم برای شوشوی شکمو............[تصویر:  20130627161434_05032007840-Copy.jpg][تصویر:  20130627161456_05032007843-Copy.jpg][تصویر:  20130627161515_05032007844-Copy.jpg][تصویر:  20130627161533_05032007847-Copy.jpg]
۶-۴-۱۳۹۲, ۰۳:۱۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
14 کاربر از مهرناز مامانی به دلیل این ارسال سپاس کرده.
negin.s, niloofar00, 162, monamona, 1368Sheri, mansore66, Galaxy, kapsul, parza, قلب, shamim_13, Atefe joon, hekmati009, کوثر خانم

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد