خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
تور رایگان' کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 28 رأی - میانگین امتیازات: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

رازهای ده گانه زندگی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 452

رازهای ده گانه زندگی
از امروز می خوام براتون خلاصه کتاب
"رازهای ده گانه زندگی
که هر زنی باید بداند"

نویسنده: باربارا دی آنجلیس

ترجمه : نسرین گلدار/ناهید رشید

رو به مرور بگذارم .
۲۸-۱۰-۱۳۸۹, ۱۰:۰۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 452

RE: رازهای ده گانه زندگی
راز شماره یک
مایه ی تمام خوشیها
در وجود خودتان نهفته است

تنها خودتان می توانید به خود ارامش هدیه دهید .
رالف والدو امرسون

همه ی ما خاکیان به دنبال شادی می گردیم و آرزو می کنیم راز یک زندگی کامل و آرام را دریابیم. ما از لحظه تولد تا لحظه مرگ در تب و تاب یافتن چیزی هستیم که می پنداریم خوشحالمان می کند :
(( می خواهم مادر مرا شیر بدهد و سیرم کند...می خواهم مادر مرا در آغوش بگیرد...میخواهم روی زمین چهار دست و پا بخزم و دنیای اطرافم را کشف کنم...آن اسباب بازی را می خواهم...می خواهم به شهربازی بروم...))
((می خواهم او از من خواستگاری کند...میخواهم جشن عروسی بی نظیری داشته باشم...می خواهم یک آپارتمان عالی بخرم...می خواهم یک کار عالی پیدا کنم...می خواهم بچه دار شوم...می خواهم شوهرم مرا بیشتر دوست داشته باشد...))
((می خواهم روابط زناشویی گرم تری با شوهرم داشته باشم...می خواهم بچه ها به دانشگاه بروند...می خواهم دخترم با پسر شایسته ای ازدواج کند...))

...

تمام این خواسته ها دوست داشتنی هستند و نمی توان بر هیچ یک از آنها و یا چیزهای دیگری که شما را خوشحال می کنن خرده گرفت . اما وقتی یکی از این آرزوها به تحقق نمی پیوندد چه اتفاقی در درون شما رخ می دهد؟ وقتی آنچه امیدش را دارید و انتظارش را می کشید به وقوع نمی پیوندد چه اتفاقی در قلب شما می افتد؟
من و شما هردو جواب این پرسش ها را می دانیم: وقتی به آنچه می خواهیم نمی رسیم ، رنج می بریم،احساس نا امیدی، خشم، آزردگی، نگرانی، نا امنی، سردرگمی، مورد خیانت قرار گرفتن و یا هر احساس دیگری به غیر از شادی می کنیم. ما از زندگی و عشق انتظارات خاص خود را داریم و شادیها و غصه هایمان براساس تحقق یا عدم تحقق این انتظارات معنا می شوند.
ما هر روز صدها مرتبه به خوشحالی و عوامل پدید آورنده ی آن می اندیشیم. مثلاً : ساعت شماطه ای زنگ می زند و شما از خواب بیدار می شوید. روز دیگری آغاز شده است. روزی که نمی دانید خوب خواهد بود یا بد. یک چشم را می گشایید و نگاهی به پنجره می اندازید. می خواهید وضعیت هوا را بدانید. باران می بارد. با خود می اندیشید : ((لعنتی، به ترافیک خواهم خورد.)) این اولین اندیشه امروز صبح شماست. هوا مطابق انتظار شما نیست و بنابراین خوشحال نشده اید.
...
۲۸-۱۰-۱۳۸۹, ۱۰:۴۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد