امتیاز موضوع:
  • 7 رای - 3.14 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دیكتاتورهایی كه رفتند؛ گردشگریهایی كه رونق گرفت!
#1
در شرایطی كه در سالهای اخیر كشورهای مختلف تلاشهای فراوانی را برای جذب گردشگر انجام دادهاند، مقامات صنعت گردشگری چهار كشور «آلمان»، «عراق»، «تونس»، «لیبی» و «رومانی» برای رونق صنعت گردشگری كشورهایشان، اقامتگاههای دیكتاتورهای سابق این كشورها را به مقاصد گردشگری تبدیل كردهاند.

1- اقامتگاه زیبای «هیتلر» در آلمان

   
اقامتگاه زیبای «آدولف هیتلر»، دیكتاتور نازی كه «آشیانه عقاب» نام دارد بر بالای کوه «کهلشتاین» در منطقه «باواریا» كشور اروپایی آلمان واقع شده، ماهانه به طور متوسط میزبان 30 هزار گردشگر است.
آشیانه عقاب برای پنجاهمین سالروز تولد هیتلر به عنوان هدیه تولد از سوی مقامات ارشد حزب نازی ساخته شد. هدف اصلی آنها ساخت چنین مکانی برای هیتلر این بود که وی در آنجا بتواند به دور از شلوغیهای همیشگی و با توجه به موقعیت استثنایی محل به استراحت بپردازد.
در اتاق اصلی پذیرایی آشیانه عقاب یک شومینه مرمرین ایتالیایی قرار دارد که توسط دیكتاتور ایتالیا ـ موسولینی ـ به هیتلر هدیه داده شده بود.
هیتلر با وجود علاقهای که به آشیانه عقاب داشت، اما تنها در حدود 10 بار و هر بار کمتر از نیم ساعت درآنجا اقامت گزید و به همین دلیل آشیانه عقاب با وجود حملات مخرب جنگ جهانی دوم سالم و دست نخورده باقی ماند.
تا سال 1960 میلادی آشیانه عقاب در دست نیروهای آمریکایی قرار داشت تا اینکه در نهایت به استان بایرن آلمان بازپس داده شد و به یك مقصد گردشگری تبدیل شد.

2- قصر رومی «صدام » در عراق

   
قصر رومی «صدام حسین»، دیكتاتور عراق بر فراز تپهای در نزدیكی شهر «هیلاه» در 60 مایلی غرب «بغداد»، پایتخت كشور آسیایی عراق به سبك قصرهای رومی ساخته شده، از مدتی قبل به یك هتل بسیار مجلل و جاذبه گردشگری تبدیل شده و روزانه پذیرای هزاران گردشگر است.
هزینهی فقط یك شب اقامت در این قصر كه بسیار مورد علاقه صدام بود، 220 دلار است، هرچند كه بازدید از آن رایگان است.
دولت عراق همچنین قصد دارد 9 قصر دیگر صدام را كه در كنار محوطههای تاریخی مشهور عراق از جمله شهر تاریخی بابلیان یا مشرف به رود فرات هستند و تا کنون مورد استفاده نیروهای امریکایی بودهاند را به هتلهای بسیار مجلل تبدیل كنند، این در حالی است كه لوازم و مبلمان بخش اعظم این قصرها در سال 2003 میلادی و در زمان حملهی آمریكا به عراق توسط مردم عراق غارت شده یا بدلیل نگهداری نامناسب توسط سربازان آمریكایی، به شدت صدمه دیدهاند.

3- قصر زیبای «بنعلی» در تونس

   
قصر زیبای «زینالعابدین بنعلی»، دیكتاتور تونس موسوم به قصر «سیدی بوسعید» كه در حومه شمالی پایتخت این كشور واقع شده، یكی از زیباترین قصرهای قاره آفریقا بوده و قرار است در آینده نزدیك با تبدیل شدن به یك موزه، به یك مقصد گردشگری تبدیل شود.
در این قصر پس از فرار دیكتاتورتونس به «عربستان سعودی»، مقادیر زیادی آثار تاریخی نیز كشف شدند كه در آینده نزدیك به نمایش در میآیند.

4- اقامتگاه اسرارآمیز «قذافی» در لیبی
   
اقامتگاه اسرارآمیز «معمر قذافی»، دیكتاتور لیبی در «باب العزیزیه» شهر طرابلس، پایتخت كشور آفریقایی لیبی واقع شده و در داخل آن نقاشیهای انتزاعی بر روی دیوارها و مبلهای چرمی قابل مشاهده است.
این اقامتگاه همچنین دارای باغی بزرگ با فوارهها و مجسمههای زیبا، سالن بازی بچهها، استخری بزرگ و زیبا، دو رستوران، سالنهای ورزشی، چندین چادر و یك بیمارستان مجهز است.
همچنین در عمق 40 متری باب العزیزیه و در سطح زیرین اقامتگاه اسرارآمیز قذافی، پناهگاهی بسیار بزرگ قرار دارد كه دهها سال از ساخت آن می گذرد، هرچند كه در هفتههای گذشته بخشهایی از آن تخریب شده است.
این پناهگاه كه با سقوط طرابلس از سوی انقلابیون كشف شد، توسط قذافی و خانوادهاش در جهت حفظ امنیت شخصی آنها بنا شده، این در حالی است كه در روزهای كه از سقوط طرابلس میگذرد، اقامتگاه اسرارآمیز قذافی و همچنین قصر دخترش، «عایشه»، روزانه میزبان هزاران گردشگر هستند.
من نمی دونم چرا اینقدر از این آدم متنفر بودم خدارو شکر به درک واصل شدSwear

5- قصر بزرگ «چائوشسکو» در رومانی


قصر بزرگ «نیکلای چائوشسکو»، دیكتاتور رومانی در شهر بخارست، پایتخت كشور اروپایی رومانی، كه مقر فرماندهی وی و یكی از بزرگترین قصرهای جهان نیز محسوب میشود، در سالهای اخیر به یكی از جاذبههای گردشگری رومانی تبدیل شده و روزانه میزبان هزاران گردشگر است.
این قصر مكانی است كه چائوشسکو آخرین سخنرانیاش را در بالكن اصلی آن انجام داد، این در حالی است كه در آینده نزدیك، محل اعدام وی و همسرش نیز به جاذبههای گردشگری تبدیل خواهند شد.
در این راستا تور ویژهای برای جذب گردشگران راهاندازی خواهد شد كه با بازدید از دهكده محل تولد چائوشسکو آغاز شده و با بازدید از قصر بزرگ وی و یك پادگان نظامی که دیکتاتور رومانی و همسرش در 25 دسامبر 1989 در آن اعدام شدند، پایان مییابد.
وی در جریان یک حرکت اعتراضی مردمی سرنگون و پس از یک جلسه دادگاه دو ساعته تلویزیونی به همراه همسرش تیرباران شد.فایل‌های پیوست عکس(ها)
   
[عکس: 20140316174952_1017704_627334297340215_966572318_n.jpg]
پاسخ }