تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 32 رای - 2.44 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دسر شکلاتی با بیسکویت
مواد لازم: 3 بسته بیسکویت پتی بور شکلاتی-2 بسته خامه صبحانه پگاه-شکر 2 ق غ- پودر کاکائو 2 ق س-شیر نصف لیوان

اول از همه تو یه ظرف خامه ها و پودر کاکائو و شکر رو با هم مخلوط کنید و با قاشق خوب به هم بزنید...می تونید شکر رو بیشتر یا کمتر کنید بستگی به این داره که بخواهید شیرینی دسرتون در چه حدی باشه من شخصا دسرهای خیلی سیرین و دوست ندارم.برای همین هم شکر و فقط در حدی که شیرینی کمی داشته باشه اضافه میکنم.

خوب شیر رو تو یه کاسه کوچیک بریزید و بزارید کنار دستتون .. دوتا دوتا بیسکویت رو بزنید تو شیر و تو ظرف دسرتون که من پیرکس استفاده کردم صف بدید..سعی کنید بیسکویت ها منسجم باشن و زیاد فاصله ای بینشون نباشه....وقتی یه ردیف بیسکویت چیدید یه مقدار از مخلوط خامه ارو بریزید رو بیسکویت ها و پخش کنید....دوباره دو ردیف بیسکویت بزراید..و در آخرم تمام خامه ارو بریزید رو بیسکویت ها و 2-3 ساعت بزارید یخچال تا کاملا ببینده....این دسر فوق العاده خوشمزه میشه بهتون قول میدم..مهموناتون از خوردنش سیر نمیشن...

**** من برای اینکه شکل دسرم خوشکل تر بشه اول یه ریف بیسکویت تو شیر زدم و کناره ظرف چیدم
*** می تونید از تکه های باریک موز و یا گردو خرد شده ریز هم بین لایه ها استفاده کنید....
**شما باید دو ردیف بیسکویت بزارید هر ردیفم به جای یدونه بیسکویت دوتا دوتا کنار هم بزارید...امیدوارم خوب توضیح داده باشم..

*میتونید خامه ها رو نصف کنید...یک خامه رو با پودر کاکائو و شکر و یک بسته خامه ارو با پودر کارامل و سس اش مخلوط کنید.در این صورت یه لایه خامه کاکائویی و یک لایه خامه کاراملی رو بیسکویت ها بریزید..به نظر من بهتره کارامل لایه زیرین باشه و خامه شکلاتی لایه آخر... اونم فوق العاده اس...

فایل‌های پیوست عکس(ها)

Ashpazbanoo.blogfa.com
پاسخ }
این یه دسر خیلی راحت و خوشمز برای کاکائو دوست هاست

مواد لازم:

شیر..... 4 لیوان
آرد سفید .....5 قاشق
پودر کاکائو....4 قاشق
شکر...1لیوان
بیسکوئیت پتی بور ..... 1بسته
کره....15 گرم ( 1 قاشق غذاخوری سر خالی)
مواد دل بخواهی:
میوه دلخواه ( من با موز درست میکنم) ....به مقدار دلخواه
فندق یا گردو یا.. خرد شده

طرز تهیه:

1- اول بیسکوئیت رو خرد میکنیم (1 در 1 سانت) و موز رو هم تکه تکه میکنیم و با فندق با گردو در ظرفمون میریزیم و در فریزر قرار میدیم.
[عکس: 20120215175105_2.jpg]

2- آرد رو با پودر کاکائو و 1.5 لیوان شیر رو با همزن مخلوط میکنیم.
[عکس: 20120215174820_1.jpg]

3-بقیه شیر رو با شکر روی گاز میکذاریم تا شکر حل بشه.

4- مخلوط آرد و کاکائو .. رو یه شیرو شکر روی گار اضافه میکنیم با شعله کم هم میزنیم تا سفت بشه .

5- کره رو به مخلوط اضافه میکنیم.هم میزنیم تا حل بشه.

6- مواد رو داخل ظرف حاوی بیسکوئیت میریزیم و برای 2-3 ساعت در یخچال میگذاریم تا ببنده.
[عکس: 20120215175155_3.jpg]

اینم آماده شدش.من چون برای خود شکموم درست کرده بودم تزیین نکردم hih اما با خامه یا هر چی دوست دارید میشه تزئین کرد.
[عکس: 20140123210907_20120215175401_4.jpg]

چنتا نکته:
*اگر خواستید حجم بیشتر درست کنید باید به ازای هر لیوان شیر اضافه یک قاشق آرد اضافه تر بریزید.
*میتونید به جای آرد پودر ژلاتین بریزید ( همون 5 قاشق) که در اون صورت باید بذارید مواد سرد بشه و بعد روی بیسکوئیت ها بریزید تا بیسکوئیت ها وا نرن.
علت ویرایش:ریسایز یکی از عکس ها
پاسخ }
اینم از دسر شکلاتی من که از zizi جون یاد گرفتمWavesmile(1782)

[عکس: 20120327112801_IMAG0626.jpg]
پروردگارا..... آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران
که به وجد نیاید کسی از نبودنم ....

پاسخ }
خیلی خوشمزه بود مهلت ندادن از کاملش عکس بگیرم angelic

[عکس: 20120914222242_DSC05042.jpg]
فکر نمیکردم عروسی خودم انقدر بهم خوش بگذره
خدایا شکرت (1782)
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
Yum2من هم این دسر خیلی خوشمزه رو واسه مهمونی درست میکنم ولی پتی بر ها رو خرد نمیکنم و کامل به صورت لایه لایه میزارم و وسط لایه ها از مواد دسر میریزم
خیلی خوشمزسDreamyeyesf
پاسخ }
[عکس: 20121004144924_kok.jpg]

کرم شانتی برای تزیین کیک قبلیم زیاد اومده بود منم چند تا پتی بور برداشتم و همه طرفشو کرم زدم و بیسکوییت بعدی رو چسبوندم بهش و اونم کرم شانتی زدم و الی آخر...دیشب درستیدم امروز برش زدم...عاشق قیافش شدم....(1782)(1782)(1782)
فروش دستبند ،نیم ست،انگشتر در سایت زرتاج با تخفیف برای خانوم گلا1 (49)
در اینستاگرام با نام zartaaj فالو کنید:
وایبر،واتس اپ به 09372377986
پاسخ }
این دسر شکلاتی رو دیروز درست کردم خوشمزه بودYum2 ولی من فکر میکردم بافتش مثل دسر nananijoonمیشه, شاید نیم ساعت مواد رو رو گاز هم میزدم اما غلظت کمی داشت دوباره یه قاشق آرد رو با کمی از مواد حل کردم و به همه مواد اضافه کردم بازم میبینید؟ شره کرده,Dash2 آخه چرا؟(شاید اگه یه کم نشاسته هم داشت سفت تر میشد)

Ziziجون میشه راهنماییم کنید؟ cryingممنون میشم
[عکس: 20121217071548_.jpg]
پیامبر اکرم(ص): هر کس آخرین کلام او لااله الا الله باشد وارد بهشت می شود.
پاسخ }
(۲۷-۰۹-۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ق.ظ)قلب نوشته:  این دسر شکلاتی رو دیروز درست کردم خوشمزه بودYum2 ولی من فکر میکردم بافتش مثل دسر nananijoonمیشه, شاید نیم ساعت مواد رو رو گاز هم میزدم اما غلظت کمی داشت دوباره یه قاشق آرد رو با کمی از مواد حل کردم و به همه مواد اضافه کردم بازم میبینید؟ شره کرده,Dash2 آخه چرا؟(شاید اگه یه کم نشاسته هم داشت سفت تر میشد)

Ziziجون میشه راهنماییم کنید؟ cryingممنون میشم

عزیزم مواد خیلی شل نمیشه. حدودا باید روی گاز 15-20 دقیقه هم بزنی تا غلیظ بشه مثل فرنی. بعد که روی بیسکوییت ها میریزی میذاری تو یخچال هم کمی سفت تر میشه. شاید بیسکوییت رو کم ریختی یا آردت کم بوده. برای هر لیوان شیر 1و 1/4 قاشق آرد لازمه
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
مال منم اینطوری شدhih
[عکس: 20130511124429_12022013004.jpg]
خدايا دلم گرفته
پاسخ }
من با 1/3 مواد درست کردم
بسیار خوشمزه بود جاتون خالی Yum2

[عکس: 20130602151757_IMAG0134.jpg]
[عکس: 20140407164734_946090_232018066979752_66...n-Copy.jpg]
پاسخ }