خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 1.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

راویولی یا منتو با خمیر فیلو

خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 845

ارسال: #1
مواد لازم: پیاز 1 عدد، سیر 5 حبه، زیره 1 قاشق مرباخوری، دارچین، فلفل، نمک و زردچوبه و روغن به مقدار لازم ،2 قاشق رب گوجه ، و 250 گرم گوشت چرخ کرده، خمیر فیلو 250 نیم کیلو

طرز تهیه: پیاز و سیر را خرد و سرخ کرده، زیره و ادویه جات و گوشت را اضافه کرده و تفت میدهیم ، رب را می ریزیم. کمی آب میریزیم و مثل مایه ماکارونی ،آماده می کنیم .مواد را روی خمیر فیلو پهن کرده و رول می کنیم و آن را به تکه های 2 سانتی برش می دهیم و روغن مایع کمی ریخته ، روی کاغذ روغنی داخل سینی در فر با دمای 180 بمدت نیمساعت قرار می دهیم.
موقع سرو ، روی غذا با کشک یا ماست سیر زده ،سماق و نعنا داغ ، سرو و با فلفل قرمز یا پاپریکا و نعنا خشک تزیین می کنیم.

مواد لازم برای خمیر فیلو :

زرده ی تخم مرغ 2 عدد ، نمک کمی، ماست معمولی 2 قاشق غذاخوری یا شیر 3 قاشق غذاخوری ، روغن مایع 3 قاشق غذاخوری ، آرد آنقدر که خمیر به دست نچسبد . اگر خمیر را برای غذا می خواهید استفاده کنید به آن فلفل قرمز ( برای طعم ) و پاپریکا ( برای خوش رنگ کردن آن )اضافه نمائید.

طرز تهیه

زرده ها + نمک ( و فلفل و پاپریکا اگر استفاده می شود ) + ماست یا شیر + روغن مایع + آرد تا خمیری سفت و منسجم به دست آید . کمی ورز دهید تا براق شود و درون کیسه ی فریزر نیم ساعت در دمای آشپزخانه نگه دارید. قبل از پهن کردن مقدار خیلی کمی آرد روی خمیر پاشیده ، چند ثانیه ورز مجدد دهید . بعد روی سطح کار آرد پاشی شده خیلی نازک پهن کنید.
[تصویر:  20120808010505_189402_402743859787299_1187874883_n.jpg]
(منبع:صفحه ی غذاهای شمالی)
امضای غزل بانو
گفتی دوستت دارم
و من به خیابان رفتم !
فضای اتاق برای پرواز کافی نبود....

"گروس عبدالملکیان"
۱۸-۵-۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Package_favorite راویولی با گوشت tanha28 2 2,330 ۱۶-۸-۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ عصر
آخرین ارسال: sima
  راویولی اسفناج کلاسیک(به شکل قلب) با سس گوجه فرنگی ایتالیایی Galaxy 0 1,165 ۱۲-۱۱-۱۳۹۰ ۰۵:۳۸ صبح
آخرین ارسال: Galaxy

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد