امتیاز موضوع:
  • 8 رای - 2.63 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دکوراسيون‌هاي لاغرکننده
#1
دکوراسيون‌هاي لاغرکننده


اکثر افرادي که قصد کم کردن وزن و متناسب و خوش اندام بودن را دارند، دست به رژيم‌هاي گوناگون لاغري مي‌زنند يا انواع و اقسام کلاس‌هاي ورزشي را تجربه مي‌کنند. اما شايد جالب باشد که بدانيد شما تنها با تغيير دکوراسيون آشپزخانه‌تان مي‌توانيد وزنتان را کاهش دهيد!
باور نمي‌کنيد؟ پس اين 8 نکته را بخوانيد:
1 براي ظروف، ديوار و وسايل تزييني آشپزخانه خود رنگ‌هاي آبي، نيلي يا بنفش انتخاب کنيد. محققان مي‌گويند سردي و ملايمت اين رنگ‌ها سبب متعادل شدن اشتها و جلوگيري از پرخوري مي‌شود. بنابراين با رنگ‌آميزي ديوارها و کابينت‌هاي آشپزخانه به رنگ آبي و انتخاب ظروف بنفش رنگ براي غذا خوردن، يک گام به لاغر شدن نزديک مي‌شويد.
2 از گنجاندن رنگ‌هاي زرد، قرمز يا نارنجي در دکوراسيون آشپزخانه‌تان خودداري کنيد. اين رنگ‌هاي گرم که رنگ بيشتر خوراکي‌هاي خوش‌مزه طبيعي هم هستند، سبب افزايش بيش از حد اشتها مي‌شوند و به همين دليل است که اکثر رستوران‌هاي فست‌فود، رنگ‌هاي قرمز و نارنجي را براي دکوراسيون داخلي و ظروف‌شان انتخاب مي‌کنند.
3 بد نيست که تعدادي از ظروف غذاخوري يا پخت‌وپزتان هم سبزرنگ باشند. سبز، رنگ طبيعت، آرامش و سلامتي است و بودنش در آشپزخانه سبب آرامش و ميل به خوردن خوراکي‌هاي سالم و تازه مي‌شود.4 هنگام صرف غذا، چراغ‌هاي آشپزخانه را روشن کنيد. از نظر رواني، غذا خوردن در محيطي روشن باعث آگاهي در مورد کيفيت غذايي مي‌شود که مي‌خوريم و اين آگاهي در جلوگيري از پرخوري به شما کمک مي‌کند.
5 چند آينه روي ديوار آشپزخانه‌تان نصب کنيد. با اين کار نه تنها باعث روشن‌تر شدن محيط مي‌شويد بلکه با ديدن مکرر خود در آينه‌ها به‌طور مداوم به ياد هدف کم کردن وزنتان مي‌افتيد.
6 تمام کابينت‌ها و قفسه‌ها را از هله و هوله بي‌خاصيت و پرکالري مثل چيپس و پفک خالي کنيد و به جاي آن صبح به صبح ظرفي پر از ميوه روي ميز آشپزخانه‌تان قرار دهيد.
7 عکس چاق‌ترين فرد دنيا را روي در يخچالتان بچسبانيد تا هر بار که نگاهتان به او و هيکلش مي‌افتد، فکر پرخوري از سرتان خارج شود.
8 هنگام صرف غذا از گوش دادن به يک موسيقي ملايم هم لذت ببريد. قرار دادن يک دستگاه پخش موسيقي در آشپزخانه و گوش دادن به موسيقي‌هاي ملايم هنگام خوردن غذا باعث مي‌شود که شما آهسته‌تر غذا بخوريد و در نتيجه زودتر سير شويد.
منبع: http://www.salamat.com
کانال فروشگاهی ملزومات گلهای کریستالی/تل/تاج/رومیزیآموزش رایگان و ارسال پکهای آموزشی به سراسر ایران
فروشگاه ملزومات گلهای کریستالی
پاسخ }