امتیاز موضوع:
  • 15 رای - 2.8 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راز ماندگاري بوي عطر
#1
راز ماندگاري بوي عطر


جام جم آنلاين: حتما برايتان پيش آمده كه از كنار دوستي عبور کرده‌ايد و از بوي بد عرق بدنش منزجر شده‌ايد. چه حسي به شما دست مي‌دهد اگر خودتان اين گونه باشيد و كسي هم به شما نگويد كه بوي عرق مي‌دهيد؟
اگر با آن دوست به قول معروف ندار هستيد، شايسته است به گونه‌اي كه ناراحت نشود به او بگوييد كه مشكل را حل كند. چون بسياري از آدم‌ها خيلي عرق مي‌كنند و با زدن عطر هم بوي بد عرق آنها از بين نمي‌رود.

ضمن اين كه اين دسته از افراد خوب است به پزشك متخصص مراجعه كنند، شايد با دارودرماني مشكل حل شود. اما استفاده از عطر هم روش مناسبي براي فرار از بوي بد بدن است بنابراين در انتخاب و خريد عطر بايد به چند نكته دقت كنيد.

نخست اين كه هنگام خريد عطر، بوي آن را تست كنيد و چند لحظه منتظر بمانيد، چون بوي عطر معمولا بعد از چند دقيقه متفاوت خواهد شد، ضمن اين كه هر عطر روي پوست هر كس بوي خاصي مي‌دهد بنابراين حتما عطر را روي پوست خود تست كنيد.

حواستان باشد كه بيش از دو يا سه نوع عطر را هنگام خريد تست نكنيد، چون بوها مخلوط شده و نمي‌توانيد انتخاب درستي داشته باشيد.

براي ماندگاري رايحه عطر، يك عطر را چندين بار استفاده كنيد سپس مي بينيدكه ساعت‌ها از بوي آن لذت خواهيد برد.

عطر را هميشه در جاهايي از بدن بزنيد كه نبض دارد و قبل از پوشيدن لباس صبر كنيد عطر خشك شود تا روي لباستان لكي ايجاد نشود.

شيشه عطر را در دماي خيلي پايين نگه نداريد. عطر بايد دور از نور خورشيد و در مكاني تاريك نگه داشته شود. به اين نكته هم توجه داشته باشيد كه رايحه عطر با گذشت زمان تغيير مي‌كند و كمتر مي‌شود.

نكته مهم ديگر انتخاب عطر متناسب با فصل است. در فصول سرد از رايحه‌هاي ملايم بهره بگيريد، چون در فصل زمستان عطرها از ثبات بيشتري برخوردار خواهد بود و به عكس در فصل تابستان از رايحه‌هاي تند استفاده كنيد.

ضمن اين كه به ميزان روغن موجود در عطر هم توجه داشته باشيد. عطري كه داراي روغن بيشتري است گرانتر و ماندگارتر است.

قوي‌ترين عطرها داراي حداقل 22 درصد روغن است. بايد از اين نوع عطرها به ميزان كم استفاده شود، چون بسيار قوي است.
[عکس: 20140407164734_946090_232018066979752_66...n-Copy.jpg]
پاسخ }