امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه حلی برای کبد چرب
#1
اخیرا مطالعاتی بین جمعیت سالم یك شهر بزرگ كشور انجام شده است كه براساس نتایج آن، شهروندان دچار درجات كبد چرب هستند. بر این اساس بار این بیماری در كشور بالاست. می‌توان گفت بیشتر كشورهای دنیا هم همین شرایط را دارند.

بیماری كبد چرب از بیماری‌هایی است كه سلول‌های كبد انسان را درگیر می‌كند كه اخیرا به علت افزایش میزان چاقی در جامعه افزایش یافته است.

به عبارت دیگر بیماری كبد چرب شامل طیفی از بیماری خفیف كبد به صورت تجمع چربی در سلول‌های كبدی است كه در سیر خود ممكن است در گروهی از بیماران التهاب سلول كبدی ایجاد كند و با تخریب سلول كبدی به بیماری مزمن و غیرقابل برگشت به نام «سیروز» منتهی شود.

مهم‌ترین علت شیوع كبد چرب، تغییر در عادات غذایی، مصرف غذاهای پركالری و كم‌فیبر با میزان بالای چربی و قند است. غذاهای آماده (مانند ساندویچ و پیتزا) در ایجاد این بیماری نقش زیادی دارند.

مهم‌ترین فاكتور غذایی در ایجاد كبد چرب، مصرف نوشابه‌های گازدار است. قند این نوشابه‌ها، نوع خاصی است كه در بدن به خوبی متابولیسم نمی‌شود و در كبد تجمع می‌كند بنابراین؛ مصرف غذاهای چرب و آماده و نداشتن تحرك كافی، نتیجه‌اش چاقی و اضافه وزن است كه با بسیاری از بیماری‌ها از جمله مشكلات كبدی ارتباط مستقیم دارد.

منبع : Jamejamonline.ir
[عکس: wg__66__11rG0000B036MDAxMzk0Mmh8MDAwMjU4...NhbiA4.gif]
پاسخ }
#2
البته اینها به نظرم راه حل نبودن!
من هم اضافه میکنم که: اولین عامل بوجود آورنده ی کبد چرب، مصرف الکل و پس از آن بی تحرکی است. طبق تحقیقات من (از مردم کوچه و بازار و اقوام وآشنایان!)موثر ترین راه حل این بیماری، ورزش است و مصرف این معجون به صورت ناشتا
:یک عدد لیمو را در آب ولرم بچکانید، کمی عسل به آن اضافه کرده و هر روز میل نمایید.(درسته تحقیقاتم کوچه بازاریه، ولی به خدا جواب داده.)
پاسخ }
#3
منم یه تجربه بگم .... اونم حجامت کبد هست که در مراکز مربوطش انجام میده وعالیه ....
هروقت يادم مي آيد كه تو از رگ گردن به من نزديكتري آرام ميشوم .
پاسخ }
#4
چای سبز هم برای کبد چرب بسیار موثر هست Flowerysmile
خدااااى من نگام كن منم هستم angelic0 
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی