• 28 رأی - میانگین امتیازات: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع اشکال وبحث و تبادل نظر مدیر اشپزی و خانوم گل ها
سه بار اب نخودها تمام شد.كه ابجوش اضافه كردمcrying
مامانم گفت چاي خشك توي تنظيف بزار بنداز تو قابلمه.شنيدم براي گوشت دير پز اينكار و مكنن.بازم جواب ندادSwear
زودپز هم ندارمgag
  پاسخ
سلام خانوما
یه سوال در مورد ماکارونی...من اولین بارم میخوام اشپزی کنم

چطور سیب زمینی واسه ته دیگش بذارم که طلایی بشه؟
میشه سریع جواب بدین میخوام واسه نهار امروز درست کنم
دلم آغوشی میخواهد که نه زن باشد نه مرد.....
خدایا زمین نمیایی؟؟؟
  پاسخ
خوب عزیزم سیب زمینی رو پوست بگیر و ورقه ورقه اش کن و اگه خواستی به شکلای مختلف با قالب شیرینی در بیار، داخل قابلمه روغن بریز تا حدی که ته قابلمه رو پر کنه . زیاد نباشه که باعث خشک شدن بخصوص ته دیگ ماکارونی میشه. بعد که کاملا داغ شد سیب زمینی ها رو بچین ته قابلمه .hih بهمسن راحتی و به همین خوشمزگیYum2
  پاسخ
یعنی بذارم اول روغن کاملا داغ بشه بعد سیب زمینی و ماکارونیمو بریزم توش؟
دلم آغوشی میخواهد که نه زن باشد نه مرد.....
خدایا زمین نمیایی؟؟؟
  پاسخ
اول روغن داغ شه بعد سیب زمینی رو بچین ته قابلمه و بعدش اگه ماکارونی درست میکنی یه لایه ( در حد متعادل نه زیاد و ه کم) بریز رو سیب زمینیا و بعد از مایه ماکارونیت بریز رو ماکارونی و اینکار رو تا تموم شدن موادت انجام بده . در انتها که میخوای بزاری دم بکشه اول شعله گاز رو زیاد کن برا چند ثانیه و بعد کم کن و در حرارت ملایم بزار که دم بکشهhih
  پاسخ
(۱۵-۵-۱۳۹۱, ۱۱:۴۶ صبح)پرستش نوشته است: عیش السرایا ( فرنی با نون تست) که دستورشم تو سایته...ذهن منو مشغول کردهhih چرا به جای تست کردن نون تست از نون سوخاری استفاده نمیشه؟Hanghead و اینکه شربتو که میریزیم روش که باز نرم میشه نونها....Dreamyeyesf و اگه دستورو دیدین....اون میزان شربت برای 6 تا نون زیاد نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1 (49)1 (49)
این سوالتون برام خیلی جالبه
دقیقا مثل این میمونه که به جای ابپز کردن نخود تو خونه چرا از کنسرو نخود استفاده نمیکنیم ؟

هر دستوری ریزه کاری های خاص خودش رو داره
و البته میزان شربت و شیرینی هر دسر رو میشه کم و زیاد کرد
برای نتیجه گیری بهتر که شما موادتون رو نصف کنین و یکبار با توجه به دستور اماده کنین و یک بار هم تغییراتی که خودتون دوست دارین توش انجام بدین
هر کدوم که باب میلتون بود اون رو انتخاب کنین Flowerysmile
پدرم دیده به سویت نگران است هنوز
غم نا دیدن تو بار گران است هنوز
آنقدر مهر و وفا بر همگان کردی تو
نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز
  پاسخ
(۲۶-۹-۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ عصر)sonya نوشته است: من پودینگ آماده وانیلی مارک آمل خریدم
راستشش تا حالا پودینگ درست نکردم
می خواستم ببینم اگه درستش کنم میشه به صورت قالبی درش آورد یا برنمیگرده؟

عزیزم تا جایی که من میدونم پودینگ کمی قالبی دراوردنش سخته .
فقط یک راه حل داره اونم اینکه کمی غلیظ تر دست کنی و هم اینه که 1 ق غ پودر ژلاتین را با 2-3 ق اب حل کنی و بزاری به روش بن ماری شفاف بشه و بریزی تو پودینگ

برای پودینگ بهتره قالب کمربندی داشته باشی که بتونی قالب را فقط از دورش جدا کنی . و یا اینکه ظرفی که میخوای پودینگ را توش بریزی با سفلون بپوشونی پودینگ را مثل مراحل بالا اماده کنی بریزی توش بزاری تو یخچال 3-4 ساعت بمونه بعد ظرفت رو برگردونی تو یک بشقاب و سفون رو ازش جدا کنی
البته دیگه اینجوری روی پودینگ صاف نمیشه و اینجا هم میتونی از شکلات رنده شده کمک بگیری و روش را با شکلات رنده شده تزیین کنی

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم DreamyeyesfDreamyeyesfDreamyeyesfDreamyeyesfDreamyeyesf
پدرم دیده به سویت نگران است هنوز
غم نا دیدن تو بار گران است هنوز
آنقدر مهر و وفا بر همگان کردی تو
نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز
  پاسخ
(۷-۱۱-۱۳۹۱, ۱۱:۴۳ صبح)یاشین شایان نوشته است: سلام خسته نباشین من اصلا آشپزی بلدنیستم ولی میخواستم دیروز ژله درس کنم که اونم نتونستم چون طبق دستوررو پاکت انجام دادم کارارو ولی ژله ازقالب جدا نشد.چیکاربایدکنم قالب باید ازجنس خاصی باشه؟ لطفا راهنماییم کنین

عزیزم برای اینکه ژله از قالب راحت جدا بشه چند راه داره:
1.میتونی کف قالبت رو خیلی کم چرب کنی
2.توی قالبت آب بریز و خالی کن و قالب رو توی فریزر بذار و وقتی ژله ت آماده شد طرف رو ار فریزر خارج کن و مایه ژله رو توش بریز
3.حتما برای جدا کردن ژله از ظرف اول با نوک تیز چاقو ژله رو از اطراف ظرف جدا کن بعد برای چندثانیه توی آب چرم بذار بعد قالب رو برگردون

و از همه مهمتر برای اینکه ته قالب ژلاتین نبنده باید وقتی طبق دستور ؤله رو آماده کردی طرف رو بذاری روی بذار آب کتری درحال جوش و هم بزنی تا بلورهای ژله کاملا حل بشه و مایه شفاف بشه در غیر اون صورت اون دونه های ریز ژله ته نشین میشه و موقع برگردوندن به مشکل برخورد میکنی
[تصویر:  countdown.php?width=500&height=160&bg=57...married%20in]

Created by Wedding Favors
  پاسخ
(۷-۱۱-۱۳۹۱, ۰۶:۱۳ عصر)عصیانگر نوشته است: سلامFlowerysmile

برای اینکه ته دیگی که میزاریم خوب برشته بشه و خوش رنگ به جز ریختن روغن زیاد راهی هست؟ من فقط یک تا دو قاشق روغن مایع می ریزم ته ظرف و ته دیگهام خیلی طلایی و خوشرنگ نمیشه اما نمی خوام خیلی چرب هم باشه شما ها رو بلدید که با روغن کم بشه ته دیگ خوب درست کرد؟

سلام
من از شعله پخش کن استفاده میکنم وزمان میدم مثل 45دقیقه تا یه ساعت تا برشته بشه با روغن کمFlowerysmile
بچه‌دار شدن تصمیم خطیری‌ست.
با این تصمیم می‌گذارید
که قلب‌تان تا ابد جایی در بیرون و دوروبر تن‌تان به سر برد .

(الیزابت استون)
  پاسخ
(۷-۱۱-۱۳۹۱, ۰۷:۲۳ عصر)MAMANKAREN نوشته است: سلام چه جوری دمپخت یا برنج کته ای درس کنم وانره اب هم یه پیمانه بیشترازبرنجم میریزم ولی بازم بهم میچسبه چه مدت شعله بلندباشه؟وقتی از برنج محلی استفاده میکنم شعله که بلنده تا ابش بخار شه بعد اتمام اب بازم برنجم خشکه شما برنجو میخیسونین برا کته ممنون

عزيزم من براي كته حدودا يك ساعت قبل برنجو خيس ميكنم،اگر هم خيس نكني مشكلي نيست
براي اندازه آب هم وقتي برنجو ميريزم توي قابلمه آب برنجو با انگشت اندازه ميگيرم و يه بند انگشت بيشتر بايد روي برنج آب باشه.اول هم شعله رو زياد ميكنم و وقتي آب جوشيد در قابلمه رو ميذارم و شعله رو كم ميكنم،وقتي هم كه آبش خشك شد دمكني ميذارم.اينجوري كته هام هميشه عالي ميشه
اميدوارم تونسته باشم كمكت كنمFlowerysmile
  پاسخ