تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 24 رای - 3.04 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو خوراکي فوق العاده براي کاهش وزن
#1
مصرف داروهاي ضد چاقي که حتي مورد تاييد سازمان ‌هاي بين ‌المللي غذا و دارو هستند، با عوارضي همچون پيري زودرس پوست و بروز مشکلات قلبي - عروقي و انعقادي همراه است.


پس چه بايد کرد؟

به گزارش ايسنا، دکتر فريبرز فرساد، دبير انجمن علمي داروسازان ايران با اعلام اين خبر گفت: مصرف داروهاي ضد چاقي با دفع چربي از بدن، باعث اختلال در روند جذب ويتامين‌هاي محلول در چربي(ويتامين هاي A ، D ، E و K )‌ و بروز مشکلات مختلفي از جمله کمبود ويتامين و املاح مي شوند.

وي افزود: در چنين شرايطي ويتامين‌هاي A و D همراه با چربي ‌هاي دفعي از بدن خارج مي ‌شوند و اين مساله تاثيرات سوء از جمله از دست رفتن طراوت، شادابي پوست و پيري آن را موجب مي ‌شود.


اين متخصص داروسازي باليني گفت: بيماران قلبي و عروقي که داروهاي ضد انعقاد از جمله وارفارين مصرف مي ‌کنند، در صورت مصرف اين گونه داروهاي ضد چاقي، در پي دفع ويتامين K با مشکلات انعقاد خون مواجه مي شوند که جان آن ها را به خطر مي‌ اندازد.


دکتر فرساد با اشاره به اين که هيچ دارويي بدون عارضه نيست، گفت: به دليل شيوع روزافزون چاقي، تبليغات روي داروهاي ضد چاقي در دنيا افزايش يافته، اما چون سودآور است به عوارض احتمالي و جانبي آن کمتر اشاره مي ‌شود.

دبير انجمن علمي داروسازان ايران گفت: تنها در موارد چاقي مرضي که ضريب توده بدني(BMI) از 27 بالاتر باشد، مي ‌توان از طريق ورزش و رژيم غذايي مناسب يعني کاهش حجم غذا و حذف مواد پُرکالري از جمله غذاهاي چرب، نوشابه‌ ها و شيريني‌ ها به اهداف کاهش وزن دست يافت.

وي گفت: مصرف دارو و جراحي ‌هاي درماني در موارد چاقي‌ هاي مفرط و آن هم با تجويز پزشک اولويت‌ هاي آخر را تشکيل مي‌ دهد.
حـرفی نـدارم …

مـن حـاضـرم حـتی جـانم بـه لبـم رسـد …!

اگـر جـانم تـو بـاشی …
پاسخ }