• 28 رأی - میانگین امتیازات: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع اشکال وبحث و تبادل نظر مدیر اشپزی و خانوم گل ها
سلام ، لطفا زود جواب من و یک نفر بده ، من خمیر نون شیرمال درست کردم ، اما تو دستور دوم ننوشته بذاریم جای گرم تا پف کنه ، منم 45 دقیقه تو آشپزخونه گذاشتم ، دوباره رفتم تو دستور های دیگه رو خوندم دیدم نوشته جای گرم ، الان کنار رادیاتور هستش. یعنی خمیرم خراب شد؟
  پاسخ
61چرا کسی جواب نمیده ؟ خمیرم و چجوری درستش کنم؟ پف نمیکنه
  پاسخ
(۲۰-۱۱-۱۳۹۴, ۰۷:۵۶ عصر)sammi نوشته است: سلام ، لطفا زود جواب من و یک نفر بده ، من خمیر نون شیرمال درست کردم ، اما تو دستور دوم ننوشته بذاریم جای گرم تا پف کنه ، منم 45 دقیقه تو آشپزخونه گذاشتم ، دوباره رفتم تو دستور های دیگه رو خوندم دیدم نوشته جای گرم ، الان کنار رادیاتور هستش. یعنی خمیرم خراب شد؟

سلام عزیز
وقتی میگن جای گرم یعنی اینکه خمیرو باید خوب بپیچیم
قبل اینکه داخل پارچه بزاریم حتما با نایلون روشو بپوشانیم تا رطوبتشو از دست نده
بعد هم حسابی تو سفره و زیر سفره ای بپیچیم به مدت 2 تا 2/5 ساعت بمونه تا خوب عمل بیاد و حجیم بشه
[تصویر:  20140728063137_20140727143612_20140424485.JPG]
  پاسخ
سلام. وقتتون بخیر.
من برای خورشتهام از گوشت گوسفندی معمولا ران یا سردست، بدون چربی که قطعه قطعه کردم و در فریزر نگهداری میکنم استفاده میکنم.
مدتیه (تقریبا یک سال!!) که اصلا خوب پخته نمیشن! و سفت میمونند.
مشکل کجاست؟؟
گوشت فریزی رو چطوری باید برای خورشت استفاده کنیم؟؟
ممنون8383
  پاسخ
(۷-۳-۱۳۹۵, ۰۳:۵۶ عصر)mamanbahar نوشته است: سلام. وقتتون بخیر.
من برای خورشتهام از گوشت گوسفندی معمولا ران یا سردست، بدون چربی که قطعه قطعه کردم و در فریزر نگهداری میکنم استفاده میکنم.
مدتیه (تقریبا یک سال!!) که اصلا خوب پخته نمیشن! و سفت میمونند.
مشکل کجاست؟؟
گوشت فریزی رو چطوری باید برای خورشت استفاده کنیم؟؟
ممنون8383

موقع پخت گوشت توی آب 4 تا قاشق سرکه اضافه کن
  پاسخ
سلام ،خانما من مقداری گلپر گرفتم که تو غذاهایی مثل عدسی استفاده کنم ولی نمیدونم طرز استفادش چجوریه،ایا باید اونو اسیاب کنم یا همینطور درسته تو غذا بریزم.یا حتی برای خوردن با انار از کدوم نوعش باید استفاده کنم؟ممنون میشم جوابمو بدین
  پاسخ
سلام مهناز خانوم
گلپر درسته رو یکی از آشناها برای تهیه خیار شور استفاده می کرد
اما برای عدسی و انار و .... باید آسیاب شده باشه
با تمام وجود گناه کردیم اما نه نعمت هایش را از ما گرفت نه گناهانمان را فاش کرد.
بیندیش اگر اطاعتش کنیم چه می کند؟
  پاسخ
با سلام،میشه به من بگید که تخم گشنیز رو چجوری باید تمیز کنم؟ممنون
  پاسخ
با سلام.دوستان میشه بگید که زیره سبز و پودر تخم گشنیز رو تو چه غذاهایی میتونم استفاده کنم
  پاسخ
(۱۶-۷-۱۳۹۵, ۰۵:۴۹ عصر)مهناز جبیره نوشته است: با سلام.دوستان میشه بگید که زیره سبز و پودر تخم گشنیز رو تو چه غذاهایی میتونم استفاده کنم

زیره سبز بعنوان دمنوش برای لاغری استفاده میشه و بصورت پودر شده در انواع پلوهای مخلوط و خورشها به مان کم قابل استفاده س
پودر گشنیز هم برای مزه دار کردن مرغ بسیار عالیه و در کتلت هم ه میان کم باعث خوشبو شدنش میشه
هر دو مورد در ادویه های مخلوط برای پلوهای رنگی کاربرد داره
[تصویر:  countdown.php?width=500&height=160&bg=57...married%20in]

Created by Wedding Favors
  پاسخ