• 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
راهنمای خرید بهترین مارک شیر سرد کن صنعتی
#1
[b]شیر سرد کن[/b] به مخزنی گفته می شود که برای خنک نگه داشتن، خنک کردن و جلوگیری از فاسد شدن شیر خام از ازآن استفاده می شود. به طورمعمول روزانه از شیر وهمینطور محصولات لبنی استفاده می شود وتمامی این محصولات به طور مستقیم یا غیر مستقیم از شیر خام بدست می آیند به مراتب برای تولید انواع محصولات لبنی اعم از پنیر، ماست و.... دامداری ها و دامپروری ها نیازمند به دستگاهی به نام [b]شیر سرد کن استیل[/b] می باشد و برای خنک نگه داشتن و بالابردن کیفیت شیرخام  هستند. به محض اینکه شیر خام وارد دستگاه [b]شیرسرد کن فروشگاهی [/b]می شود شروع به چرخش می کند که موجب خنک شدن سریع شیر می شود، ازآن جایی که شیر جز مواردی هست که زود فاسد می شود وبه دلیل داشتن مقدار زیادی از باکتری ها دارای عمرکوتاه هستند، یکی از مهم ترین نکته ها عمر مفید و نگه داری شیر خام که تا 48 ساعت می باشد که بسیار مهم وضروری است، دمای شیر خام تازه دوشیده از دام های مختلف مانند بز، گاو، گوسفند 35 درجه است که مناسب برای رشد باکتری ومیکرو ارگانیزم هاست وازجهتی تجمع شیر خام پس از دوشیده شدن موجب خرابی، فاسد شدن وتغییر در طعم ومزه شیر می گردد. پس شیر پس از دوشیده شدن باید در حداقل ترین زمان ممکن در [b]شیر سرد کن دامداری [/b]یا[b] شیرسردکن گاوداری[/b]،[b] شیر سرد کن دامپروری [/b]قرار بگیرد و از فاسدس شیر جلوگیری شود و دمای شیر پایین بیاید. بنابرین باید خیلی سریع شیردوشیده شدن و قبل ازانتقال به کارخانه ها در مخزن نگه داری از شیر قرار بگیرد.ظرفیت حجم شیر سرد کن به 1 یا 2 تن هم میرسد و درون آن ها از یک پمپ برای تخلیه راحت شیر استفاده میشود.
[تصویر: 99eb1144ce6149ce962ee13334354cd4-ThumbLarge.jpg]

انواع دستگاه شیر سرد کن
 • شیر سرد کن لبنیاتی
این دستگاه در ابعاد و اندازه های مختلف اعم از (100 تا 500 لیتر) طراحی و تولید می شوند. قسمت داخلی و بدنه بیرونی آن از نوع استیل خاص استنلس ضدزنگ می باشد، و همین موضوع باعث می شود، تا هیچ گونه تغییری در طعم و مزه شیر ایجاد نشود. جوشکاری بدنه از جوش آرگون می باشد، تا از پوسیدگی شیر سرد کن جلوگیری شود.
 • شیر سرد کن پلیت
برای این که بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن شیر را خنک و سرد کنید، از شیر سردکن پلیت در لبنیاتی ها و ایستگاه های جمع آوری شیر، کارخانجات و تولیدی های وابسته به شیر خام، دامداری ها مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه از آن جا که فقط به خاطر سرمایش سریع و ثابت نگه داشتن سرما استفاده بیشتری دارد، همزن نداره، و بیشتر در کارخانه های تولید کیک و کلوچه و بستنی استفاده می شوند. 
 • دستگاه شیر سرد کن دام داری
یکی از اقلام ضروری و مورد نیاز در بخش فرآیند شیر خام در دامداری ها و دامپروری ها می باشد. [b]شیر سرد کن های دامداری[/b] که دارای ظرفیت های یک تن و دو تن می باشند، بعد از این که شیر خام از گوسفندها و گاوها دوشیده شدند، آن ها را به ایستگاه های شیر منتقل می کنند. زمانی که شیرها دوشیده می شوند، دمای آن ها نزدیک به 35 درجه می باشد که این دما برای رشد و فعالیت میکروب ها و باکتری های موجود در شیر تازه وجود دارد، پس اگه شیرها در دستگاه شیرسردکن ثابت بماند، باعث تغییر رنگ، تغییر مزه و در نهایت موجب خراب شدن و فاسد شدن شیرها می شود.
پس حتما باید بالافاصله بعد از دوشیده شدن شیر در دامداری ها و دامپروری ها، دمای شیر را بلافاصله پایین بیاوریم، و از یکنواخت و یکسان بودن آن ها جلوگیری کنیم، که شیر سرد کن های دامداری دقیقاً این ویژگی ها را دارند، که سریعاً دمای شیر پس از ورود شیر به مخزن پایین آورده، و به صورت مدوام در حال هم زدن شیر داخل مخزن می باشد، پس از فاسد شدن شیرها جلوگیری می کنند. 

انواع لیتراژ شیر سرد کن های صنعتی
 •  شیر سرد کن ۱۰۰لیتری

 • شیر سرد کن ۳۰۰لیتری

 • شیر سرد کن ۵۰۰لیتری

 • شیر سردکن یک تنی

https://princesarma.ir/category/%D8%B4%D...8%AA%DB%8C
  پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمای خرید سردخانه جسد بیمارسانی fatemeh7997 3 18 ۲-۴-۱۴۰۱, ۱۱:۲۳ صبح
آخرین ارسال: haniyeh.aghakhani
  قیمت شیر سردکن صنعتی و لبنیاتی ngeekgirl 1 38 ۲۸-۲-۱۴۰۱, ۰۱:۴۶ عصر
آخرین ارسال: haniyeh.aghakhani
  لیست قیمت انواع دستگاه شیر سرد کن صنعتی ngeekgirl 1 96 ۲۸-۱-۱۴۰۱, ۰۶:۱۷ صبح
آخرین ارسال: ngeekgirl
  راهنمای خرید دستگاه شیر سرد کن صنعتی صنایع برودتی سردین کالا ngeekgirl 0 49 ۲۲-۱۲-۱۴۰۰, ۰۴:۰۷ عصر
آخرین ارسال: ngeekgirl
  سردخانه صنعتی سردین کالا ngeekgirl 0 44 ۱۷-۱۱-۱۴۰۰, ۰۲:۳۷ عصر
آخرین ارسال: ngeekgirl
  قیمت دستگاه بستنی ساز صنعتی ngeekgirl 0 37 ۱۰-۱۱-۱۴۰۰, ۰۴:۰۸ عصر
آخرین ارسال: ngeekgirl
  اسپرسو ساز صنعتی سردین کالا ngeekgirl 0 47 ۹-۱۱-۱۴۰۰, ۰۳:۲۱ عصر
آخرین ارسال: ngeekgirl
  فروش انواع آبسرد کن استیل صنعتی ngeekgirl 0 37 ۹-۱۱-۱۴۰۰, ۰۳:۱۱ عصر
آخرین ارسال: ngeekgirl