امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای خریدآینه
#1
[عکس: mirror-buying-guid.jpg]آينه ها نقش مهمي را در سناريوي دكوراسيون داخلي منازل بازي مي كنند. اگر از يك آينه زيبا استفاده كنيد، جلوه بي نظيري پديد مي آيد و اگر آينه مناسب فضا نباشد، نماي دكوراتيو كل خانه از بين مي رود.

مزاياي استفاده از آينه ها

بازتاب و بازديد - اولين استفاده اي كه از يك آينه به عمل مي آيد رويت ظاهر فردي است. در آينه حمام مي توانيد موها و صورت خود را بياراييد، آينه اي كه در كنار در و مسير ورودي نصب شده است به شما كمك مي كند كه در زمان خروج از خانه ظاهر خود را مرتب كنيد، و اگر دو آينه را در مقابل يكديگر قرار دهيد، آنگاه مي توانيد نمايي از پشت خود را نيز داشته باشيد.

روشن و بزرگ جلوه دادن اتاقها - وجود آينه در يك اتاق باعث روشن تر شدن اتاق هم مي شود. آينه ها بهترين ابزار براي بزرگ جلوه دادن اتاق هاي كوچك هستند.

زينت دادن - آينه ها كاربردهاي دكوراتيو فراواني دارند و مي توانند دكوراسيون اتاق شما را بهبود بخشيده و محيط را زيباتر كنند.

فنگ شويي – در فلسفه چين باستان، آينه سمبل آب است و جريان انرژي در خانه را تغيير داده و حس جواني و شادي را به اتاقها هديه مي دهد. براي رسيدن به يك چنين حسي اگر آينه را به ديوارهاي شرقي نصب كنيد سلامت، جنوب شرقي ثروت، و شمال موفقيت هاي شغلي به سوي شما جذب خواهند شد.

پيش از خريد آينه به نكات زير توجه كنيد:

• ابتدا مكان استفاده از آينه را مشخص كنيد. بعد ببينيد مورد استفاده آينه چيست.

• استحكام ديوار را بسنجيد. وزن آينه را محاسبه كرده و جنس ديوار را ارزيابي كنيد. از فروشنده بخواهيد تا كليه نكات ايمني در مورد نصب آينه را در اختيار شما قرار دهد.

• ديوار را اندازه گيري كنيد تا اندازه آينه را پيدا كنيد.

• تصميم بگيريد كه ‌آينه با قاب مي خواهيد يا بدون قاب. اينه هاي قابدار به راحتي مثل تابلو و با يك قلاب آويز به ديوار نصب مي شوند در حاليكه نصب آينه بدون قاب قدري دشوارتر است.

سبك آينه

روستايي - آينه هايي با قاب هاي غير رسمي و خودماني. قاب اين نوع آينه ها معمولاً چوبي است و براي خانه هايي مناسب هستند كه دكوراسيون ييلاقي و روستايي دارند.

شيك و آنتيك - آينه هاي آنتيك و قديمي براي خانه اي مناسب است كه مبلمان و ساير وسايل آن هم آنتيك باشد. البته گاهي ديده مي شود كه از اين آينه ها به عنوان حسن ختام در دكوراسيون خانه ي مدرن نيز استفاده مي شود.

سنتي - دكوراسيون كلي يك خانه سنتي گرايش زيادي به سبك كلاسيك دارد و شايد استفاده از يك آينه با قاب طلايي و لبه هاي اريب زيبايي اتاقها را افزايش دهد. اگر روي ديوار روبروي آينه از يك تابلو فرش يا نقاشي پرتره نصب شود زيبايي محيط دو برابر خواهد شد.

معاصر – تلفيقي از سبك سنتي و فوق مدرن. بهتر است از آينه هايي استفاده شود كه داراي خطوط حاشيه اي بسيار تميز و ساده بوده و فاقد رنگ هاي چشمگير آينه هاي سنتي باشند. در حال حاضر اين سبك طرفداران زيادي را به خود اختصاص داده است و به راحتي با هر دكوراسيوني همخواني پيدا مي كند.

فوق مدرن - با نگاهي به آينده ديزاين خاص خود را دارد و بيشتر در خانه هايي با دكوراسيون به شيوه جديد كاربرد دارد. به هيچ وجه متريال سنتي در آن به كار برده نمي شود و اشكال و طرح هاي آن فقط با خانه هاي امروز سازگاري دارد.

زمانيكه نوبت به انتخاب آينه مي رسد، شما اساساً با موارد زير مواجه مي شويد:

آينه دستي – آينه هاي كوچك با پايه كه آزادانه روي ميز قرار مي گيرند.
آينه ديواري – همانطور كه از اسمش پيداست آينه اي است كه به ديوار نصب مي شود.
آينه اشكوب – يك آينه تمام قدي كه از كف تا سقف ادامه پيدا مي كند.

كيفيت آينه

هر چقدر آينه بزرگتر باشد، مسئله كيفيت در آن اهميت بيشتري پيدا مي كند. بنابراين آينه را به دقت بررسي كنيد كه تاب نداشته باشد و نور را به خوبي بازتاب دهد. به اين منظور در فاصله معيني از آينه بايستيد و تصوير خود را در آن مشاهده كنيد. اگر تصوير شما داراي همپوشاني بود، نتيجه اين است كه شيشه آن تاب دارد و از كيفيت مرغوبي برخوردار نيست.

لكه هاي سياه داخلي شيشه

در حين ساخت شيشه طي يك فرآيند صنعتي آب نقره مي دهند، به اين ترتيب كه نقره يا جيوه به يك طرف شيشه ماليده مي شود تا سطح براق و منعكس كننده اي ايجاد شود. اگر لكه ها و نقطه هاي سياهي در اطراف يا وسط آينه مشاهده شد، به اين معناست كه نقره و جيوه از داخل خراشيده شده است و اين امكان وجود دارد كه به مرور زمان اين خوردگي گسترش پيدا كند.

انواع مختلف آينه ها

آينه گرد و مستطيلي

در گذشته بيشتر از آينه هاي گرد و مستطيلي استفاده مي شد، اما امروزه در هر سايز و شكلي موجود مي باشند و به راحتي مي توانيد انواع بيضي، قوسي و ساير اشكال غير منتظم آن را پيدا كنيد.

سايز

زمان خريد از خود سوال كنيد چه سايز آينه اي لازم داريد. آينه هاي آويز متوسط و بزرگ هر يك كارايي خاص خود را دارند. آينه هاي دستي كوچك بايد كل صورت و آينه هاي متوسط آويزي سر، صورت، و قسمت بالايي بدن را نشان دهند. در آينه هاي بزرگ ديواري بايد كل بدن به وضوح قابل رويت باشد.

نوع شيشه

بايد ببيند كه‌ آينه شما از چه نوع شيشه اي ساخته شده است. براي تشخيص اين مسئله لازم نيست كه حتماً يك متخصص باشد، فقط دقت كنيد كه سطح شيشه كاملاً صاف و شفاف باشد.

قاب آينه

قاب آينه نبايد ظريف و شكننده باشد. بهتر است جنس محكمي داشته باشد و لبه هاي آينه را به طور كامل در بر بگيرد بطوريكه خط مرزي لبه هاي آينه از داخل آن قابل رويت نباشد.

لبه آينه

حين خريد به لبه هاي آينه توجه كنيد كه لب پر نباشند. قسمت اعظم هزينه اي كه براي خريد آينه ها پرداخت مي كنيد، به خاطر همين لبه هاست. اگر لبه ها به درستي داخل قاب فيكس نشوند، آينه به سرعت آسيب مي بيند و احتمال شكستن آن افزايش پيدا مي كند. لبه آينه ها اصولاً پلاستيك، برنج، و استيل است. شايد متعجب شويد اما بهترين نوع لبه هاي پلاستيكي است چراكه به سادگي نمي شكند و ظاهر آينه را نيز زيباتر مي كند.

قابدار و بدون قاب

قاب اصولاً براي رنگ دادن و سبك دادن به آينه مورد استفاده قرار مي گيرد. در عين حال يك آينه بدون قاب هم مي تواند زيبايي و احساس خاص خود را به بيننده منتقل كند.

ثابت و متحرك

بر اساس نوع آينه مي توانيد تصميم بگيريد كه مي خواهيد آينه ثابت باشد يا متحرك. برخي از انواع متحرك قابليت معلق ماندن در فضا را نيز دارند.

نصب به ديوار يا مبلمان

اين امر به ويژه در مورد آينه هاي آرايشي، دستشويي، و حمام مطرح مي شود. مي توانيد آينه اي را روي كمد و قفسه و در نصب كنيد يا آنرا به ديوار وصل كنيد.

قلاب آويز

نصب آينه به ديوار فرق چنداني با نصب قاب عكس ندارد فقط از آنجايي كه آينه ها قدري سنگين تر هستند، مطمئن شويد كه قلاب به اندازه كافي محكم است و تحمل وزن آينه را دارد. اگر وزن آينه خيلي سنگين بود از قلاب آويز استفاده نكنيد و آينه را به ديوار پيچ كنيد.

انتخاب بهترين آينه آرايشي

انتخاب آينه آرايشي مناسب كه پاسخگوي تمام نيازهاي شما باشد كار ساده اي نيست. آينه آرايشي حتماً بايد داراي قابليت بزرگنمايي (استاندارد 5x) باشد. بزرگنمايي براي حفظ سلامت پوست، آرايش، ديدن جزئيات، برداشتن ابرو، و استفاده از محصولات بهداشتي بر روي صورت ضروري است. همچنين مي بايست داراي پايه روميزي هم باشد كه در صورت نياز امكان استفاده بدون دخالت دست ها وجود داشته باشد.

سوالات متداول در مورد آينه ها

- بهترين راه براي تميز كردن‌ آينه ها چيست؟

هر چند تعداد زيادي از دستمال استفاده مي كنند اما روزنامه بهترين انتخاب است. با شيشه پاك‌كن و روزنامه ديگر هيچ لكه اي روي آينه شما باقي نمي ماند. اگر تمايلي به خريد شيشه پاك‌كن هاي شيميايي نداريد، مي توانيد محلول خانگي خود را درست كنيد: 1 فنجان الكل، ا فنجان آب، و دو قاشق سركه. آن را خوب تكان دهيد تا مخلوط شود و بعد درون آب پاش بريزيد روي روزنامه اسپري كرده و شيشه و آينه را با آن تميز كنيد.

- چگونه مي توان از بخار كردن آينه حمام جلوگيري كرد؟

اگر هواكش حمام به درستي كار نمي كند و در زمان دوش گرفتن، بخار روي آينه را مي پوشاند، چاره كار ريش تراش مردانه است. قدري از ريش تراش را روي آينه بماليد، بعد با يك حوله آنرا پاك كنيد. آينه شما ديگر بخار نمي كند. البته فراموش نكنيد كه ماهي يكبار اين كار را تكرار كنيد.

- چرا در آينه برخي مغازه ها لاغرتر از آينه منزل خو به نظر مي رسم؟

مغازه دارها ترفندهاي براي متقاعد كردن شما براي خريد لباس هايشان دارند. اين مسئله به دلايل مختلفي از جمله نور، زاويه قرار گرفتن آينه و نوع آينه بستگي دارد. گاهي مغازه دارها آينه را شيبدار نصب مي كنند تا پايين از بالا دورتر به نظر برسد و اين ذهنيت را ايجاد كند كه شما قد بلندتر و لاغر هستيد.FlowerysmileFlowerysmile
پاسخ }