امتیاز موضوع:
  • 24 رای - 3.13 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رازهایی درباره مردان
#11
تاثیر تلویزیون بر انگیزه های جنسی

بسیاری از ما در کودکی این نگرش مبتنی بر جنسیت خود را نه تنها از والدینمان ، بلکه از هزاران ساعتی که صرف تماشای برنامه های تلویزیونی کرده، آموختیم. مطالعات و تحقیقات حیرت آوری درباره ی ناثیر تلویزیون بر انگیزه های جنسی به عمل آمده است که نتایج برخی از آنها براستی مایوس کننده می باشد.
- شخصیت های مذکر عموماً در قالب افراد آرزومند، جاه طلب، بلندپرواز،ماجراجو، قوی و غالب نشان داده می شوند. درحالیکه شخصیت های مونث در قالب افراد وابسته، زیردست، ضعیف و نقش هایی این چنین نشان داده می شوند.
- مذکرها معمولا در فعالیت های مهیجی شرکت دارند که برای آن جوایز زیادی دریافت می کنند. این در حالی است که شخصیت های مونث غالبا در نقش های قابل حمایت ظاهر شده که در مقایسه با نقش مردان از اهمیت کمتری برخوردار هستند. درضمن برای شرکت در این گونه فعالیت ها پاداش و یا جایزه ای درنظر گرفته نمی شود.
- در تبلیغات تلویزیونی معمولا زن ها را با چهره هایی نگران، ترسیده، عصبی و یا دلواپس مشکلاتی نظیر بوی توالت و سردردهای میگرنی، به همراه انواع اقسام آرایش های آنچنانی نشان می دهند. درحالیکه مردان در نقش مدیران برجسته و ذیصلاح، دانشمند و یا جاهل مآب ظاهر می شوند.
در فیلم های تلویزیونی وسترن که اغلب مورد توجه پسران جوان دهه ی 1950،1960 می باشد، همیشه قهرمانان آمریکایی را به تصویر می کشد که شامل گاوچرانان و کابوی ها می باشند. آنان گاوچران ها را شخصیت هایی مستقل و بسیار شجاع نشان می دهند که همواره آن چه را دوست دارند انجام می دهند. در غروب آفتاب به تنهایی با اسب عزم سفر می کنند، درحالیکه هیچ قید و بند و تعهدی ندارند و به مانند باد آزاد هستند.
لحظه ای مرد زندگیتان را در قالب پسر بچه کوچکی تصور کنید که جلوی تلویزیون نشسته و برنامه ها را یکی پس از دیگری درحالیکه محو آنها شده است، نگاه می کند و حتی آگهی های تبلیغاتی بین آن را به دقت دنبال می کند. برنامه هایی که تماما مرد را موجود قوی، سرزنده، غیرعاطفی و همواره در کنترل و نترس ترسیم می کنند. صرفنظر از این که قهرمان مورد علاقه همسرتان زرو،لون رانگر، بتمن، پسران بونانزا، پیترگان، کابوی ها یا کارگاهان دیگر بوده، حالا به خوبی میداند چگونه باشد. به علاوه این گونه برنامه ها هرگز همسر زرو یا نامزد لون رانگر را به تصویر نمی کشد. از دیدگاه این الگوهای تلویزیونی، صمیمیت به معنای داشتن اسب، یا حداکثر داشتن یه وردست می باشد و هرگز به معنای تاهل و داشتن یک همسر نبوده است.
چنان چه همسرتان به عوض تلویزیون با رادیو انس بیشتری داشته باشد از پیامدهای بد آن چندان بی بهره نبوده است. زیرا درام ها و نمایشنامه های رادیویی، محتوی همان کلیشه هایی هستند که برنامه های تلویزیونی واجد آن هستند .
پاسخ }
#12
چالش زمانه مداوم در حال تغییر


حال دلایل این که چرا مردها این گونه اند را بهتر درک می کنید. مرد بودن به معنای پنهان کردن احساسات، پیروزی در رقابت ها، نبرد با دنیای خشن و زمخت بیرونی، حفظ بقا، چسبیدن به استقلال شخصی و با کنترل بودن است. مردها توسط عادتی کنترل می شوند که از نسل های قبل به آنها منتقل شده است. مردان را والدین و اجتماع شرطی کرده اند. بدین معنی که ارزش هایی را به آان آموزش داده اند که نهایتا آنها را از صمیمیت و نزدیکی دور می کنند.
مردها تصمیم گرفتند افراد واقعی باشند، آن گونه که اجتماع به آنها آموخته. یک مرد خصوصیات و ویژگی هایی را از خود بروز می دهد که انتخاب کرده. این باز بودن، تجربه ی صمیمیت با زنی که به او عشق می ورزد را ناممکن می سازد.
مطالب زیر چالش های احساسی و عاطفی عظیمی که مردان جامعه ی امروزی با آن روبه رو هستند را به تصویر می کشد :
آن گونه که مردان آموزش دیده اند:
- تدافعی و مظنون – پنهان کردن احساسات
- قوی ظاهر شدن – پنهان کردن احساسات
- رقابتی
- مدیر دنیای بیرون
- مستقل
- در کنترل
آن گونه که ما از مردان انتظار داریم :
- از لحاظ احساس و عاطفی باز – خوش بین
- بروز احساسات – آسیب پذیری
- همکاری
- مدیر دنیای درون خود
- در تماس بودن با احساس نیاز به ما زن ها
- ول دادن – رها کردن

ما زن های سال های 2000 می گوییم خصوصیات و ویژگی هایی که مردهای زندگی کسب کرده اند، بسیار نامطلوب هستند و ما را نسبت به آنان سرد می کند. چنانچه از این زاویه به موضوع نگاه کنیم ، درک این که چرا مردها در مقابل تغییر از خود مقاومت نشان می دهند، ساده تر خواهد بود. به سادگی می توانید ببینید که چرا مردها از طرف ما احساس فشار می کنند. آنان به راستی چنین احساس می کنند که ما غیرمنصفانه بر آنان فشار وارد می کنیم. با این دید، دیگر تعجبی نیست که چرا آنان در مهارت های ارتباطی که برای ما ساده به نظر می آید دست و پاچلفتی و فاقد هرگونه مهارت به نظر می رسند.
ما از مردهای زندگی خود انتظار داریم ، در کارهایی استاد باشند که برای آن هیچ گونه آموزشی ندیده اند، مهارت هایی که اغلب زنان در ان ماهر هستند؛ نظیز: قابلیت و توانایی بیان احساسات، صمیمیت، حمایتگر بودن و عشق ورزیدن.
ظرف ده سال گذشته در حرفه ی شخصی خود به هزاران مرد مشاوره داده ام و به جرات در می توانم به شما اطمینان خاطر بدهم که مردها به راستی مایلند کاری بکنند، تا از لحاظ احساسی بازتر بشوند و در پی آن بتوانند احساسات خود را حس کنند و ان را به زنان زندگی خود ابراز نمایند، اما این فرایند برایشان دشوار و ترسناک است . امیدوارم پس از خواندن این فصل، این خصوصیت مردان را درک کرده اشید و بدانید آن ها به تمامی عشق، شور، حرارت، صبر و حمایتی که در قلب خود سراغ دارید، نیازمندند تا شاید در نهایت بتوانند قلبشان را به سوی شما باز کنند.
ضرب المثل چینی که در ابتدای فصل برایتان گفتم چنین می گوید : " هیچ چیزی بدتر از زندگی در زمانه ی همواره رو به تغییر نیست. " به راستی که این روزها، زمانه رو به تغییر است. حال دیگر روش های زندگی و عشق ورزیدن که پدر مادرانمان به کار می بردند، موثر نیستند، مضاف بر این که هنوز نیز راه های جدیدی نیافته ایم. تعجبی نیست که در روابط خود متحمل یاس و سردرگمی زیادی می شویم ، اما این چالش فرصت فوق العاده ای جهت سطوح بالاتری از بینش و رشد شخصیتی است. این کتاب به این منظور تالیف شده است که شما بتوانید چالش های زندگیتان را به ماجرایی مهیج در عشق ورزیدن بدل نمایید.
پاسخ }
#13
فصل دوم

شش اشتباه بزرگ که اغلب زنها مرتکب می شوند

- آیا تصور می کنید هرچه تابحال در مورد مردان آموزش دیده اید اشتباه بوده است؟ آیا از انجام کاری که مطمئن بودید همسرتان را خوشحال می کند نتیجه عکس گرفته اید؟ آیا هنگامی که او به هر لطف شما به طرزی منفی پاسخ می گوید یکه می خورید؟
- آیا احساس می کنید آموزش هایی که در رابطه با مردان به شما داده اند هرگز به دردتان نخورده است؟ چرا راهی را که امتحان می کنید آن گونه که تصور می کنید نتیجه نمی دهد ؟
چنان چه سوال هایی نظیر موارد بالا برایتان مطرح شده است ، نگران نشوید. این تنها شما نیستید که چنین یاس هایی را تجربه می کنید. در دوره های عملی و سمینارهایی که برگزار کرده ام با هزاران زن نظیر شما سر و کار داشته ام. آنان نیز همانند شما احساس می کردهد ، می بایست اشتباهی در نحوه ارتباطشان با مردها وجود داشته باشد اما مطمئن نبودند مرتکب چه اشتباهی می شوند و یا این که می بایست چگونه این اشتباه را اصلاح کنند . بهبود روابطتان با مردها صرفنظر از این که این مرد شوهرتان ، مدیرتان، دوستتان و یا همکارتان می باشد، نتنها بسته به درک رفتار اوست ، بلکه نگاهی صادقانه به رفتار خودتان می باشد. روابط شما با مردها تا چه حدی سالم است ؟ در زیر آزمونی است که به منظور فاش ساختن نقاط قوت و ضعف شما با مردهای زندگیتان طراحی شده است . برای هریک از پرسش ها ، یکی از پاسخ های زیر را انتخاب کنید :
- الف : تقریباً همیشه (سوال های 1-7 ) 2 امتیاز
- الف : تقریباً همیشه ( سوال های 8-10 ) 10 امتیاز
- ب : به کرات ( سوال های 1-7 ) 4 امتیاز
- ب : به کرات ( سوال های 8-10 ) 8 امتیاز
- ج : گاه گاهی (سوال های 1-7 ) 6 امتیاز
- ج :گاه گاهی ( سوال های 8-10 ) 6 امتیاز
- د: به ندرت ( سوال های 1-7 ) 8 امتیاز
- د: به ندت ( سوال های 8-10 ) 4 امتیاز
- ه : تقریبا هرگز ( سوال های 1-7 ) 10 امتیاز
- ه : تقریبا هرگز ( سوال های 8-10) 2 امتیاز
به هریک از سوالات زیر با صداقت تمام پاسخ دهید . برای هر سوال پاسخی را انتخاب کنید که در اکثر اوقات در مورد شما صدق می کند. پرسش ها رو بر این اساس که هم اکنون چگونه رفتاری می بایست داشته باشید پاسخ ندهید ، بلکه بر این اساس که معمولا چگونه رفتاری دارید پاسخ دهید .
1- هنگامی که در کنار مرد مورد علاقه ام هستم ، بخشی از خودم را در تلاش مداوم به منظور جلب تائید و یا زیر پا گذاشتن نیاز ها و احتیاجاتم و یا بیش از حد هوشیار شدن در اطراف او از دست می دهم .
2- درقبال زندگی مرد مورد علاقه، احساس مسئولیت می کنم و همواره نیازمندم بدانم کارهایش را به خوبی انجام می دهد.
3- معمولا به مردها اجازه می دهم با من رفتارهایی داشته باشند که به طور معمول خودم چنین رفتارهایی رو از طرف زنی دیگر تحمل نمی کنم.
4- از جنسیت خود به منظور پیشبرد اهدافم با مردها استفاده می کنم .نظیر : دلبری کردن ، به هیجان آوردن ، حرکات جنسی ، عرضه کردن بدن و غیره .
5- معمولاً هنگامی که در کنار مردها هستم، به علت ترس از واکنش ها در قبال اعمالم ، از انجام کارهایی که دوست دارم، باز می مانم و نمی توانم احساسات واقعیم را نشان دهم .
6- نسبت به مردها بدلیل رفتاری که در گذشته یا حال با من داشته و یا دارند ، احساس انزجار می کنم .
7- تظاهر می کنم که در کنارشان درمانده ، مستاصل و یا سردرگم هستم و سعی می کنم جهت دریافت عشق و توجهی که بدان نیازمند هستم کمتر آنها را از خود عصبانی نمایم .
8- چنین احساس می کنم که تمامی عشق، احترام، توجه و ستایشی که استحقاق آن را دارم از مرد زندگی خود دریافت می کنم .
9- همواره نیازهایم را از مردانی که دوستشان دارم مطالبه می کنم و خواسته هایم را به آنان می گویم .
10- هنگامی که در کنار مردان قدرتمند ( رئیس، پدر ، شخصیت های ذیصلاح و غیره ) هستم احساس آرامش و اعتماد بنفس کامل دارم . رفتار خود را تغییر نمی دهم و یا آن ها را حذف نمی کنم . بیش از حد تهاجمی، سمج و یا بیش از حد معتدل و مهربان هم نیستم .
حال امتیازات خود را برای سوال های 1 الی 10 جمع بزنید .
پاسخ }
#14
اگر بین 80 تا 100 امتیاز آوردید به شما تبریک می گویم . تلاش و توجهی که در رابطه با رشد شخصی خود صرف نموده اید قابل ستایش می باشد. شما آموخته اید زنی قدرتمند و در عین حال با مردان زندگی خود مهربان باشید. هنگامی که در کنار مردانی هستید که برایتان مهم می باشند ، اعتماد بنفس تان بالا می باشد. می دانید ارتباطی خوب و موثر برای خلق روابطی سالم و ادامه دار ضروری است . برای برحذر بودن از مشکلات آتی در نواحی ای که امتیاز کمتری گرفته اید، کار کنید .

در مرحله ی 60 تا 79 امتیاز : روابط شما با مردان زندگیتان بد نیست اما می تواند بسیار بهتر از این باشد . اغلب زن ها در این ناحیه جای می گیرند . نشان های هشداری وجود دارند که می بایست به آن ها توجه کنید تا از بروز مشکلات جدی تر به موقع جلوگیری کنید . از مرتکب شدن به شش اشتباه بزرگی که بعدا در این فصل به آنها اشاره خواهیم کرد برحذر باشید . اسنحقاق شما از عشق بیش از آن است که مطالبه می کنید .

در مرحله ی 40 تا 59 امتیاز : روابط شما با مردان با مشکلات جدی رو به رو است . عادات احساسی و عاطفی بدی دارید که شما را از دریافت عشق و توجهی که استحقاق آن را دارید ، محروم می کند . چنان چه به برخورد از موضع ضعف ادامه دهید هرگز عشق و احترام دریافت نخواهید کرد. چنان چه به مانند پادری رفتار کنید و تظاهر کنید همه چیز خوب است هرگز مرد زندگیتان برای شما احترام قائل نخواهد بود. وقت آن رسیده است که تغییر کنید. اولین قدم آن است که با خودتان صادق باشید و اذعان کنید براستی خوشحال نیستید. مطالبی را که از این کتاب می آموزید را بکار بندید و از دوستانتان حمایت بخواهید. متعهد شوید ، همان زن قدرتمندی شوید که برای آن آفریده شده اید.

در مرحله ی 39 یا پایین تر( اورژانس ) : روابط شما با مردها نامناسب است. شما مدت هاست که درد و رنج زیادی را تحمل می کنید. به طوری که کاملا فراموش کرده اید چگونه خودتان باشید. شاید حتی نمی دانید رابطه سالم با یک مرد به چه معناست. وقت آن رسیده است که به سرعت اقدامی صورت دهید. البته قادر نخواهید بود این کار را به تنهایی انجام دهید. برای این کار از زنان دیگر کمک بگیرید. یک درمانگر مهربان و باتجربه بیابید و به گروه درمانی بپیوندید و یا از این کتاب تا آنجا که می توانید استفاده نمایید . عشق بیشتری به خودتان بورزید و با بی حسی و کرختی و انزجار بجنگید. به بازی در نقش قربانی شدن خاتمه دهید . این تنها خود شمایید که می توانید این وضع را تغییر دهید. چون استحقاق شما به مراتب بیش از این است.
توصیه ام به شما اینست که هرچند وقت یک بار این آزمون را تکرار کنید تا بتوانید پیشرفت تدریجی اتان را ارزیابی نمایید . ابتدا اصول بیان شده در کتاب را به کار بسته سپس چند هفته بعد مجدداً به آن مراجعه کنید . حال می بایست با دریافت نمره بالاتری پیشرفت واقعی از خود نشان داده باشید تا بتوانید در جهت خلق روابط مناسب تر و صمیمی تر با مردان زندگیتان که استحقاق آن را نیز دارید به حرکت درآمده باشید.
پاسخ }
#15
آیا شما عادت دارید از مردهای زندگیتان مردهای بدی بسازید؟

آگاهانه یا ناآگاهانه با رفتار خاصی که با مردان زندگیتان دارید ، آنان را تضعیف کرده و از آن ها افراد بدی می سازد .
در این جا منظورم این نیست که تمامی مشکلات روابطتان تقصیر خود شماست و یا این که رفتار شماست که بد می باشد و یا این که مردها نیازی به تغییر ندارند. آن چه در این جا سعی در بیان آن دارم ، که نحوه ی رفتار ما زن ها با مردها پنجاه درصد از مشکل را تشکیل می دهد.
بسیاری از رفتارهایی که به ما آموزش داده اند تا زنانی مهربان و آکنده از عشق و محبت باشیم، دقیقا همان رفتارهایی هستند که برای روابط ما با مردها مضر و مخرب می باشند.
البته چنین نیست که ما این اشتباه را عمدا مرتکب می شویم. این الگوی رفتاری برخی از ما می باشد که بوسیله مادرها، مادربزرگ ها و مادر مادربزرگ هایمان آموزش داده شده است، اما هنگامی که این عادت ها و روش ها را در دنیای امروزی بکار می بریم ، احساس بدی به ما زن ها می دهند و باعث می شوند مردهای زندگیمان رفتار بدی با ما داشته باشند .


شش اشتباه بزرگ که زنان در رابطه با مردان مرتکب می شوند:

1- زنان در حق مردان مادری کرده و با آنان به مانند بچه رفتار می کنند .
2- زنان خود و ارزش هایشان را زیر پا گذاشته و در مقایسه با مردها، خودشان را در مقام دوم قرار می دهند.
3- زن ها عاشق قدرت های یک مرد می شوند.
4- استعداد و توانایی های خود را دست کم گرفته و یا گاهی اوقات آن را مخفی می کنند.
5- زنان از موضع ضعف برخورد می کنند.
6- زنان هنگامی که نیازهایشان را از مردان مطالبه می کنند، به مانند دختربچه ها رفتار می کنند.
پاسخ }
#16
حالا چرا گیر دادین به این رازهای مردان ؟ بابا آدم نمی تونه از دست شما یه راز مخفی هم داشته باشه ؟ حتما باید همه پته هاشو بریزین رو ؟
پاسخ }
#17
(۲۳-۰۳-۱۳۹۰, ۱۰:۴۶ ق.ظ)admin نوشته:  حالا چرا گیر دادین به این رازهای مردان ؟ بابا آدم نمی تونه از دست شما یه راز مخفی هم داشته باشه ؟ حتما باید همه پته هاشو بریزین رو ؟

خب چون مردها موجودات زیاد پیچیده ای نیستن
آدم دستورالعمل رو می خونه و عمل میکنه و نتیجه میده hih
پاسخ }
#18
لااقل یه کم از رازهای بانوان گرامی بگو من گیسو رو ...... laf
پاسخ }
#19
(۲۳-۰۳-۱۳۹۰, ۱۱:۴۳ ق.ظ)admin نوشته:  لااقل یه کم از رازهای بانوان گرامی بگو من گیسو رو ...... laf

gag
پاسخ }
#20
(۲۳-۰۳-۱۳۹۰, ۱۰:۵۲ ق.ظ)رها... نوشته:  
(۲۳-۰۳-۱۳۹۰, ۱۰:۴۶ ق.ظ)admin نوشته:  حالا چرا گیر دادین به این رازهای مردان ؟ بابا آدم نمی تونه از دست شما یه راز مخفی هم داشته باشه ؟ حتما باید همه پته هاشو بریزین رو ؟

خب چون مردها موجودات زیاد پیچیده ای نیستن
آدم دستورالعمل رو می خونه و عمل میکنه و نتیجه میده hih

uhumuhumuhum
دخیخا همینطورهhih
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }