• 28 رأی - میانگین امتیازات: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع اشکال وبحث و تبادل نظر مدیر اشپزی و خانوم گل ها
(۱۹-۸-۱۳۹۳, ۰۷:۵۴ عصر)فرازیان نوشته است: خانم گلای هنرمند سلام من توی آشپزی خیلی ناشی هستم مدتیه هوس کردم خودم پیتزا بدرستم اما خوب نمیشه و مثل پیتزاهای بیرون نیست و وقتی از فر درمیارم خیلی خشکه لطفا کمکم کنیدcrying

سلام
عزیزم اگه میخوای پیتزاهات خوب بشن،باید چندتا نکته رو رعایت کنیFlowerysmile
1-حتما خمیرشو خودت درست کنConsolingاین خمیرهای بسته بندی آماده خشک میشن.توی انجمن دستور خمیر های خیلی خوبی موجود هست خمیر همه کاره خمیر کلاس مهارت انواع خمیر پیتزا
2-وقتی خمیر رو توی سینی فر پهن کردی،اول کل خمیر رو به سس کچاب آغشته کن بعد یه لایه پنیر پیتزا بریز بعد به ترتیب مواد دلخواهتو روش بریز ( گوشت ریش ریش،سوسیس کالباس،قارچ،فلفل دلمه و ....) بعد از آخر روی مواد آویشن فلفل نمک و پنیر پیتزا فراوون بریز و بذار توی فر.
3-پیتزا اگه زیاد توی فر باشه خشک میشه.فقط در حدی که کمی طلایی بشه و پنیرش آب بشه
Flowerysmile

(۲۰-۸-۱۳۹۳, ۰۳:۰۰ عصر)فرازیان نوشته است: عزیزم ممنون که جوابمو دادی من هم با خمیر آماده درست کردم چون فرصت درست کردن خمیر رو ندارم من پیتزام نیم ساعت تو فر بود زیاده نه؟اگه کم توفر باشه خمیرش پخته میشه؟

عزیزم خمیر آماده رو هرچقدر بزاری توی فر ،بازم یه پیتزای خیلی خشک تحویل میگیری و زحمتت هدر میره.پیشنهاد من اینه که یه روز که فرصتت بیشتره برنامه ی درست کردن پیتزا رو داشته باش که خمیرشو خودت درست کنی و پیتزات خشک نشه....وگرنه با این خمیر های آماده ی بسته بندی هرکاری بکنی بازم خشک میشه.
Flowerysmile
83
غایب
  پاسخ
(۱۸-۹-۱۳۹۳, ۰۳:۴۲ عصر)forouzan761 نوشته است: سلام دوستان
من سه روز پیش ترشی گل کلم با هویج رو اول تو آب نمک جوشاندم خنک که شد ریختم تو ظرف یکم شوید و ادویه هم ریختم الان مژه میکنم مزه سرکه خیلی تو ذوق میزنه باید چیکار کنم خوب بشه؟

توش یکم شکر بریزی تیزی سرکه رو میگیره
مامی رادمهر(1782)
  پاسخ
خانم گلا سلام لطفا نخندین بهم من هرچی گوشت قرمز میپزم بازم وسط قرمز میمونه و موقع خوردن ریش ریش میشه چه کار کنم ؟نمک هم وقتی پخت اضافه میکنم (اینو یکی از دوستام راهنمایی کرده )اما بازم همین جوریه Dash2
  پاسخ
سلام من پیتزا تابه ای درست کردم بین 15مینی تا 20دقیقه با شعله خیلی ملایم تو ماهیتابه رژیمی پختم...خوب شده..
(1782)برای همه کسانی که دوستشان داریم..خواه مجازی یا واقعی
  پاسخ
خانمهای عزیز لطفاً راهنمایی کنید : ژله بستنی برای تهیه ژله تصویری
ژله تصویری : در مخلوط کردن ژله آلوئه ورا و بستنی چه نکاتی را رعایت کنم که ژله حباب نزند ، براق باشد و مثل عکس ارسالی دوستان ، باشد؟
که وقتی عکس را روی آن گذاشتم ، تمیز و عالی دربیاید.
ممنون. Flowerysmile
موفق کسی است که با آجرهایی که به طرفش پرتاب می شود، یک بنای محکم بسازد.
  پاسخ
سلام من هر وقت پیتزا درست میکنم نون پیتزام خشک میشه چیکار کنم ؟ Dunnof
  پاسخ
حین پخت پیتزا یه کاسه اب جداگانه بزار کنار پیتزات...
چن نکته
1خمیر رو خیلی سفت درست نکن ، آرد خیلی بش اضاف نکن...فوقش اگه کمی به دست میچسبه با پاشیدن کمی ارد رو میز کار کاملش کن...
2زیادم نزار تو فر بمونه:)
3هیچی دیگه نوش جونتون☆تجربیاتمو گفتم
زندگی با مهربانی، زیباسFlowerysmile
  پاسخ
با سلام
کسی میدونه بهترین طعم دهنده روغن زیتون که بوی خود روغن کمتر کنه چی؟
از روغن طعم دار شده برای سرخ کردنم میشه استفاده کرد؟؟؟؟
ممنونFlowerysmile
تو را به جاي همه ي کساني که نمي شناخته ام ... دوست مي دارم
تو را به جاي همه ي روزگاراني که نمي زيسته ام ... دوست مي دارم
تو را به خاطر دوست داشتن ... دوست مي دارم
تو را به جاي تمام کساني که دوست نمي دارم ... دوست مي دارم ...
  پاسخ
سلام خانوم گلای هنرمند
پنجشنبه مهمون دارم,میخوام آلبالوپلو بپزم ولی آلبالو فریزری کم دارم . فروشگاه ها آلبالو فریز شده بدون هسته دارن؟ با هسته دارن ؟
طعمش خوبه؟
  پاسخ
خانومی می تونی شهد مربای آلبالو رو جدا کنی و از آلبالوهاش برای آلبالوپلو استفاده کنی
یه کوچولو شیرین میشه 22
  پاسخ