امتیاز موضوع:
  • 9 رای - 2.89 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رانندگی در بارداری
#1

اگر مي خواهيد در دوران بارداري رانندگي كنيد ...اگر به هر دليلي مجبور به رانندگي در دوران بارداري هستيد، اين نكات را رعايت كنيد:


* شب ها رانندگي نكنيد.


* وقتي پشت چراغ قرمز يا در ترافيك گير كرديد، پاها و زانوهايتان را تكان دهيد و بچرخانيد.


* اگر مسيرتان طولاني است، هر نيم ساعت يك بار ماشين را نگه داريد، پياده شويد و 5 دقيقه راه برويد و حركات كششي انجام دهيد.


* از صحبت كردن با تلفن همراه حتي با هندزفري و سر و كله زدن با راديوپخش حين رانندگي خودداري كنيد.


* اگر فرزند ديگري داريد و او هنگام رانندگي شما، در حال غرغر كردن ست، يا سر به سرش نگذاريد يا كناري پارك كنيد و بعد از حل شدن مشكل تان به رانندگي ادامه دهيد.


* به هيچ عنوان در ده روز آخر بارداري رانندگي نكنيد.


* يبوست يكي از عوارض رانندگي هاي مداوم و هر روزه در دوران بارداري است. بنابراين هميشه يك بطري آب و چند ميوه ي آب دار در ماشين بگذاريد و حين رانندگي از خوردن آنها غافل نمانيد.


* در طول دوران بارداري، از روز اول تا آخر، تنها و با ماشين شخصي تان به مسافرت نرويد.


* اگر مدام تهوع و سرگيجه داريد، رانندگي نكنيد.


* اگر كمردرد ناشي از بارداري داريد، دور رانندگي را خط بكشيد.


* هنگام رانندگي به سمت جلو متمايل نشويد و كاملا صاف به صندلي تكيه دهيد.


* صندلي تان را تا جايي كه مي توانيد از فرمان ماشين دور كنيد.


* هميشه تلفن همراه تان كنارتان باشد تا بتوانيد در مواقع ضروري از افراد خانواده يا اورژانس كمك بگيريد.


* اگر قرار است به روش سزارين زايمان كنيد، يك هفته قبل از زايمان رانندگي نكنيد.


* براي جلوگيري از كمردرد، يك بالشتك كوچك پنبه اي پشت كمرتان قرار دهيد.


* اگر سابقه سقط جنين داريد، به هيچ عنوان رانندگي نكنيد.


* اگر از هر نوع مشكلي در دوران بارداري رنج مي بريد، بهتر است قبل از اقدام به رانندگي با پزشك خود مشورت كنيد.


* سعي كنيد كارت خون و كارت ويزيت پزشك تان را هميشه همراه داشته باشيد تا اگر اتفاقي افتاد، ديگران بتوانند بهتر به شما كمك كنند.

* اگر تصادف كرديد، حتما به پزشك مراجعه كنيد، زيرا ممكن است در اثر تكان هاي شديد حين تصادف، جفت از رحم جدا شده باشد و شما مجبور به زايمان زودرس شويد.


* هرگز قبل از بستن كمربند ايمني رانندگي نكنيد. بعضي از خانم‌ها نگرانند كه نكند بستن كمربند ايمني، جنين آنها را تحت فشار قرار دهد اما چه بسا نبستن كمربند شما را در معرض حوادث بدتر و خطرناك‌تري قرار دهد. براي آنكه هم كمربندتان را ببنديد و هم نگران آسيب به جنين‌تان نباشيد، آن را درست زير شكمتان ببنديد. اين‌كار باعث مي‌شود در ترمزهاي ناگهاني يا در دست‌اندازهاي تند در امان بمانيد و به سمت جلو پرت نشويد. از کشيدن کمربند و شل کردن آن خودداري کنيد زيرا در اين‌ صورت بستن يا نبستن آن تفاوتي به حالتان نخواهد داشت.


* اگر هنگام رانندگي دچار انقباض‌هاي رحمي شديد يا خداي ناكرده كيسه آبتان پاره شد، هر چه سريع‌تر خودرو را در كناري متوقف كنيد و كمك بخواهيد. توصيه مي‌شود به دليل مشكلاتي كه ممكن است در ماه‌هاي آخر بارداري براي شما پيش بيايد، حتي‌المقدور هنگام رانندگي با خود يك نفر همراه داشته باشيد.


* اگر در طول رانندگي، لاستيك خودرويتان پنجر شد، هرگز خودتان براي پنچرگيري اقدام نكنيد. بلكه از پليس راهنمايي و رانندگي يا از تعميركاران سياري كه در خيابان‌ها تردد مي‌كنند و مجوز اين‌كار را دارند، كمك بخواهيد.


* اگر در 3 ماهه اول بارداري هستيد و دچار تهوع و استفراغ بارداري مي‌شويد، از رانندگي خودداري كنيد زيرا ممكن است اين حالت در پشت فرمان به شما دست دهد و مجبور باشيد يك‌مرتبه سر خود را به سمت پايين بياوريد. اين‌كار بسيار خطرناك است و گاهي به تصادف مي‌انجامد


* هنگام رانندگي به سمت جلو متمايل نشويد و کاملا صاف به صندلي تکيه دهيد. براي راحتي بيشتر مي‌توانيد از کوسن‌هاي طبي مخصوص خودرو که در فروشگاه‌ها عرضه مي‌شوند، استفاده کنيد.
[عکس: 20130612022241_20130120225740_2012122301...2_jpg3.jpg]

به سلامتی مادر بخاطر اینکه همیشه از غمهامون شنید اما هیچوقت از غمهاش نگفت
به سلامتی لرزش دستهای پیر پدر
پاسخ }