امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه اندازی سامانه تخلفات رانندگی
#1
Restart-1 
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در اجرای قانون جدید راهنمایی و رانندگی، رسیدگی به شکایات رانندگان در دو مرحله انجام می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر سردار مؤمنی افزود: در مرحله نخست؛ رانندگان باید اعتراضات و شکایات خود را درباره نوع و میزان جرایم و تخلفات خود در دفاتر پلیس +10 مطرح کنند.

وی گفت: اگر رسیدگی به اعتراضات قانع کننده نبود، رانندگان باید به شعبه های قضایی پیش بینی شده در این زمینه مراجعه کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه یک قاضی و یک کارشناس راهنمایی و رانندگی در این شعبه ها به شکایات رسیدگی می کنند افزود: رأی نهایی این شعب، قطعی و لازم الاجراست.

مرحله نخست اجرای قوانین جدید راهنمایی و رانندگی از 10 اردیبهشت آغاز شده است و از دیروز بخش های دیگری از این قانون اجرایی شد.

-اجرای طرح جریمه الکترونیک رانندگی در نیمه نخست امسال در مراکز استان ها

سرتیپ مؤمنی از اجرای موفقیت آمیز مرحله آزمایشی این طرح در تهران خبر داد و افزود: تلاش می کنیم این طرح تا پایان سال در همه شهرها و جاده های کشور اجرا شود.

وی گفت: این کار به افزایش سرعت و دقت ثبت جریمه های راهنمایی و رانندگی و کاهش ضریب خطای انسانی کمک می کند.

رئیس پلیس راهور ناجا همچنین با اشاره به فراهم شدن زیرساخت های لازم اجرای قوانین جدید راهنمایی و رانندگی از یک سال گذشته ، صدور گواهینامه هوشمند را یکی از این زیرساخت ها برشمرد.

مؤمنی گفت: هم اکنون همه گواهینامه های جدید به صورت هوشمند صادر می شود.

وی همچنین با اشاره به نصب سامانه هوشمند کنترل جاده ای در برخی جاده های کشور از آغاز عملیات نصب این سامانه در مسیرهای هراز ، کندوان و فیروزکوه خبر داد.

رئیس پلیس راهور ناجا ابراز امیدواری کرد این عملیات تا پایان امسال به انجام برسد.

- کاهش تخلفات در نخستین هفته اجرای قوانین جدید راهنمایی و رانندگی

سردار مؤمنی با بیان اینکه هفته نخست اجرای این قانون بیشتر به اطلاع رسانی، تذکر و آموزش بخصوص در مواردی که قانون تغییر محسوسی کرده بود اختصاص داشت افزود: در این مدت سرعت متوسط در جاده ها 9 کیلومتر در ساعت کاهش داشت.

وی گفت: استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی نیز 12 درصد کاهش داشت و بیش از دو و نیم میلیون بار تذکر، راهنمایی و اطلاع رسانی به مردم ارائه شد.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه مردم به خوبی قوانین جدید را رعایت کردند گفت: از دیروز اجرای بخش های جدیدی از قانون جدید راهنمایی و رانندگی آغاز شده است.

سردار مؤمنی افزود: بعد از چند ماه می توان ارزیابی دقیق تری از اجرای قوانین جدید داشت وتاکنون بخش هایی از ظرفیت های این قانون به کار گرفته شده است.

وی گفت: بخش های دیگری از ظرفیت های این قانون، مرحله به مرحله و با تدوین آئین نامه های مربوط، اجرا می شود.

- راه اندازی سامانه اینترنتی اطلاع رسانی درباره تخلفات راهنمایی و رانندگی

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: رانندگان می توانند با مراجعه به این سامانه از آخرین وضعیت تخلفات، سوابق جرایم و نمرات منفی خود اطلاع یابند.

سردار مومنی با بیان اینکه هم اکنون اطلاع رسانی درباره میزان تخلفات با ارسال پیامک به شماره 30005151 انجام می شود افزود: در سامانه اینترنتی جدید، تمام موارد قانون جدید راهنمایی و رانندگی فعال خواهد شد.

وی گفت: مالکان و رانندگان خودروها باید با آغاز کار این سامانه، اطلاعات خود را در آن ثبت و به روز رسانی کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: با دریافت جدیدترین نشانی و شماره تلفن های این افراد، هر گونه تخلف رخ داده منجر به کسب نمره منفی از طریق پیامک به آنها اعلام خواهد شد.
زندگی میکنم ...

حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!!

چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد

بگذار هر چه از دست میرود برود؛

من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد...

حتی زندگی را !!!
پاسخ }