تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 18 رای - 3.22 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رابطه ی سوتغذیه و کمردرد
#1
رابطه ی سوتغذیه و کمردرد

سلامت نیوز : رییس موسسه سلامت و بهبود تغذیه کشور گفت: موادغذایی ارتباط مستقیمی در توانمند کردن عضلات اطراف ستون فقرات و عضلات ناحیه کمر دارد و نرسیدن مواد مغذی به بدن، مهمترین عامل شیوع کمردرد است.

ربابه شیخ الاسلام در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه پروتیین‌ها نقش بسیار موثری در تقویت و قدرتمندی عضلات ایفا می‌کند، افزود: افرادی که از منابع پروتیین مانند لبنیات، گوشت و حبوبات استفاده نمی‌کنند، توانمندی عضلات‌شان بسیار پایین است.
این متخصص تغذیه ادامه داد: آنتی اکسیدان های موجود در سبزیجات و میوه ها نیز عملکرد عضلات را قوی می کنند، زیرا عضلات عمدتا برای سوختشان از اسیدهای چرب استفاده می‌کنند و به همین دلیل لزوم مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها افزایش پیدا می‌کند.
شیخ الاسلام با اشاره به اینکه ویتامین C و A در عملکرد بهتر عضلات و پیشگیری از کمردرد، نقش بسیار مهمی دارد، گفت: ویتامین C در مرکبات و فلفل دلمه‌ای به مقدار فراوانی یافت می‌شود و پیش‌ساز ویتامین A در انواع سبزی‌ها و میوه‌های زرد، نارنجی و قرمز رنگ وجود دارد، ضروری است مصرف این مواد در رژیم غذایی روزانه‌ افراد گنجانده شود.
این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد نوع چربی‌ای که مصرف می‌شود نیز در پیشگیری یا تشدید دردکمر موثر است، هر چقدر اسیدچرب رژیم غذایی اشباع‌تر باشد، عضلات نسبت به اکسیداسیون حساس‌تر و نسبت به حرکات ناگهانی ضعیف‌تر عمل می‌کند.
شیخ الاسلام گفت: توصیه می‌شود که در رژیم غذایی روزانه ترجیحا به جای مصرف گوشت‌های پرچربی مانند گاو و گوسفند بیشتر از گوشت‌های سفید استفاده شود تا از بروز این اسپاسم‌های ناگهانی جلوگیری شود.
[عکس: 8d8a23fd6082.gif]
می دونی زیباترین خط منحنی دنیا چیه ؟ لبخندی که بی اراده رو لبهای یک عاشق نقش می بنده تا در نهایت سکوت فریاد بزنه : دوستت دارم
پاسخ }