• 28 رأی - میانگین امتیازات: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع اشکال وبحث و تبادل نظر مدیر اشپزی و خانوم گل ها
(۱۰-۱۱-۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ عصر)فرناز18 نوشته است: سلام خانم گلا كسي ميدونه باماستي كه موقع مايع زدن گرم بوده وبريده چكاربايدكرد؟

بازهم با کسب اجازه hih
اول اینکه ماستی که بریده شده خراب نیست و میتونین ازش استفاده کنین
بهترین کار به نظر من تهیه (شیراز)هست لبنیات کرمانشاه
ماست رو میذارید روی حرارت خیییلی کم تا بجوش بیاد و بریده بشه کامل
بعد از سرد شدن از کیسه ردش کنین مثل پنیر اما نباید کامل آبشو بکشین
بافتش نرم میشه مثل خامه یا ماست چکیده
طعمش هم عالیه با زیره و سیاهدونه و نمک خوشمزه است Yum2
در کـــــودکــی...
در کـــُـدام بــــــــــــآزی ، راهــــــت نــَــدادنــد ،
کــــــه امـــــروز ، انـــــقَــدر دیـــــوانه وار
تــــشنـــه ی " بــــــــــازی کـَــردن " بــــــــا آدم هــــــــایی ؟
  پاسخ
(۲۶-۵-۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ عصر)McQueen نوشته است: سلام من میخوام مربای بهارنارنج درست کنم ولی بهارم خشکه میشه با اون درست کنم؟
یه سوال دیگه واسه اینکه مایه خمیرم زود خراب نشه چی کنم؟ میشه بزارمش تو یخچال؟

بله میشه
بهار خشک رو خیس کنین چند بار آبشو عوض کنین تا تلخیش بره
بعد بجوشونینش تا تلخیش کامل گرفته بشه
حالا آماده است واسه مربا شدن

توی یخچال با در بسته تا پایان زمان انقضا میتونین نگه دارین
در کـــــودکــی...
در کـــُـدام بــــــــــــآزی ، راهــــــت نــَــدادنــد ،
کــــــه امـــــروز ، انـــــقَــدر دیـــــوانه وار
تــــشنـــه ی " بــــــــــازی کـَــردن " بــــــــا آدم هــــــــایی ؟
  پاسخ
(۲۶-۳-۱۳۹۳, ۰۴:۴۵ عصر)بانوی مهربانی نوشته است: سلام من یه دستور کلوچه محلی از دوستم گرفتم که وقتی چندتا از موادشو قاطی کردم.متوجه شد که دستور رو اشتباه بهم دادهJust_Cuz_15Hanghead.روغن که باید نصف پ باشه رو دو پ بهم گفته بود.منم آرد 2پ - روغن 2پ - شکر 1پ رو مخلوط کرده بودم.حالا بگین با این مواد چی کار میشه کرد؟راهکار داره یا بریزم دور؟؟؟؟؟؟Dunnof1 (49)
ممنونم Flowerysmile(1782)
سلام خانومیFlowerysmile
فکر کنم اگر به همون نسبت بقیه ی موادتو زیاد کنی جواب بده.Consolingیعنی الان که روغنِ نصف پ رو 2 پ ریختی ،بقیه ی مواد رو هم 4 برابر کن...
Flowerysmile
83
غایب
  پاسخ
(۱۸-۴-۱۳۹۳, ۱۰:۳۲ صبح)bsky نوشته است: بنام خدا

سلام خانوم گلا
من حلوای سه آرد مجلسی رو درست کردم
اما نمیدونم درست بود یا نه
تمام آب و شکر رو میبره؟؟؟
همشو لازمه که به مواد اضافه کنیم؟

اره عزیزم مقداری که تو دستور گفته رو باید اضافه کنی و هم بزنی تا حلوا خودش رو جمع کنه و به صورت کشدار بشه ونباید زیاد بمونه که خشک بشهFlowerysmile
[تصویر:  20160413164628__DSC0183.jpg]
  پاسخ
سلام برهمه عزیزان ..نماز وروزهاتون قبول....چند تاسوال
1 فر خونه ما زا نوع قدیمی که شعله زیر سینی های فر هست ودرجه مرجه ندارهlaf
من تو این فر نون پختم...کیک پختم...ولی کیک هاش خوب نشده یه وری میشه...حراراتش خیلی بالاست...حتی اگر کم باشه...چکار کنم دل به ارزوی یه کیک خوشگلم...کیک پز هم امتحان کردم خوب نشد...زیر کیک میسوزه روش سفیده...
2 من برای پخت کیک مث دستورای خانمها عمل میکنم اما گاهی کیک هام افتضاح میشه مجبورم تا چجند روز خودم بخورمش..
3 من مخصوصا دلم میخاد قلق این فر دستم بیاد چه جوری میشه مغلوبش کرد وکیک عالی دران پخت...حرارت کم برای کیک بهتر یا داغ و فوری...برای نان چی؟؟؟؟؟مکتشکرمFlowerysmile
(1782)برای همه کسانی که دوستشان داریم..خواه مجازی یا واقعی
  پاسخ
من این خمیرو واسه خرمای کمربندی درست کردم(مواد اولیه :شیر یک پیمانه.تخم مرغ یک عدد.روغن مایع ۱/۳پیمانه.نمک ۱/۴قاشق چایخوری.آرد به میزان لازم).حالا اضافه اومده نمیشه باهاش پیراشکی درست کنم؟
[تصویر:  eNortjKzUjIyMjYwN1GyBlwwFWsCzw,,98.png]
  پاسخ
(۳۱-۴-۱۳۹۳, ۱۲:۴۷ عصر)mosy نوشته است: سلام خانم های باسلیقه و هنرمند.
یه راهنمایی می خواستم . من موقع پختن نون ،وقتی خمیر مایع را می زارم استراحت کنه و پف کنه اصلا پف نمیکنه فقط یه کم روش باد میکنه Weirdsmiley1و در نتیجه خمیر هم زیاد خوب عمل نمی یاد بنظرتون مشکل از خمیر مایع است؟ تاریخ انقضا هم داره. ولی من داخل کابینت نگه می دارم. ممکنه از اون باشه؟ ممنون میشم جوابمو بدین.(1782)

عزیزم اگه خمیر مایه سالم باشه درجه حرارت اب یا شیری که به خمیر مایه اضافه میکنی خیلی مهمه چون در صورت سرد ویا بیش از حد گرم بودن باعث میشه خمیر مایه تون خوب عمل نییاد
  پاسخ
(۳۱-۴-۱۳۹۳, ۱۱:۴۲ صبح)مریم خانومی 1 نوشته است: سلام به همه خانوم گلا
نماز و روزه هاتون قبول
زن داداشم ژله خورده شیشه درست کرده ولی وقتی می خواسته الئوورا بریزه روی خرده ها ( انار و پرتقال) یکیش ( پرتقال) آب شده با وجودی که الئوورا خنک بوده.
به نظر شما علتش چی بوده ؟
پیشاپیش ممنون از جوابگویی Flowerysmile

ژله ای که برای خورده شیشه ازش استفاده میکنیم بهتره غلیظ تر باشه یعنی بهتر با یه لیوان اب جوش فقط حل بشه تا استحکام بیشتری داشته باشه و اینکه بهتره قالبهایی که میزنیم خیلی کوچیک نباشه و داخل قالبی بریزیم که خورده های ما ضخامت مناسبی داشته باشن خیلی نازک نباشن.
  پاسخ
سلام به همه خانوم گلا
نماز و روزه هاتون قبول

من میخوام دسر پان اسپانیا درست کنم میتونم به جای پودر کاکایو از قهوه استفاده کنم ؟
برا کیک چی ؟Flowerysmile

ممنون Flowerysmile

علت دیر بستن ژله چیه ؟

بارم ممنونFlowerysmile
[تصویر:  20170105220709_IMG_201701056400.jpg]
  پاسخ
مریم خانمی فکر کنم تمام قهوه باشه تلخ بشه. علت دیر بستن ژله به خاطر شل بودنشه. آب زیاد ریختی توش. با 1.5 لیوان آب به جای 2 لیوان آب بهتر میبنده. Flowerysmile
  پاسخ