خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

رازهایی درباره مردان

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 452

RE: رازهایی درباره مردان
فصل دوم

شش اشتباه بزرگ که اغلب زنها مرتکب می شوند

- آیا تصور می کنید هرچه تابحال در مورد مردان آموزش دیده اید اشتباه بوده است؟ آیا از انجام کاری که مطمئن بودید همسرتان را خوشحال می کند نتیجه عکس گرفته اید؟ آیا هنگامی که او به هر لطف شما به طرزی منفی پاسخ می گوید یکه می خورید؟
- آیا احساس می کنید آموزش هایی که در رابطه با مردان به شما داده اند هرگز به دردتان نخورده است؟ چرا راهی را که امتحان می کنید آن گونه که تصور می کنید نتیجه نمی دهد ؟
چنان چه سوال هایی نظیر موارد بالا برایتان مطرح شده است ، نگران نشوید. این تنها شما نیستید که چنین یاس هایی را تجربه می کنید. در دوره های عملی و سمینارهایی که برگزار کرده ام با هزاران زن نظیر شما سر و کار داشته ام. آنان نیز همانند شما احساس می کردهد ، می بایست اشتباهی در نحوه ارتباطشان با مردها وجود داشته باشد اما مطمئن نبودند مرتکب چه اشتباهی می شوند و یا این که می بایست چگونه این اشتباه را اصلاح کنند . بهبود روابطتان با مردها صرفنظر از این که این مرد شوهرتان ، مدیرتان، دوستتان و یا همکارتان می باشد، نتنها بسته به درک رفتار اوست ، بلکه نگاهی صادقانه به رفتار خودتان می باشد. روابط شما با مردها تا چه حدی سالم است ؟ در زیر آزمونی است که به منظور فاش ساختن نقاط قوت و ضعف شما با مردهای زندگیتان طراحی شده است . برای هریک از پرسش ها ، یکی از پاسخ های زیر را انتخاب کنید :
- الف : تقریباً همیشه (سوال های 1-7 ) 2 امتیاز
- الف : تقریباً همیشه ( سوال های 8-10 ) 10 امتیاز
- ب : به کرات ( سوال های 1-7 ) 4 امتیاز
- ب : به کرات ( سوال های 8-10 ) 8 امتیاز
- ج : گاه گاهی (سوال های 1-7 ) 6 امتیاز
- ج :گاه گاهی ( سوال های 8-10 ) 6 امتیاز
- د: به ندرت ( سوال های 1-7 ) 8 امتیاز
- د: به ندت ( سوال های 8-10 ) 4 امتیاز
- ه : تقریبا هرگز ( سوال های 1-7 ) 10 امتیاز
- ه : تقریبا هرگز ( سوال های 8-10) 2 امتیاز
به هریک از سوالات زیر با صداقت تمام پاسخ دهید . برای هر سوال پاسخی را انتخاب کنید که در اکثر اوقات در مورد شما صدق می کند. پرسش ها رو بر این اساس که هم اکنون چگونه رفتاری می بایست داشته باشید پاسخ ندهید ، بلکه بر این اساس که معمولا چگونه رفتاری دارید پاسخ دهید .
1- هنگامی که در کنار مرد مورد علاقه ام هستم ، بخشی از خودم را در تلاش مداوم به منظور جلب تائید و یا زیر پا گذاشتن نیاز ها و احتیاجاتم و یا بیش از حد هوشیار شدن در اطراف او از دست می دهم .
2- درقبال زندگی مرد مورد علاقه، احساس مسئولیت می کنم و همواره نیازمندم بدانم کارهایش را به خوبی انجام می دهد.
3- معمولا به مردها اجازه می دهم با من رفتارهایی داشته باشند که به طور معمول خودم چنین رفتارهایی رو از طرف زنی دیگر تحمل نمی کنم.
4- از جنسیت خود به منظور پیشبرد اهدافم با مردها استفاده می کنم .نظیر : دلبری کردن ، به هیجان آوردن ، حرکات جنسی ، عرضه کردن بدن و غیره .
5- معمولاً هنگامی که در کنار مردها هستم، به علت ترس از واکنش ها در قبال اعمالم ، از انجام کارهایی که دوست دارم، باز می مانم و نمی توانم احساسات واقعیم را نشان دهم .
6- نسبت به مردها بدلیل رفتاری که در گذشته یا حال با من داشته و یا دارند ، احساس انزجار می کنم .
7- تظاهر می کنم که در کنارشان درمانده ، مستاصل و یا سردرگم هستم و سعی می کنم جهت دریافت عشق و توجهی که بدان نیازمند هستم کمتر آنها را از خود عصبانی نمایم .
8- چنین احساس می کنم که تمامی عشق، احترام، توجه و ستایشی که استحقاق آن را دارم از مرد زندگی خود دریافت می کنم .
9- همواره نیازهایم را از مردانی که دوستشان دارم مطالبه می کنم و خواسته هایم را به آنان می گویم .
10- هنگامی که در کنار مردان قدرتمند ( رئیس، پدر ، شخصیت های ذیصلاح و غیره ) هستم احساس آرامش و اعتماد بنفس کامل دارم . رفتار خود را تغییر نمی دهم و یا آن ها را حذف نمی کنم . بیش از حد تهاجمی، سمج و یا بیش از حد معتدل و مهربان هم نیستم .
حال امتیازات خود را برای سوال های 1 الی 10 جمع بزنید .
۲۱-۳-۱۳۹۰, ۱۱:۳۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اگر بین 80 تا 100 امتیاز آوردید به شما تبریک می گویم . تلاش و توجهی که در رابطه با رشد شخصی خود صرف نموده اید قابل ستایش می باشد. شما آموخته اید زنی قدرتمند و در عین حال با مردان زندگی خود مهربان باشید. هنگامی که در کنار مردانی هستید که برایتان مهم می باشند ، اعتماد بنفس تان بالا می باشد. می دانید ارتباطی خوب و موثر برای خلق روابطی سالم و ادامه دار ضروری است . برای برحذر بودن از مشکلات آتی در نواحی ای که امتیاز کمتری گرفته اید، کار کنید .

در مرحله ی 60 تا 79 امتیاز : روابط شما با مردان زندگیتان بد نیست اما می تواند بسیار بهتر از این باشد . اغلب زن ها در این ناحیه جای می گیرند . نشان های هشداری وجود دارند که می بایست به آن ها توجه کنید تا از بروز مشکلات جدی تر به موقع جلوگیری کنید . از مرتکب شدن به شش اشتباه بزرگی که بعدا در این فصل به آنها اشاره خواهیم کرد برحذر باشید . اسنحقاق شما از عشق بیش از آن است که مطالبه می کنید .

در مرحله ی 40 تا 59 امتیاز : روابط شما با مردان با مشکلات جدی رو به رو است . عادات احساسی و عاطفی بدی دارید که شما را از دریافت عشق و توجهی که استحقاق آن را دارید ، محروم می کند . چنان چه به برخورد از موضع ضعف ادامه دهید هرگز عشق و احترام دریافت نخواهید کرد. چنان چه به مانند پادری رفتار کنید و تظاهر کنید همه چیز خوب است هرگز مرد زندگیتان برای شما احترام قائل نخواهد بود. وقت آن رسیده است که تغییر کنید. اولین قدم آن است که با خودتان صادق باشید و اذعان کنید براستی خوشحال نیستید. مطالبی را که از این کتاب می آموزید را بکار بندید و از دوستانتان حمایت بخواهید. متعهد شوید ، همان زن قدرتمندی شوید که برای آن آفریده شده اید.

در مرحله ی 39 یا پایین تر( اورژانس ) : روابط شما با مردها نامناسب است. شما مدت هاست که درد و رنج زیادی را تحمل می کنید. به طوری که کاملا فراموش کرده اید چگونه خودتان باشید. شاید حتی نمی دانید رابطه سالم با یک مرد به چه معناست. وقت آن رسیده است که به سرعت اقدامی صورت دهید. البته قادر نخواهید بود این کار را به تنهایی انجام دهید. برای این کار از زنان دیگر کمک بگیرید. یک درمانگر مهربان و باتجربه بیابید و به گروه درمانی بپیوندید و یا از این کتاب تا آنجا که می توانید استفاده نمایید . عشق بیشتری به خودتان بورزید و با بی حسی و کرختی و انزجار بجنگید. به بازی در نقش قربانی شدن خاتمه دهید . این تنها خود شمایید که می توانید این وضع را تغییر دهید. چون استحقاق شما به مراتب بیش از این است.
توصیه ام به شما اینست که هرچند وقت یک بار این آزمون را تکرار کنید تا بتوانید پیشرفت تدریجی اتان را ارزیابی نمایید . ابتدا اصول بیان شده در کتاب را به کار بسته سپس چند هفته بعد مجدداً به آن مراجعه کنید . حال می بایست با دریافت نمره بالاتری پیشرفت واقعی از خود نشان داده باشید تا بتوانید در جهت خلق روابط مناسب تر و صمیمی تر با مردان زندگیتان که استحقاق آن را نیز دارید به حرکت درآمده باشید.
۲۳-۳-۱۳۹۰, ۰۷:۴۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

آیا شما عادت دارید از مردهای زندگیتان مردهای بدی بسازید؟

آگاهانه یا ناآگاهانه با رفتار خاصی که با مردان زندگیتان دارید ، آنان را تضعیف کرده و از آن ها افراد بدی می سازد .
در این جا منظورم این نیست که تمامی مشکلات روابطتان تقصیر خود شماست و یا این که رفتار شماست که بد می باشد و یا این که مردها نیازی به تغییر ندارند. آن چه در این جا سعی در بیان آن دارم ، که نحوه ی رفتار ما زن ها با مردها پنجاه درصد از مشکل را تشکیل می دهد.
بسیاری از رفتارهایی که به ما آموزش داده اند تا زنانی مهربان و آکنده از عشق و محبت باشیم، دقیقا همان رفتارهایی هستند که برای روابط ما با مردها مضر و مخرب می باشند.
البته چنین نیست که ما این اشتباه را عمدا مرتکب می شویم. این الگوی رفتاری برخی از ما می باشد که بوسیله مادرها، مادربزرگ ها و مادر مادربزرگ هایمان آموزش داده شده است، اما هنگامی که این عادت ها و روش ها را در دنیای امروزی بکار می بریم ، احساس بدی به ما زن ها می دهند و باعث می شوند مردهای زندگیمان رفتار بدی با ما داشته باشند .

شش اشتباه بزرگ که زنان در رابطه با مردان مرتکب می شوند:

1- زنان در حق مردان مادری کرده و با آنان به مانند بچه رفتار می کنند .
2- زنان خود و ارزش هایشان را زیر پا گذاشته و در مقایسه با مردها، خودشان را در مقام دوم قرار می دهند.
3- زن ها عاشق قدرت های یک مرد می شوند.
4- استعداد و توانایی های خود را دست کم گرفته و یا گاهی اوقات آن را مخفی می کنند.
5- زنان از موضع ضعف برخورد می کنند.
6- زنان هنگامی که نیازهایشان را از مردان مطالبه می کنند، به مانند دختربچه ها رفتار می کنند.
۲۳-۳-۱۳۹۰, ۰۸:۳۹ صبح
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
مدیریت کل

مدال ها

اعتبار: 1734

حالا چرا گیر دادین به این رازهای مردان ؟ بابا آدم نمی تونه از دست شما یه راز مخفی هم داشته باشه ؟ حتما باید همه پته هاشو بریزین رو ؟
۲۳-۳-۱۳۹۰, ۱۰:۴۶ صبح
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

(۲۳-۳-۱۳۹۰ ۱۰:۴۶ صبح)admin نوشته شده توسط:  حالا چرا گیر دادین به این رازهای مردان ؟ بابا آدم نمی تونه از دست شما یه راز مخفی هم داشته باشه ؟ حتما باید همه پته هاشو بریزین رو ؟

خب چون مردها موجودات زیاد پیچیده ای نیستن
آدم دستورالعمل رو می خونه و عمل میکنه و نتیجه میده hih
۲۳-۳-۱۳۹۰, ۱۰:۵۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول
مدیریت کل

مدال ها

اعتبار: 1734

لااقل یه کم از رازهای بانوان گرامی بگو من گیسو رو ...... laf
۲۳-۳-۱۳۹۰, ۱۱:۴۳ صبح
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد