امتیاز موضوع:
  • 33 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوستهای عزیز: دانستنیهای مفید
#1
دوستهای عزیز
من می خوام توی این قسمت هرچی دانستنیهای مفید در رابطه با بدنمون هست و براتون بزارم.البته زحمت چند سالمه.شاید بعضیهاش به چشتون آشنا باشه بعضیهاشم نه.خلاصه و مفید براتون میزارم که خسته ام نشید.hih1/ می دونستین؟ آب گرم دیرتر از معده خارج می شود پس هنگام خوردن قرص از آب سرد استفاده کنید.
2/یک قاشق پر شکر / یک قاشق آبلیمو / نوک قاشق نمک=طرز تهیه سرم برای گرمازدگی.
3/ویتامین E=در مورد مصرف بیش از حد ویتامین E چنین ادعا شده است که منجر به افزایش توان / بهبود گردش خون و افزایش انتقال اکسیژن به عضلات می گردد.
و همچنین باعث جلوگیری از سفید شدن مو و پائین آوردن کلسترول و سلامتی دستگاه تنفسی می شود.
روغنهای گیاهی منبع غنی ویتامین E است.


ادامه داردuhum
[عکس: sunflower3.gif]
پاسخ }
#2
کارهای آب در بدن :
1/ مواد غذایی و اکسیژن از طریق آب وارد سلول و مواد زائد و CO2 (دی اکسید کربن=مواد سمی )از سلول از طریق آب خارج می شود.
2/ ثابت نگاه داشتن دمای بدن
3/ کمک به هضم غذا
(بعد غذا خوردن 3 دقیقه اجازه دهید کاملا قفسه سینه باز بشود(قوز نکنید) تا دچار نفخ و درد معده نشوید)
مصرف چای اگر بیش از اندازه غلیظ و مقدار آن زیاد باشد باعث تحریک کلیه ها شده و مقدار زیاد آب بدن را دفع می کند.نوشابه های گازدار دارای گازکربنیک و قند و کافئین ویا مواد مشابه و ترکیبات سدیم دار هستند مصرف آن مطبوع وفرحبخش بوده و به هضم غذا کمک می کند.اما مضراتی ام دارد.
مضرات نوشابه=اعتیاد / ایجاد نفخ معده / پوسیدگی دندان.
(اثرات اعتیاد نوشابه های گاز دار به علت وجود گازکربنیک قابل توجه است.گازکربنیک در معده تحت تاثیر آب و نمک تبدیل به جوش شیرین و اسید کلریدریک می شود افزایش اسید در معده باعث تسریع در عمل هضم و تخلیه معده می شود.)
عدم مصرف آب در چند روز ممکن است به مرگ جاندار منجر شود انسان می تواند کل قندها و چربیها و حتی یک دوم کل پروتئین بدن خود را جهت انرژی مصرف کند ولی کاهش آب بدن به مقدار بیش از 10 درصد مرگ به دنبال خواهد داشت.
انرژی موجود در غذاها رابطهء معکوس بامقدار آب موجود در آن دارد به عبارتی هر ماده غذائی که دارای درصد آب بیشتری است ارزش کالری آن کمتر است.در حدود 60 تا 70 درصد وزن بدن را آب تشکیل می دهد.
مقدار آب مصرفی روزانه در افراد بالغ 1100 تا 1600 میلی لیتر است.ولی ادرار در روز 1200 ML است.که نباید کمتر از آن باشد.رنگ ادرار باید شفاف و بیرنگ باشد.
ادامه داردuhum
[عکس: sunflower3.gif]
پاسخ }
#3
خوردن نمک زیاد باعث بالا رفتن پتاسیم می شود و فرد و عصبی و پرخاشگر می کنه.
زیتون سیاه همراه غذا خورده شود باعث دفع راحت از روده می شود.
انگور بی دونه همراه غذا خورده شود باعث جلوگیری از نفخ معده می شود.
یک فنجان تخم کدو بالاترین آهن را دارد 16/4 mg
کشمش با سبوس گندم 1 فنجان بالاترین آهن رادارد 10/6 mg

نمک طعام
وظایف=تعادل اسیدی بدن
کمبود=گرفتگی عضلات / کم شدن اشتها / بهم خوردن تعادل عصبی

پتاسیم=شیر / میوه جات / گوشت / (گوجه فرنگی و موز بیشترین پتاسیم را دارد )
وظایف اصلی=تعادل اسیدی و آب و انتقال جریان عصبی
کمبود=فلج و ضعف عضلات

ید=ماهی غذاهای دریایی و سبزیجات
وظایف اصلی=تشکیل هورمونهای غدد تیروئید
کمبود=گواتر و چربیها

فسفر=شیر / پنیر / گوشت / حبوبات و غلات
وظایف اصلی= تشکیل استخوانها و دندانها و تعادل اسیدی بدن
کمبود=ضعف عمومی بدن

ادامه داردuhum
[عکس: sunflower3.gif]
پاسخ }
#4
(۰۷-۰۴-۱۳۹۰, ۰۵:۳۶ ب.ظ)Galaxy نوشته:  Clap
1+
مطالبت عالین عزیزم

همیشه به من لطف داشتی.به خاطر اینکه مطالبمو با علاقه می خونی.Dan
[عکس: sunflower3.gif]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
نام املاح :
سدیم
وظایف اصلی = تعادل اسیدی و آب و انتقال جریان عصبی
منابع = نمک طعام
کمبود = باعث گرفتگی عضلات و کم شدن اشتها و بهم خوردن تعادل عصبی

کلسیم

وظایف اصلی = تشکیل دهنده استخوانها و دندانها و انتقال امواج عصبی
منابع = شیر و پنیر و سبزیجات
کمبود = راشتیسم و مختل شدن وظایف عصبی و باعث کم شدن رشد


آهن
وظایف اصلی = تشکیل دهنده هموگلوبین
منابع = تخم مرغ و گوشت و اسفناج و سبزیجات تازه و تخم کدو
کمبود = باعث ضعیف شدن و کم شدن مقاومت در برابر عفونت


منیزیم
وظایف اصلی = فعال کردن آنزیمها و پروتئینها
منابع = دانه های تازه و سبوس گندم و سبزیجات
کمبود = باعث کم شدن رشد و آشفتگی رفتار و ضعف و اسپاسم


ادامه داردuhum
[عکس: sunflower3.gif]
پاسخ }
#6
چربیها
چربیها مواد چربی هستند مانند روغنها و کره ها و زرده تخم مرغ و شیر که یکی از 3 ماده اصلی آلی می باشد و در طبیعت فراوان زیاد یافت می شود و می توان گفت در اکثر مواد غذایی یافت می شود.مانند مواد قندی و چربیها / نیز ترکیبی از هیدروژن و کربن و اکسیژن هستند.لاکن اکسیژن موجود در چربیها به مراتب کمتر از مواد قندی است.
چربیهای زائد براحتیاج زیر پوست همچنین در اطراف اندامها به ویژه عضلات همستیرینگ / ران / بازوها و شکم ذخیره می شود.


کربوهیدراتها
بی تردید می توان اذعان کرد که کربوهیدراتها بهترین مواد غذایی برای تامین سوخت ماهیچه ها و بالا بردن سلامتی قلب هستند.مردم در تمام سنین و ورزشکاران توانمند در همه ردها بایستی با رژیم غذایی ورزشی سالم و بی خطر حاوی کربوهیدراتهای زیاد و کم چربی تغذیه شوند.
کربوهیدراتها به نشاسته و قند مشهورند و از ترکیب عناصر کربن و هیدروژن و اکسیژن حاصل می شود.و چون نسبت هیدروژن به اکسیژن در ساختمان آنها مانند نسبت هیدروژن و اکسیژن در آب است به آن کربوهیدرات اطلاق می شود.
کربوهیدرات توسط گیاهان در روند فوتوسنتز به وجود می آید و ممکن است به صورت نشاسته یا قند در غلات / حبوبات و میوهها به نسبتهای مختلف یافت شود که در سیب زمینی و برنج و گندم به شکل نشاسته و در موز و آلبالو و گیلاس و چغندر به شکل قند وجود دارد.که در میوهها غالبا ابتدا به صورت نشاسته و با رسیدن میوه به قند تبدیل می شود.

ادامه داردuhum
[عکس: sunflower3.gif]
پاسخ }
#7
Package_favorite 
شکست پله ای برای رسیدن به اهدافمان است

وقتی جوان‌تر بودم، وقتی اوضاع خوب و آنطور که دوست داشتم پیش نمی‌رفت واقعاً نمی‌توانستم درسی از آن بگیرم. نمی‌توانستم به تصویر بزرگ نگاه کنم و بتوانم از پیشامدهای بدی که برایم اتفاق افتاده درس بگیرم.
اما، هر بار که اوضاع زندگی آنطور که می‌خواهید پیش نمی‌رود، می‌توانید چیزهایی زیادی از آن یاد بگیرید.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانیم بکنیم این است که وقتی اوضاع طبق برنامه‌های ما پیش نمی‌رود، به همه ماجراهایی که اتفاق افتاده خوب فکر کنیم و تا جاییکه می‌تونیم از همه تجربیاتمان درس بگیریم و خودمان را برای موفقیت در آینده آماده کنیم.

10 درسی که باید از شکست بگیریم :

1 - واقعاً چیزی به اسم شکست وجود ندارد.
بله، ممکن است اوضاع بد پیش برود یا مطابق برنامه ما پیش نرود اما واقعاً چیزی به اسم شکست وجود ندارد زیرا همیشه یک دلیل خوب برای خوب پیش نرفتن اوضاع و درسی برای آموختن از آن وجود دارد. در طولانی مدت، هر اتفاقی که می‌افتد به صلاح شما خواهد بود.

2 - اگر به دلایلی اشتباه چیزی را می‌خواهید، هیچوقت آنطور که شما دوست دارید انجام نخواهد شد.

3 - می‌توانید از این واقعیت بعنوان یکی از قوی‌ترین انگیزه‌ها برای موفقیت در آینده استفاده کنید که اول کار، اوضاع آنطور که شما دوست دارید پیش نرفته است. اگر تصمیم بگیرید که به همه چیز درست نگاه کنید، اشتیاقتان برخواهد گشت.

4 - همیشه و در همه جا پشتکار، تعهد و تلاش نتیجه می‌دهد.

5 - بعد از اینکه چیزی برخلاف میل شما پیش رفت، اگر تصمیم بگیرید که از آن درس بگیرید و توجهتان را به ارتقاء کاری که می‌خواستید انجام دهید معطوف کنید (به جای اینکه خسته و ناامید شوید)، خواهید دید که عملکردتان به طرز قابل‌ملاحظه‌ای بهتر می‌شود و در کارتان پیشرفت می‌کنید.

6 - بعد از شکست، سه کار خوبی که می‌توانید انجام دهید اینها هستند: (1) دلایل شکستتان را بررسی کنید (2) درس بگیرید (3) اگر چیزی است که واقعا می‌خواهید و فکر می‌کنید باید آن کار را انجام دهید، بلافاصله دوباره تلاش کنید.

7 - امتحان کردن، ریسک کردن و موفق نشدن خیلی بهتر از این است که فقط عقب بنشینید و به این فکر کنید که اگر شکست بخورید چه خواهد شد.

8 - تنها نتیجه بدی که شکست می‌تواند داشته باشد این است که انگیزه دوباره امتحان کردن را از دست بدهید.

9 - هیچ نیازی به خجالت کشیدن نیست زیرا همه آدمها در جایی از زندگی خود شکست می‌خورند. فقط شما نیستید که شکست خورده‌اید.

10 - خیلی از پیشرفت‌ها در نتیجه یک شکست ایجاد شده‌اند. چیزهایی که دوست دارید را دنبال کنید. چیزی برای از دست دادن ندارید و تازه خیلی چیزهای عالی به دست خواهید آورد.کاغذ سفید را هر چه قدر هم که تمیز و زیبا باشد کسی قاب نمی گیرد ، برای ماندگاری در ذهن ها باید حرفی برای گفتن داشت
پاسخ }
#8
آیا فلوراید باعث پوسیدگی دندان می شود؟

دكتر ژیلا نریمانی، كارشناس مسئول بهداشت و دندان مركز بهداشت استان ایلام ضمن بیان این مطلب گفت: فلوراید عنصری طبیعی است كه در آب و خاك یافت می شود زمانی كه فلوراید به صورت خوراكی و به میزان مناسب مصرف شود دندان ها مقاوم شده و از پوسیدگی انها جلوگیری می شود.


دكتر ژیلا نریمانی در ادامه افزود: فلوراید مورد نیاز برای سلامت دندان ها را می توان از راه های مختلف تامین كرد كه از جمله شامل اضافه كردن فلوراید به آب آشامیدنی، نمك، شیر و یا به صورت ا اشكال دارویی و منابع غذایی و دیگری شامل استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید، دهانشویه فلوراید و ژل است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ وی اضافه كرد: دریافت فلوراید به طور منظم باعث كاهش بروز پوسیدگی در دندان های شیری به میزان 40 تا 50 درصد و در دندان های دائمی به میزان 50 تا 60 درصد می شود.

این كارشناس مسئول بهداشت و دندان ادامه داد: قرص و قطره فلوراید برای كودكان زیر 12 سال موثر بوده و در صورت لزوم باید توسط دندانپزشك تجویز شود و باید در این امر دقت بیشتری شود.

دكتر نریمانی ادامه داد: اگر فلوراید آب آشامیدنی یك منطقه بیشتر از اندازه باشد نقاط سفید رنگ روی دندان دیده می شود و در صورت زیادبودن میزان فلوراید دندان ها زرد و یا قهوه ای رنگ می شوند كه به این حالت فلوروزیس می گویند. در فلوروزیس شدید مینای دندان نرم خواهد بود .وی در پایان تاكید كرد: هر نوبت مسواك زدن باید حد اقل 4 دقیقه طول بكشد.
کاغذ سفید را هر چه قدر هم که تمیز و زیبا باشد کسی قاب نمی گیرد ، برای ماندگاری در ذهن ها باید حرفی برای گفتن داشت
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#9
آنچه باید درباره روده تحریک پذیر بدانیم رام کردن روده های سرکش

با توجه به اعمال دستگاه گوارش، هیچ کس نمی تواند اهمیت لزوم برخورداری از یک دستگاه هاضمه خوب و سالم را انکار کند. برخورداری از یک زندگی با نشاط، همراه با موفقیت درفعالیتهای اجتماعی بستگی به وجود دستگاه گوارشی سالم دارد، بدون تردید بروز عوارضی نظیر اسهال، یبوست، زخم معده و اثنی عشر، کولیت «آماس یا التهاب کولون» آپاندیسیت، هپاتیت «آماس بافت کبد» آرامش را از زندگی شخص سلب می نماید. دراین گزارش سعی نموده ایم به یکی از اختلال های شایع دستگاه گوارش یعنی سندرم روده تحریک پذیر بپردازیم.
● روده تحریک پذیرچیست؟
در بعضی افراد عملکرد روده بزرگ دچار اختلال می شود. دراثر این اختلال روده بزرگ که جزء بخشهای پایانی سیستم گوارش بدن محسوب می شود، آرامش خود را از دست داده، دچار انقباض های ناگهانی و نامنظم می شود. این اختلال که علائم ناخوشایند و آزاردهنده ای را برای فرد مبتلا به دنبال دارد، به زبان علمی سندرم روده تحریک پذیر یا اصطلاحاً «IBS» نامیده می شود.
افرادی که IBS دارند دستگاه گوارششان به طور غیر عادی به برخی مواد غذایی واکنش نشان می دهد که منجربه علائمی مانند دل پیچه، احساس نفخ و بزرگی شکم، سرو صدای روده و یبوست یا اسهال متناوب می شود. از سوی دیگر علائم این اختلال، زمانی که این افراد در شرایط پرتنش، استرس زا قرار می گیرند نیز تشدید می شود. بنابر این IBS اختلالی است که کنترل آن نیازمند کنترل شیوه زندگی است.
● چه کسانی استعداد ابتلا به IBS دارند؟
گزارش ها دلالت براین موضوع دارد که زنان و دختران بیش از مردان مستعد ابتلا به این اختلال هستند. شاید دلیل این موضوع را بتوان در روحیه ظریف تر و حساس تر آنها جستجو نمود. چرا که بنابر تجربیات بالینی اثبات شده در دنیا، عموم مبتلایان به این اختلال افرادی زودرنج، وسواسی و حساس هستند. البته باید افراد عصبی را نیز به این مجموعه اضافه نمود. یافته های علمی نشان می دهد که علی رغم آنکه IBS سن و سال نمی شناسد ولی ابتلای آن در میان جوانان و زیر ۴۰ سال بیشتر است.
● علت چیست؟
هنوز علت دقیق این اختلال به خوبی شناخته نشده است. ولی براساس اجماع تئوری های مختلف می توان گفت مشکل در اعصاب یا عضلات سیستم گوارشی می باشد. البته این اختلال موجب التهاب و تغییرات دربافت روده با افزایش خطر سرطان روده و مقعد نمی شود. تنها مسئله این است که سیستم خوب کار نمی کند. و برای تبیین دلیل این خوب کار نکردن دلایل مختلفی طرح شده است که محور همگی آنها بر مدار این تئوری است که احتمالاً اعصاب روده در افراد مبتلا به IBS فوق العاده فعال هستند. به قدری که مقدار نرمال دفع گاز یا حرکات روده بیش از اندازه و به طور دردناک احساس می شود.
● تغییر اجابت مزاج
تغییر اجابت مزاج یکی از مهمترین علائم ناخوشایند سندرم روده تحریک پذیر است. الگوی تغییر اجابت مزاج شامل اسهال، یبوست، یا یبوست و اسهال به طور متناوب می باشد. در واقع برخی مبتلایان دچار دوره یبوست و برخی دیگر دچار دوره اسهال می شوند. اسهال معمولاً در روز اتفاق می افتد، و اغلب موارد صبح یا بعد از خوردن رخ می دهد. بگونه ای که این موضوع اغلب با حس فوریت دفع همراه است. در سندرم روده تحریک پذیر اسهال شبانه رخ نمی دهد، و در صورت مشاهده آن، احتمال ابتلاء به بیماری دیگری را باید بررسی نمود. اما یبوست ممکن است روزها تا ماهها طول بکشد که اغلب همراه با احساس دفع ناقص مدفوع می کنند.
● تشخیص علمی IBS
از آنجا که IBS یک بیماری محسوب نمی شود و هیچگونه ناهنجاری ساختاری در روده ها وجود ندارد نباید گفت که هیچ آزمایشی نیز برای تشخیص IBS نیاز نیست. تشخیصIBS بیشتر براساس تاریخچه است که فرد از بیماری خود ارائه می دهد. البته ممکن است آزمایشات و عکسبرداری های مختلفی از سوی پزشک برای رد بیماری های دیگر که علائمی شبیه IBS دارند، توصیه شود. بنابراین در صورتی که تشخیص پزشک بر ابتلا به IBS حکایت دارد، هیچ نیازی به درخواست انجام آزمایشات مختلف، عکسبرداری های گوناگون و یا آندوسکپی نیست.
● درمان دارویی:
IBS یک اختلال حرکتی است که بدنبال آن فرد با اختلال ترشحی مواجه می شود اما هیچ بیماری یا ناهنجاری ساختمانی در روده به وجود نمی آورد. درست است که IBS ممکن است باعث شود کیفیت زندگی فرد دچار خدشه شود یا از فعالیتهای اجتماعی بازبماند، اما با رعایت و کنترل مواردی که سبب تشدید علائم می شوند. می توان کیفیت زندگی مبتلایان را افزایش داد. البته قطعا در این مسیر درمان دارویی نیز به کمک می آید که باید با پیروی از دستور پزشک به دقت دنبال شود.
● رژیم غذایی
پیروی از یک رژیم غذایی مناسب که در آن از مواد غذایی تشدید کننده علائم IBS پرهیز شده است، یکی از اصولی ترین راه های کنترل این اختلال است. برخی غذاها که باعث تشدید علائم IBS می شوند شامل مواد لبنی (معمولا دستگاه گوارش این افراد درمقابل لاکتوز شیر واکنش نشان می دهد)، حبوبات و سبزیجات خانواده کلم (بدلیل نفاخ بودن این مواد)، ادویه جات (بدلیل محرک بودن) است. همچنین این افراد باید از پرخوری تندخوری، استعمال سیگار، جویدن آدامس خودداری کنند.
● پرهیز از استرس
اضطراب، آشفتگی روحی، فشار عصبی و افسردگی منجربه تشدید علائم روده تحریک پذیر می شود. آموختن شیوه های کنترل استرس می تواند دومین گام مثبت به سوی کنترل علائم آزاردهنده این اختلال باشد. البته در موارد نادری مراجعه به روانپزشک و استفاده از داروهای ضد اضطراب یا افسردگی نیز ضرورت می یابد.
● امیدواری
خوشبختانه IBS یک بیماری نیست، یک اختلال شایع در دنیا است که بیش از ۱۰درصد مردم به علائم آن گرفتارند درست است که IBS دردناک، دست وپاگیر و گاه باعث شرمندگی است. اما آنچه که باعث رفع کلیه نگرانی ها می شود. آن است که IBS به هیچ وجه پیشرونده نیست و به هیچ یک از بیماریهای مزمن تبدیل نمی شود و اگر کنترل صحیح و مستمری نسبت به عوامل تشدید کننده آن صورت پذیرد، بسیاری از تداخلات آن با فعالیت های اجتماعی قابل حذف شدن است.

[عکس: 20120621144320_152a2a86dd210ee40ca76d3a93a38a18.jpg]
کاغذ سفید را هر چه قدر هم که تمیز و زیبا باشد کسی قاب نمی گیرد ، برای ماندگاری در ذهن ها باید حرفی برای گفتن داشت
پاسخ }
#10
مقابله با گودی و تیرگی و سياهي دور چشمها

دکتر کاترین دو گورساک ما را از روش های مختلفی که برای مبارزه با این کبودی ها و فرورفتگی ها وجود دارد، مطلع می‌سازد.

گودرفتگی های زیر چشم چگونه ایجاد می‌شوند؟
دکتر کاترین دو گورساک: گودرفتگی ها به دلیل جریان های نامناسب لنفاوری ایجاد می‌شوند. به بیان دیگر، آب به تدریج جمع می‌شود، این آب مسئول پدید آمدن چربی هاست و در نهایت باعث ایجاد ورم های کوچک چربی می‌شود.

در موارد کبودی و گودرفتگی، آیا می‌توان به جراحی متوسل شد؟
دکتر کاترین دو گورساک: مؤثرترین درمان جراحی است. یک بریدگی کوچک ایجاد می‌شود، سپس چربی ها مکیده می‌شوند، چه این چربی در داخل پلک باشد چه در میان مژه ها. این عمل با استفاده از بی حسی موضعی انجام می‌شود و ممکن است چندین لکۀ آبی به مدت حدود ده روز از خود به جا بگذارد.

اگر گودرفتگی خالی شود، دید فرد تغییری نمی‌کند. این جراحی می‌تواند با یک لیفتینگ داخلی پلک همراه شود (پوست کمی گسترده می‌شود).
گودرفتگی های زیر چشم ممکن است ده سال بعد مجدداً بازگردند زیرا جریان لنفاوی همیشه خوب کار نمی‌کند
.

گاهی اوقات بعد از جراحی، ممکن است یک گودی زیر چشم شکل بگیرد و مجدداً به فرد حالت خستگی و چروک بیشتر بدهد. امروزه جراحان بسیار محتاط هستند و برای پیشگیری از این مشکل، مراقب اند که گودرفتگی به طور کامل خالی نشود و خالی کردن کامل آن را برای جراحی کبودی های مهم و جدی می‌گذارند.

جایگزین های دیگر برای مبارزه با کبودی های همراه با گودرفتگی چیست؟
دکتر کاترین دو گورساک: زمانی که گودرفتگی ایجاد می‌شود، توصیه می‌شود که به متخصص زیبایی مراجعه کنید، متخصص زیبایی به شما آموزش می‌دهد که جریان لنفاوی پلک های پایینی را به حرکت بیندازید.
جلسات متعدد آموزش، برای موفقیت در تخلیۀ درست گودرفتگی ضروری هستند.
این کار می‌تواند در هر شرایطی انجام شود که تورم چشم ها را با خود به دنبال دارد. باید بدانید که گودرفتگی ها بعد از یک خواب بد، راحت تر به وجود می‌آیند، مثلاً بعد از خوابیدن در اتاقی بسیار گرم یا خواب در شب جشن. الکل یا زیاده روی در مصرف نمک هم نقش مهمی در این میان ایفا می‌کنند. علاوه بر تمام این موارد، عامل وراثت هم وجود دارد.

افرادی که نسبت به ایجاد گودرفتگی حساس هستند، می‌توانند هر روز صبح یک ماسک سرد روی چشم های شان قرار دهند.
*دکتر کاترین دو گورساک (Catherine de Goursac) بیست سال است که پزشک زیبایی است. او عضو جامعۀ پزشکان زیبایی، عضو هیئت مدیرۀ انجمن پزشکان زیبایی و دبیر انجمن ضد سالخوردگی فرانسه است.
کاغذ سفید را هر چه قدر هم که تمیز و زیبا باشد کسی قاب نمی گیرد ، برای ماندگاری در ذهن ها باید حرفی برای گفتن داشت
پاسخ }