امتیاز موضوع:
  • 45 رای - 3.82 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای خرید لباس عروس
#1
Restart-1 
[attachment=4400]

●راهنمای خرید لباس عروس
▪ راحتی را فراموش نکنید. وقتی که مدل مورد نظر را که به اندام شما می‌آید، انتخاب کردید، مطمئن شوید که می‌توانید به‌راحتی حرکت کنید و بنشینید و بایستید. در ضمن مراقب برآمدگی‌های بدمنظری که هنگام نشستن ممکن است در لباس ظاهر شود، باشید.
سعی کنید وقت زیادی برای انتخاب، سفارش و خرید لباس عروسیتان بگذارید و از این که مدل‌های متفاوت زیادی را امتحان کنید، نترسید. یادتان باشد شخصی را همراه خود ببرید که به سلیقه و نظرش اعتماد دارید. منظور ما نامزدتان نیست چون او هرچه را بپوشید مطمئناً می‌گوید محشر است!
▪ هر وقت برای پرو لباستان به مزون یا خیاطتان سر می‌زنید، حتماً کفش پاشنه بلند همراه داشته باشید تا بهتر ببنید لباس چگونه است. وقتی لباس را امتحان می‌کنید کمی در اطراف راه بروید و همچنین با آن بنشینید.
▪ فکر نکنید که شما مجبورید در روز عروسی سفید بپوشید. این تنها یک عادت فرنگی است. هر کدام از ما رنگ پوست متفاوتی داریم. بنابراین طبیعی است که رنگ سفید به همه کس نمی‌آید.
کرم، عاجی و حتی صورتی کمرنگ یا آبی برای یک عروسی کلاسیک این روزها معمول است. خیالتان راحت.
▪ وقتی می‌خواهید راجع به پارچه لباستان تصمیم بگیرید، به زمانی که عروسی شما برگزار می‌شود، فکر کنید. اگر در زمستان است شما می‌توانید از پارچه‌های سنگین و کلفت با خز یا مخمل استفاده کنید. (بله؛ خز یا مخمل) اگر در تابستان ازدواج می‌کنید، پارچه‌های سبک مثل شیفون، وال، نخ نفیس، تور یا ساتن برای لباستان فوق‌العاده است.
▪ یادتان باشد مکان عروسی شما تا حدودی روی انتخاب لباستان اثر می‌گذارد. اگر شما بخواهید در فضای باز عکاسی داشته باشید، لباس شما نباید دنباله بلندی داشته باشد. اگر عروسی شما در باغ است، پارچه لباس شما باید مناسب هوای آزاد باشد و دنباله کمتری هم داشته باشد.
اگر عروسی شما در تالاری است که فضای آن کوچک است، باید لباسی با پف کمتر و باریک‌تر تهیه کنید. چرا؟ مثل اینکه یادتان رفته، عروس خانم باید برای بازدید از مهمان‌ها از بین همه آن میزهای به هم چسبیده عبور کند!
▪ سخت نگیرید. این کاملاً به شما بستگی دارد که تور روی مو بگذارید یا نه. اما اگر احساس ناراحتی می‌کنید و به‌نظرتان این موضوع دیگری برای نگرانی است، بی‌خیال تور شوید.
▪ نامزدتان آمده تا با شما ازدواج کند نه با کسی که از یک مجله بیرون آمده. بنابراین لازم است که شبیه خودتان باشید نه مدل‌های ژورنال‌های عروس!
▪ به یاد داشته باشید شما مجبورید که لباس خود را برای یک روز بپوشید ولی به عکس‌های آن برای سال‌های متمادی نگاه کنید. لباسی که امروز در منتها درجه مد باشد ممکن است در عکس‌های عروسیتان خنده‌دار به‌نظر برسد. هشدار از ما. غصه نخورید.
▪ حداقل یک ماه قبل از عروسی به استفاده از کفش عروسیتان کنید. حتی راحت‌ترین کفش‌ها هم هرگز برای دفعه اول راحت نیستند. یک جفت کفش اضافی خیلی راحت هم همراه با خود داشته باشید. چطور؟ می‌توانید آن را توی یک کیسه زیر صندلی خود بگذارید! به‌همین راحتی.
● عروس‌های باریک
می‌دانم عروس‌های باریک اندام چشمشان این لباس را گرفته است. لباس‌هائی ساده، چسبان و معمولاً بدون طراحی خاص یکی از نمونه‌های کلاسیک لباس عروس هستند. اگر باریک اندام و قد بلند هستید، معطل نکنید. این مدل لباس برای شما قطعاً بهترین است.
یادتان باشد در دوخت و سفارش آن از پارچه‌های ظریفی مثل georgette و کرپ استفاده کنید.
● مدل پرنسس
اغلب خانم‌های ایرانی اندامی شبیه A دارند حتی لباسی به شکل A یا مدل پرنسس برای آنها ساخته شده است. پس دیگر نگران نباشید. این لباس‌ها درزهای عمودی چسبانی از شانه تا روی دامن کلوششان دارند که شکلی شبیه A درست می‌کند. با پوشیدن این لباس تناسب اندام شما حفظ می‌شود و حتی قدتان از حالت طبیعی بلندتر جلوه می‌کند.
● عروس‌های ریزه میزه
شما هم همیشه از دیدن هیبت لباس عروس وحشت می‌کنید؟ حتماً با خودتان می‌گوئید من با این هیکل ریزه‌میزه، حتماً شب عروسی‌ام در لباس عروس گم می‌شوم. اشتباه می‌کنید. مدل امپراطوری شما را از گم شدن نجات می‌دهد! در این مدل یک برش ظریف زیر سینه می‌خورد که با یک درز درست زیر سینه، بالاتنه را از پائین جدا می‌کند. این نوع لباس‌ها مناسب عروس‌هائی با بالاتنه کوچک است و خانم‌های ریزه‌اندام را بلندتر نشان می‌دهد.
● عروس‌های چاق
می‌دانم خیلی زحمت کشیده‌اید که برای شب عروسی‌تان کمی لاغر شوید. ولی متأسفانه هنوز چاقید. اصلاً جای نگرانی نیست. لباس‌هائی که بالاتنه و دامنشان سر هم است به شما کمک می‌کند، کمی لاغرتر به‌نظر برسید. این مدل‌ها برای خانم‌های لاغر پیشنهاد نمی‌شود چون آنها را استخوانی نشان می‌دهد. چین‌های خیلی ریز روی دامن هم برخلاف تصورتان شما را از آن سایزی که هستید، بزرگ‌تر نشان نخواهد داد.
● مدل پری‌دریائی
حتماً اسم این مدل را شنیده‌اید. مدل پری‌دریائی یا مدل ماهی، یک مدل تنگ و باریک با حاشیه کلوش است. این مدل برای بلند قد کردن عالی است و از طرف دیگر برای قد بلندها و لاغرها، انحنا یا همان قوس کمر متناسب را به ارمغان می‌آورد.
● لباس‌های به صرفه
لباس‌های دو تکه (دامن و کت یا تاپ) هم از نمونه‌های اصلی لباس عروس است. خانم‌هائی که به فکر جیب همسرشان هستند. این مدل را انتخاب می‌کنند چون می‌توانند از هر کدام از هر کدام تکه‌های این لباس بعداً جداگانه استفاده کنند. پیشنهاد من این است که دامن را زیادی پف‌دار و پرچین و پر نقش نگیرید تا بتوانید بعداً با تاپ‌های مجلسی در میهمانی بپوشید.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }
#2
از بین این همه لباس عروسی کدام را انتخاب کنم ؟
کدامش به من بیشتر می اید؟
کدام یک از این کفش ها راحت تر و مناسبتر است ؟
برای انتخاب حلقه مناسب چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیرم ؟و ....

اگر هر کدام از این سوال ها -سوال شما هم هست و جوابش برایتان مهم است "راهنمای خرید ازدواج " را از دست ندهید....بر اساس چه معیاری ؟! لباسی که مد نظر ما باشد ؟ لباسی که برای یک روز استثنایی اتنخاب شده است و باعث هر چه زیباتر شدن شما میشود. بطوری که بعد ها که عکس خود را میبینید از ظاهر خود راضی باشید.....

ما توصیه هایی را به شما میدهیم :


این کار باید یک ماه قبل از روز عروسی و جشن تان شروع شود تا زمان کافی برای انتخابی شایسته را داشته باشید .
به سایت ها -مجلات و سالن ها نگاهی بیندازید چون وقتی چندین لباس را مشاهده میکنید -متوجه سلیقه خود میشوید و می فهمید که چه نوع لباسی مد است و شما بیشتر از چه نوع سبکی استقبال می کنید .

بعضی از عروس خانم ها مایل هستند که لباس عروسشان دوخته شود به این عروس خانم ها میگوییم که شما باید حداقل شش ماه قبل -لباس خود را برای دوختن به خیاط بسپارید تا زمان کافی برای اماده شدنش داشته باشید و نگران خوب یا بد شدن لباستان نباشید و لباستان را دو هفته قبل از جشن اماده باشد و ان را چندین دفعه و در ساعات مختلفی از روز و حتی در شب هنگام نیز بپوشید که اگر مشکلی دارد متوجه شوید و ان را اصلاح کنید .

افرادی که تمایل دارند لباسشان را اماده تهیه کنند نیز باید دو ماه قبل از روز جشن خرید خود را انجام دهند. خیلی از خانم ها هستند که دو هفته مانده به روز جشن تازه به فکرلباس عروسیشان می افتند این کار اشتباه است چون با عجله لباسی را که دوست ندارید انتخاب میکنید زیرا دیگر زمانی برای جستجو ندارید .

مسلما همه خانم ها مانکن نیستند و استیل خوبی ندارند باید لباسی را انتخاب کنند و بپوشند که زیبایی بیشتری به انها بدهد .

شانه هایتان -فرم شکم و باسن و حتی اگر قدی کوتاه دارید قد شم را بلند تر نشان دهد و یا بر عکس .
بعضی از خانم ها هستند که میخواهند لباسی متفاوت نسبت به بقیه داشته باشند و برای همین لباس هایی با رنگهای متفاوت را انتخاب میکنند مثلا قرمز - سبز و ... همه این رنگها زیبا هستند اما در همه جای دنیا عروس در جشن ازدواجش لباس سفید -نباتی یا مشتقاتی از رنگ سفید را می پوشد .

لباس و رنگی را انتخاب کنبد که اگر ده سال دیگر عکس های روز عروسیتان را نگاه کردید جیغ نزنید و ازان روز برای خود فاجعه ای نسازید .
ما تغییر میکنیم ولی عکس ها تغییر نمی کنند . درست است که این روز مهم ترین روز زندگی برای هرکسی است بخصوص برای عروس خانم ها ولی این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که برای شاهزاده شدن و زیباترین زن دنیا بودن بجز لباس راههای دیگری هم وجود دارد و همسران خود را برای خرید یک لباس فوق العاده دچار مشکل نکنید .

شاید برای خیلی از عروس خانم ها هیچ چیزی لذت بخش تر از پوشیدن لباس های عروس پفی - پرنسسی و براق که در جنس های حریر و تور می درخشند نباشد ولی طراحان لباس عروس معتقدند اصول مهمی در انتخاب لباس عروس وجود دارد که رعایت آنها از شکل و جنس لباسی که عروس ها می پوشند مهم تر است .

ادامه دارد...
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }
#3
اصول خرید لباس عروس


۱ - اگر قدتان بلند نیست -لباس پرنسسی نپوشید :

لباس های پرنسسی بیشتر برای عروس خانم های قد بلند مناسب اند چون دامن این لباس ها خیلی پف دار است و خود به خد قد شما را کوتاه تر جلوه می دهد .
بنابراین اگر شما ریز نقش هستید یا قد چندان بلندی ندارید بهتر است به کمک خانم صاحب مزون به دنبال مدل هایی بگردید که به اندام شما مثل شمع بنشیند .
اگر خیلی ظریف و کوچک باشید در لباس عروس های حجیم و پف دار گم خواهید شد .
اگر ریز نقش و چندان و چندان قد بلند نیستید -لباس عروس های بلند ماکسی شما را قد بلند تر نشان میدهد .


۲ : با اقایان نروید دنبال لباس عروسی !:

خریدن لباس عروس ذوق و سلیقه و حوصله میخواهد باید برای اين كار وقت بگذاريد .
مطمئن باشيد كه پشيمان نمي شويد . چون اولين و آخرين باري است كه اين كار را انجام خواهيد داد.
پف دار ترين و دنباله دار ترين لباس هايي راكه در عمرتان ديده ايد امتحان كنيد .
شايد لباس عروس ايده ال شما همان لباسي باشد كه فكر اش را هم نمي كنيد .
توصيه ما اين است كه با يك خانم به خريد لباس عروس برويد نه با اقاي داماد .
اقايان اصولا حال و حوصله خريد ندارند و مطمئن باشيد وقتي شما لباس عروس سوم را امتحان ميكنيد براي اينكه از اين خريد كسل كننده خلاص شوند به شما خواهند گفت اين لباس بهترين لباس است اما اگر سر فرصت و حوصله لباس عروس دلخواهتان را انتخاب كرديد ميتوانيد همسرآينده تان را سورپرايز كنيد . به همين سادگي .


۳ : لباس عروس خودش زيباست :

به بالاتنه لباس عروسي كه ميخواهيد بخريد خوب دقت كنيد . بالته هاي خيلي تنگ ممكن است اندام شما را بزرگ نشان بدهند و اين در يك مهماني زنانه چندان جالب نيست .
سفيدي لباس عروس به اندازه كافي شما را مركز توجه قرار ميدهد .
لازم نيست زياده روي كنيد و خودتان را براي به ياد ماندني شدن به زحمت زيادي بيندازيد و مدل هاي فوق العاده را انتخاب كنيد.


۴ : لباسي متناسب با اندام خودتان انتخاب كنيد:

لباس عروسي كه روي جا رختي زيباست لزوما روي اندام شما زيبا نيست
نكات قوت و ضعف اندام شما بهترين راهنما براي انتخاب لباس عروس ايده ال شماست .
ميتوانيد با كمك يك خياط ماهر لباسي رابدوزيد كه براي اندام شما ايده ال است و شما را بسيار رويايي در آن شب به ياد ماندني نشان خواهد داد . لباس عروس ايده ال شما حتما وجود دارد . مهم اين است كه شما بتوانيد ان را پيدا كنيد .


۵ :چه رنگي را تر جيح مي دهيد ؟

از قديم ها در ذهن بيشتر ما لباس عروس سفيد بوده است ولي خيلي هم به اين قانون نا نوشته اعتماد نكنيد اگر سري به مزون هاي دوخت لباس عروس بزنيد مي بينيد كه بدتان نمي آيد لباس عروس هايي با رنگ كرم,نباتي و حتي بژ سفارش دهيد .
بد نيست رنگ اين لباس عروس ها را هم روي پوست تان امحان كنيد .
شايد شما در يك لباس عروس كرم خيلي زيباتر از يك لباس عروس سفيد به نظر برسيد .
دقت كنيداگر لباس عروس تان در اين رنگها انتخاب مي كنيد حتما بايد تورتان را هم در همين مايه ها و توناليته هاي رنگي انتخاب كنيد.


۶ : فصل عروسي هم مهم است :

اگر شما در فصل زمستان و پاييز قصد داريد جشن ازدواجتان را برگزار كنيد بايد دور خريد لباس عروس هاي دنباله دار را خط بكشيد .
چون در اين فصول هوا باراني و برفي مي شود و شما حتما دوست نداريد با يك لباس عروس گلي وارد مجلس شويد .
لباس عروس بدون دنباله براي اين فصول مناسب ترند ولي اگر باز هم تمايل داريد كه اين لباس عروس هاي دنباله دار را انتخاب كنيد .
حداقل لباس هاي دنباله داري را برگزينيد كه ميتوانيد پارچه دنباله دار ان را جدا كنيد و هنگام رسيدن به سالن ان را دوباره به لباس عروستان وصل كنيد .


۷ : مدل هاي عجيب و غريب نخريد

فقط همين امشب لباس عروس در تن شماست و قرار است سالها بعد لباس عروستان را كه در آن شب رويايي به تن كرده ايد در عكس هاي عروسيتان تماشا كنيد ولي دقت كنيد كه لباس عروسي را برگزينيد كه بعدا خجالت نكشيد ان را به ديگران نشان دهيد برخي از مدل ها ي لباس عروس سال هاي سال كهنه نميشوند و هميشه زيبا هستند بنابر اين به سراغ انتخاب اين مدل ها برويد.
.

[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }