• 28 رأی - میانگین امتیازات: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع اشکال وبحث و تبادل نظر مدیر اشپزی و خانوم گل ها
(۲۹-۲-۱۳۹۲, ۰۸:۱۳ عصر)mahgoljun نوشته است: یه عالمه نخود فرنگی گرفتم اما تا الان فقط کنسروسو استفاده کردم خودشو بلد نیستم چطوری فریز کنم
می پزین می زارین تو فریزر یا چی؟کمکم کنین دوستان؟

سلام دوست عزيز نخودفرنكى ها رو فريز كنيد و هر وقت لازم داشتيد به اون اندازه كه لازم داشتيد از فريزر در مى اوريد يك كه اب داخلش ريختيد روى شعله كاز مى كذاريد تا جوش بيايد بعد نخود فرنكى ها رو ميريزيد وبه مدت ٥دقيه بجوشد تا بخته بشه حتماً امتحان كنيد بعد سريع داخل اب يخ بريزيد و بعد ابكش كنيد با اين كار نخودفرنكى ها سبزى خودشون رو حفظ ميكنند به اين كار اصطلاحاً بلانش كردن ميكند اميدوارم مفيد بوده باشه
  پاسخ
(۷-۱۱-۱۳۹۱, ۰۵:۰۰ عصر)یاشین شایان نوشته است: سلام یه سوال داشتم ظرفای سیلیکونی رو میشه تو توستر گذاشت؟

سلام دوست عزيز نميشه كذاشت به علت اينه حرارت مستقم هست ولى داخل فر ميتونيد بذاريد و مشكلى به وجود نمياد
  پاسخ
(۱۹-۷-۱۳۹۱, ۰۶:۵۸ عصر)رها نبوی نوشته است: سه بار اب نخودها تمام شد.كه ابجوش اضافه كردمcrying
مامانم گفت چاي خشك توي تنظيف بزار بنداز تو قابلمه.شنيدم براي گوشت دير پز اينكار و مكنن.بازم جواب ندادSwear
زودپز هم ندارمgag

سلام دوست عزيز براى اينكه حبوبات بعضى وقتها دير ميبزند يك مقدار خيلى كم جوش شيرين داخلش ميريزند تا زودتر بخته شوند
  پاسخ
(۲۴-۵-۱۳۹۲, ۰۳:۰۱ عصر)fatemeh.88 نوشته است: سلام فوری Wavesmile
من سیب زمین اپز کردم خیلی کش دار شده چکار کنم .کمکم کنید

سلام عزیزم اگه موقع رنده کردن کش میاد قبل از رنده کردن بزارش توی یخچال اگرم خیلی عجله داری چند دقیقه بزارش تو فریزر

حدیث قدسی : هر بنده ای از بندگانم به جای پناه بردن به دیگری با نیت خالص به من پناه آورد ، از کارش چاره جویی میکنم ، حتی اگر آسمانها و زمین و هر آنچه در آنهاست علیه او توطئه کنند.
  پاسخ
ميشه با باقي مانده مواد مزه دار كردن جوجه سوپ درست كرد؟ ماست و پياز و سير و آبليمو و ادويه بوده. كمي هم برنج شب مانده دارم.
هيچ گاه كليد خوشبختي خود را در جيب ديگران قرار ندهيد!
  پاسخ
(۱۴-۷-۱۳۹۲, ۰۴:۰۳ صبح)but_magic نوشته است: vegetable shortening
سلام دوستان میتونین بگید کلمه بالا یعنی چی توی کیک استفاده میکنن. یعنی چه ماده ای هستش ؟ممنون Flowerysmile

روغن با منشاء گیاهی
  پاسخ
(۱۴-۷-۱۳۹۲, ۰۳:۳۱ عصر)but_magic نوشته است: خانم ها میشه به جای عصاره وانیل پودرشو استفاده کرد ؟Dunnof

بلهFlowerysmile
  پاسخ
سلام ما دیروز مارمالاد به و هویج درست کردیم اما رنگش نارنجی تیره شد ولی واسه همسایمون همیشه یه چیزی مثل مشکی میشه که خوشمزه تره کسی میدونه چیکار باید کرد؟
  پاسخ
با سلام
دوستان خانم گلی کسی میدونه دلیل کف کردن آب میوهها تو کافی شاپ ها و ستوران ها چیه ؟ چه موادی میریزند که کف به مدت طولانی روی آب میوه میمونه ؟ من جایی خوندم پودر مرنگ میریزن میخوام بدونم درسته .
[تصویر:  20120709084031_.jpg]
آنچه با سخاوت بدهي، به تو باز خواهد گشت
صبح روشن از شب تاريک سر مي زند
  پاسخ
با سلام خدمت همه من 2بار نون خامه ای درست کردم ولی هر2بار توش مثل بربری شد البته من از تستر استفاده میکنم فرندارم درجه بالا وپایین باید باهم روشن شه ممنون
  پاسخ