خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 23 رأی - میانگین امتیازات: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

رفع اشکال وبحث و تبادل نظر مدیر اشپزی و خانوم گل ها

ناظم خانوم گل

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 5336

ارسال: #1
رفع اشکال وبحث و تبادل نظر مدیر اشپزی و خانوم گل ها

دوستان خوبم . سلام . واقعا خوشحالم که با هنرمندهایی مثل شما کنار هم جمع شدیم و داریم با گذاشتن دستورات ناب و خوشمزه انجمن مون رو پربارتر میکنیم .
دوست دارم اینجا محل خوبی براتون باشه و به همه خوش بگذره .
من این تاپیک رو زدم تا سوالاتون در مورد اینکه احیانا اگر تاپیک مناسب رو پیدا نکردین اینجا بپرسین . من یا هر کدوم از دوستانی که جای تاپیک رو بلد بودن لینک مناسب رو در اختیارتون میزارن .

دوست دارم هر عکسی که میزارین صد در صد دستورشم هم باشه . و لطفا تو بخش منوی روزانه هم لینک غذاهاتونو بزارین .

حتی اگه بلد نیستین لینک بزارین ادرس صفحه ای که دستورتونو اونجا نوشتین همراه عکسش که تو بخش منوی روزانه میزارین کپی پیست کنین .

خوشبختانه دوستان تو انجمن اشپزی خیلی فعالن و ما رو خوشحال میکنن . فقط من تنها مشکلی که دارم ندادن تعریف و متاسفانه سایز بزرگ عکسها ست . باید به فکر کسانی هم باشیم که با دیل اپ میان اینجا . تا بخواد عکسها براشون باز بشه کلی طول میکشه.

من تا حالا به کسی اعتبار منفی ندادم ولی از این به بعد به زیبایی کار توجه نمیکنم و اعتبار منفی میدم با ارسالهای قبلی کار ندارم میدونم خودتون همکاری میکنین و عکسها رو درستش میکنین . . دم عید دارم قسمت اشپزی خانوم گلم خونه تکونی میکنم . لطفا کمکم کنین و خودتون سایز عکس هاتون کم کنین . تا هم سایت سرعتش خوب باشه . و هم دوستامون دچار مشکل نشن . Dreamyeyesf

دوست دارم اینجا رو مثل خونه خودتون بدونی ایا شما دوست دارین کسی بیاد و همه چی رو تو خونتون به هم بریزه ؟ Dash2Dash2

امضای sima
پدرم دیده به سویت نگران است هنوز
غم نا دیدن تو بار گران است هنوز
آنقدر مهر و وفا بر همگان کردی تو
نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۱۱-۱۳۹۱ ۱۱:۴۰ صبح، توسط Galaxy.)
۲-۱۲-۱۳۹۰, ۰۲:۲۵ عصر
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
8 کاربر از sima به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مامان سارینا, رويا صادقي, shamiiim, negin.s, mozhgan57, mamane kiana, فاطیما جووووووووون, z.arghavani
ناظم خانوم گل

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنری

ارسال: #2
RE: بحث و تبادل نظر مدیر اشپزی و خانوم گلی های هنرمند
(۵-۱۲-۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ صبح)1368Sheri نوشته شده توسط:  سلام سیما جون-نمیدونم چرا من هیچ وقت برنجهام مجلسی و خوب در نمیاد.همه ی نکاتی که مامانم گفته رو رعایت میکنم...ولی بازم خوب نمیشه...
میخوام تا وقتی میرم خونه ی خودم آشپزیم پرفکت بشه...چون هنوز توی عقدم.Vahidrk
میشه از اول کار به زبون خیلی ساده..فوت استادیاتون رو به من بگین واسه تهیه ی یک برنج مجلسی و خوب...
ممنونhih

عزیز من فوت و فن نداره .
من همیشه برنج رو خیس میکنم با اب گرم . نمک به اندازه کافی که روش ریختم . میزارم یکی دو ساعتی بمونه . حتی برای مهمونی هایی که از قبل میدونی بهتره از شب قبلش خیس کنی.
اب برنجو میزارم بجوشه و اونموقع برنچی رو که خیس کرده بودم اب اضافی شو خالی میکنم و میریزم تو اب جوش . در قابلمه رو بزار تا زودتر به دمای جوش برسه و برنج تو اب له نشه . بعد وقتی که برنج نرم شد و گاهی وقتها میبینی که چند تا خط افتاده رو برنج اونموقع هستش که برنج برای ابکشی حاضره .
برنجو ابکش میکنیم و ته قابلمه رو چرب میکنی و ته دیگ مورد نظرتو میزاری و برنج ابکش شده رو روی ته دیگت میریزی .

یه چیزی بعضی وقتها برنج زیاده و ادم توی دو تا سبد میریزه برنجشو اینجور مواقع اون سبدی که اول ریختی رو میریزی روی ته دیگ و سبد اخری اخر میریزی روش .

روغنتو میزاری داغ داغ بشه و با کفگیر به همه جای برنجت میرسونی . این داغ بودن باعث شوکه شدن و به اصطلاح جمع و جور شدن برنج کمک میکنه .
یکی دو دقیقه اول زیرش رو زیاد میکنی نری بهو یادت بره والا برنجت میسوزه . بعد از اون یکی دو دقیقه شعله پخش کن میزاری و صبر میکنی تا برنجت دم بکشه ..

من گاهی وقتها یه لیوان شیر زمانی که یکی دو دقیقه مونده برنج رو ابکش کنم میریزم رو برنج د رحال جوش . اونم هم خوشمزه و هم سفید ترش میکنه برنجو DreamyeyesfFlowerysmile
امضای sima
۵-۱۲-۱۳۹۰, ۱۲:۰۴ عصر
9 کاربر از sima به دلیل این ارسال سپاس کرده.
MAMANKAREN, مامان سارینا, shamiiim, Parifam, mozhgan57, mamane kiana, Mahdie Zb, 1368Sheri, زهرا.ت
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 453

ارسال: #3
(۵-۱۲-۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ صبح)sima نوشته شده توسط:  
(۵-۱۲-۱۳۹۰ ۱۲:۴۱ صبح)زهره میر نوشته شده توسط:  یه وسیله است اندازه شیرجوش که فکر می کنم زیرش شمعه. داخل این ظرف روغن کاملا داغ میشه سیخای کوچیک داره که گوشت و میزنن سرش وداخل این ظرف سرخ می کنن این ظرف و سر میز میارن تا همه استفاده کنن .امدوارم بتونید کمکم کنید

نمیدونم تا حالا نشنیدم Dunnof

عزیزم اونا کباب پز رومیزی هست برای مهمونی به تعدادی که احتیاج هست کباب سیخ میکنی وکنار میز میگذاری هر کسی دوست داشت سر میز خودش کباب رو درست میکنه البته برای مهمونی تا 10-15 نفر مناسبه تا همه تو نوبت نباشن من اینجا ندیدم اما دوستم از کانادا اورده بود
امضای ehsan83
حذف امضا بدلیل سایز بیش از حد
۸-۱۲-۱۳۹۰, ۰۱:۰۳ صبح
یافتن سپاس نقل قول
ناظم خانوم گل

مدال ها

ارسال: #4
(۹-۱۲-۱۳۹۰ ۱۲:۴۳ صبح)ehsan83 نوشته شده توسط:  سیما جون ممنونم که جواب دادین ببخشید یه سوال دیگه شما کیک قطار درست کرده بودین با بیسکوییت پتی بور ممنون میشم اگر کمی توضیح بدین با سس شکلات درست میشه یادسر نرم میشه یا سفت تا چند ساعت موندگاری داره ببخشید اینقدر مزاحمتون میشم خانوم گل سایت(1782)

اونجا هم توضیح دادم یکی یکی بیسکویتها رو برمیداری توی پودینگ شکلاتی میغلطونی و بعد مثل عکس کنار هم میچینی و برای قسمت جلوی قطار بیسکویتها رو نصفش میکنی . وقتی به اندازه دلخواهت رسید بزار کمی خودشو بگیره و بعد روش رو با سس شکلاتی یا شکلات ذوب شده بپوشون برای تمیزی کارت میتونی کاغذ وغنی رو به صورت نوار ببریو بزاری زیر کارت 3-4 سانت زیر کارتو بگیره
مثل عکس شماره 1 .
فکر کن که کیکت هم دایره هست من اینجا طوری کشیدم که برای دایره هم نشون داده بشه . بعد از اینکه تزییناتتو انجام دادی کاغذ ها رو به ارومی بکشی بیرون و ظرفت هم تمیز در بیاد .
وقتی سس یا شکلات ذوب شده رو ریختی شکلات خودشو گرفت کاغذ ها رو بردار و مثل عکس تزیینش کن .
بیسکویتها با پودینگ یا دنت خیس میشن و انگاری کیک هستش . بهتره کم درست کنی تا همون روز تموم بشه برای فردا خیلی خیلی خیس میشه و من که دوست ندارم

[تصویر:  20120226083652_1.jpg]

(۹-۱۲-۱۳۹۰ ۰۱:۵۵ صبح)ehsan83 نوشته شده توسط:  اره عزیزم ممنونم که به فکری فقط اینکه از دنت شکلاتی هم میشه استفاده کردFlowerysmile

اره میتونی از دنت هم استفاده کنی .

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

امضای sima
۹-۱۲-۱۳۹۰, ۱۱:۲۰ صبح
2 کاربر از sima به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Parifam, mozhgan57
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 123

ارسال: #5
(۵-۱۲-۱۳۹۰ ۱۲:۴۱ صبح)زهره میر نوشته شده توسط:  یه وسیله است اندازه شیرجوش که فکر می کنم زیرش شمعه. داخل این ظرف روغن کاملا داغ میشه سیخای کوچیک داره که گوشت و میزنن سرش وداخل این ظرف سرخ می کنن این ظرف و سر میز میارن تا همه استفاده کنن .امدوارم بتونید کمکم کنید

[تصویر:  20120407172414_kw40_18665_b200.jpg]
[تصویر:  20120407172620_kw40_18665_b100.jpg]

خانوم گل منطورت این دستگاه هست.
فروشگاه ایکیا داره قیمتش هم توی سایتش زده 110 هزار تومان
۱۹-۱-۱۳۹۱, ۰۶:۵۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 6

ارسال: #6

عزیزم این وسیله ای که شما می گید برای آشپزی چینی استفاده می شه که غذا سر میز سرو می شه .یعنی افراد همون موقع خودشون درست می کنن.البته در این افراد خودشون میوه رو در شکلات آب شده می زنند و میل می کنند. منم دیدم اما نمی دونم کجا می فروشن.یه همچین چیزیهYum2
[تصویر:  20120511210127_400206388.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲-۲-۱۳۹۱ ۱۱:۱۵ عصر، توسط reyhaneh.)
۲۲-۲-۱۳۹۱, ۱۰:۳۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد