امتیاز موضوع:
  • 21 رای - 3.05 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهکارهايي در صرفه‌جويي در مصرف برق
#1
صورت‌حساب ماهيانه ي برق شايد به ظاهر مبلغ اندکي باشد؛ اما ساليانه هزينه ي قابل توجهي را به اقتصاد خانواده تحميل مي‌کند. از سوي ديگر، بايد به خاطر داشت که برق به عنوان يکي از منابع انرژي پر ارزش، به ‌آساني به دست نمي‌آيد.

پس اولين گام در صرفه‌جويي برق، خاموش کردن چراغ‌هاي اضافي است. به‌خصوص در ساعات پاياني شب و نزديک شدن به زمان استراحت، استفاده از لامپ‌ها با بازده بالاتر مانند لامپ‌هاي فلورسنت که نور سفيد توليد مي‌کنند، علاوه بر ايجاد نور بيشتر، انرژي الکتريکي کمتري را به گرما تبديل خواهد کرد.

به طور متناوب، وسايل برقي را بررسي کنيد و در صورت نياز، آنها را در اسرع وقت تعمير کنيد. استفاده ي بهينه از لوازم برقي، راه حل مناسب ديگري است. به عنوان مثال، از باز و بسته کردن مکرر در يخچال و فريزر اجتناب کنيد و در صورت امکان، مواد غذايي مورد نياز را در يک نوبت در داخل يخچال قرار داده يا از آن خارج نماييد. فاصله ي مناسب ميان وسايل سرمازا و گرمازا را حفظ کنيد. به عنوان نمونه، از قراردادن يخچال و اجاق گاز در کنار يکديگر خودداري کنيد.

در فصول سرد سال، با استفاده از درزگيرها و پرده از ميزان تلفات حرارتي بکاهيد و در هر زمان از پوشش مناسب آن آب و هوا استفاده کنيد. مي‌توان به جاي گرم کردن بيش از حدّ خانه از پوشش گرم بهره گرفت.

با تنظيم هوشمندانه ي برنامه ي روزانه، در مصرف برق صرفه‌جويي کنيد. از تابش طبيعي نور خورشيد براي گرم کردن خانه و نيز ايجاد روشنايي استفاده کنيد. آفتاب مانند يک اتوي برقي شما را در خشک کردن لباس‌هاي خيس ياري خواهد کرد.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }