امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دهان و دندان در کودکان
#1
زمان رویش دندان های شیری و دائمی در کودکان به شرح تصاویر زیر می باشد. توجه کنید که شش ماه تأخیر یا تعجیل در رویش هر دسته از دندان ها طلبیعی تلقی می شود. اما بیشتر از این مدت نشان دهنده یک مشکل است. همچنین زمان رویش دندان های دو سمت دهان می تواند تفاوت کمی داشته باشد. مثلاً دندانهای سمت راست دهان همواره سریع تر از دندانهای چپ رویش کنند یا بالعکس.
[عکس: 20140224183557_anatomy-and-development-o...125709.jpg]
[عکس: 20140224184959_Permanent-teeth-eruption-chart-small.jpg]
[عکس: 20131228202112_securedownload.jpg]
پاسخ }
#2
شاید برای بسیاری سؤال باشد که کودک خود را چه زمانی باید برای ویزیت، پیش دندانپزشک ببرند. طبق گفته ی کتب اطفال، بهترین زمان از قبل از تولد نوزاد است تا دندانپزشکِ متخصص اطفال توصیه های لازم در خصوص تغذیه و بهداشت مادر، برای بهبود دندانهای کودک ارائه دهد.
بعد از آن هم با رویش اولین دندان شیری کودک، می توان یک دندانپزشک اطفال را به عنوان دندانپزشک دائمی وی در نظر گرفت و به طور مرتب برای چک کردن دندانها، از لحاظ رویش، پوسیدگی، ارتودنسی و ...، هر 6 ماه یک بار مراجعه نمود.
توجه داشته باشید که بهداشت دهان کودک حتی قبل از رویش اولین دندان، دارای اهمیت می باشد. برای تمیز کردن لثه های فرزند خود می توانید یک تکه گاز یا دستمال تمیز را مرطوب نموده توسط انگشت خود، بر روی لثه ها بکشید تا تمیز شوند.
[عکس: 20140418135201_images1.jpg]
این کار باعث بهبود بافت لثه ای شده، محیط دهان را در برابر میکروب ها تمیز نگه می دارد و رویش دندان های شیری بسیار آسان تر شده، درد لثه ی کودک شما کمتر می شود. حتی به هنگام رویش دندانها فرزندتان از این کار لذت می برد. پاکیزه بودن محیط دهان اولین مرحله ی مقاومت در برابر پوسیدگی دندانی، بیماری های سیستمیک و سرماخوردگی های متعدد می باشد.
فایده ی دیگر تمیز کردن مرتبِ فضای دهان و ویزیت دندانپزشک، عادت کردن کودک به مسواک زدن و نیز نترسیدن از دندانپزشک می باشد. به این ترتیب کودکان شما، خاطره ی بدی از دندانپزشک و رعایت بهداشت دهان نخواهند داشت.
از همه ی دوستان صمیمانه خواهش می کنم، کودکان خود را از آمپول، سوزن، دکتر و دندانپزشک نترسانید. بچه ها خیلی قوی و نترس هستند و این ما هستیم که موجب ایجاد خاطره های ناگوار و آزار دهنده در ذهن خلاق آنها می شویم. خاطره ای که در تمام عمر به همراهشان باقی خواهد ماند.
[عکس: 20131228202112_securedownload.jpg]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهداشت دهان و دندان خود را چگونه رعایت کنیم؟ ghazool 8 2,626 ۱۹-۰۶-۱۳۹۳, ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ghazool