امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رنگ هاي امسال را بشناسيد
#1
رنگ هاي امسال را بشناسيد

بهار، فصل رنگ هاي شاد است، اما انتخاب رنگ هاي شاد و روشن اصولي دارد كه اگر رعايت نكنيد اوضاع را به هم مي ريزد.

[عکس: 20130329150054_n00206521-b.jpg]

به گزارش افکارنیوز، به فصل رنگ ها سلام كرده ايد؟ خوشامد گفته ايد؟ نترسيد! حال من خوب است! فقط آداب خوشامدگويي به فصل ها را بلدم. مثلاً مي دانم بهار رنگي رنگي كه بيايد توقع هايي هم دارد ديگر. دلش مي خواهد لباس هاي بافتني و تيره را از جلوي چشمش برداريم، مثل خودش رنگ ها را بپوشيم. هيچ عيبي هم ندارد، ما كه پاي دل زمستان راه آمده ايم، پاي دل بهار هم راه مي آييم!

اما بهاري شدن و پوشيدن رنگ هاي روشن اصولي دارد كه كافي است رعايت شان نكنيد تا با اني جملات روبرو شويد: «فلاني مي خواد جلب توجه كنه!»، «فلاني چقدر بد سليقه است!» من وكيل مدافع شما هستم! پس نگران نباشيد. اين گزارش را كه بخوانيد علاوه بر اينكه اصول استفاده درست از رنگ هاي روشن را ياد مي گيريد دادگاه قضاوت اطرافيان تان را هم به نفع خودتان برده ايد. اينچنين وكيل مدافعي هستم من!

سبز زمردي امسال همه خانم ها را عاشق خودش خواهد كرد. اما قرار نيست كه انتخاب هاي ما هم محدود به رنگ هاي معرفي شده باشد. اين همه رنگ! اين همه انتخاب. به خاطر روحيه خودمان هم كه شده، بهتر است به هر كدام از اين رنگ هاي روشن و شاد ناخنكي بزنيم و ببينيم كدام شان به ذائقه مان خوش تر مي آيند؟ اما هميشه ترس هايي هم هست. خيلي ها به دو دليل عمده سراغ رنگ هاي روشن نمي روند؛ اولي هواي آلوده پاك پايتخت و مراكز استان هاست كه صورتي را صورتي چرك و سبز پسته اي را به سبز يشمي تبديل مي كند، آن هم با ركوردي حدود نيم ساعت كه انصافاً هيچ كدام از رنگرزي ها به پايش نمي رسند! دومين دليل هم نشناختن اصول انتخاب رنگ هاست. براي شاد كردن ظاهرتان لازم نيست سه تا رنگ پاستلي پررنگ را كنار هم بنشانيد. قرار است ترفندهاي كوچكي را به كار ببريد.

ترفند اول: جيغ نزنيد، جيغ نپوشيد

رنگ هاي تند را مي پسنديد. قبول! انتخاب شان كنيد اما آراسته باشيد. براي آراسته بودن هم لازم نيست خرج هاي آنچناني كنيد و دنبال كارهاي عجيب و غريب باشيد. كافي است نگاهي به كمدتان بيندازيد. كدام يك از اين رنگ ها را مي بينيد. قهوه اي سوخته، قهوه اي روشن، عاجي، طوسي يا سفيد؟ هر كدام را كه ديديد سريع به خاطر بسپاريد و هر بار كه قرار شد از رنگي روشن يا شاد استفاده كنيد، سعي كنيد يكي از اين رنگ هاي خنثي را در كنارش بنشانيد. خواهيد ديد ظاهرتان ملايم اما شاد خواهد بود.

پيشنهاد فصل: زرد يكي از رنگ هاي امسال است؛ رنگي پر از انرژي و شادابي. حالا اگر قرار شد به يك مهماني زنانه دعوت شويد با تونيك زردتان چه كار خواهيد كرد كه توي ذوق نزند. آن را با شلوار راسته سفيد پارچه اي يا لگينگي به همين رنگ ست كنيد. قرمز هم يكي ديگر از رنگ هاي شاد امسال است كه دقيقاً در كنار همين رنگ يعني سفيد زيبا خواهد شد. هم حال خودتان بهتر خواهد شد، هم دوستان تان.

ترفند دوم: سايه روشن بزنيد!

يكي از شايع ترين و بهترين پيشنهادهايي كه در مورد پوشيدن لباس هاي روشن مي شود، همراه كردن آنها با تناژ تيره تر همان رنگ هاست. اگر به طبيعت هم دقت كرده باشيد بيشتر رنگ هاي هم طيف را كنار هم مي بينيم. براي همين هم اين كار به صورت ناخودآگاه يادآور سايه روشن هاي موجود در طبيعت است و به بيننده حس خوبي منتقل مي كند.

پيشنهاد فصل: صورتي ملايم انتخاب خوبي براي بهار امسال است. هم رنگ شادي است و هم روشن است. حالا فكرش را بكنيد يك دامن روي زانوي سفيد يا شلوار راسته سفيد پوشيده ايد، رنگ انتخابي تان مي تواند طوسي هم باشد (ترفند اول) بد نيست روي بلوز صورتي تان يك نيم كت صورتي چرك بياوريد يا از كيفي با تناژ تيره تر همين رنگ و زنجير نقره اي استفاده كنيد. بنفش ملايم هم امسال به بوتيك ها برگشته است. در مورد اين رنگ هم مي توانيد از همين ترفند استفاده كنيد.

ترفند سوم: بالاتر از سياهي هم هست!

وقتي صحبت از تركيب رنگ هاي تيره و روشن مي شود اولين رنگ تيره اي كه به ذهن مي آيد هماني است كه هر روز مي بينيم؛ رنگ مشكي كه با قوت تمام در صدر جدول انتخاب هاي ما باقي مانده است. لطفاً اين دوست عزيز را از ذهن تان كنار بگذاريد تا ست لباس هايتان را خراب نكند. وقتي مي گوييم خوب است از رنگ هاي و روشن در كنار هم استفاده كنيم اين رنگ تيره مي تواند قهوه اي تيره يا آبي تند باشد. واقعيت اين است كه پوشيدن لباس هاي مشكي كنار لباس هاي روشن و شاد مثل اين است كه وسط يك تابلوي نقاشي رنگارنگ يك قطره بزرگ مركب ريخته باشد. خوب نمي شود خوب!

پيشنهاد فصل: گفتيم آبي تيره و يادمان افتاد امسال لاجوردي هم مد است. دوست داريد يك تركيب جالب خلق كنيد؟ لاجوردي را با كرم يا خاكي همراه كنيد. حاصلش يك تركيب زيبا مي شود كه فقط توي فيلم ها نمونه اش را پيدا مي كنيد و البته از اين به بعد در عكس هاي خودتان!
سبز زمردي امسال هم جزء تناژهاي تيره محسوب مي شود. خوب است آن را با دو رنگ ديگر مد شده، يعني سبز بهاري و سبز مغز پسته اي همراه كنيد.

ترفند چهارم: براي اينكه خستگي در كنيد!

هميشه كه قرار نيست خيلي ساده لباس بپوشيد. قرار نيست لباس هاي روشن تان بدون طرح باشند! براي اينكه ظاهرتان را از يكنواختي بيرون بياوريد سراغ لباس هاي طرحدار برويد. فقط در اين صورت است كه مي توانيد از دو يا سه رنگ روشن و شاد در لباس هايتان استفاده كنيد، در غير اين صورت بهتر است به همان يكي قانع باشيد.
پيشنهاد فصل: از آنجايي كه امسال لباس هاي راه راه مد شده اند و راه راه هم يك جور طرح است براي خودش، حداقل انتخاب هاي درون خانه اي را به رنگ هاي سبز و قرمز يا قرمز و آبي با خطوط راه راه مزين كنيد. هلويي هم مد شده است، يك بلوز راه راه سفيد و هلويي هم انتخاب خوبي مي شود!
باشد كه لذت ببريد!

ترفند پنجم: با آميتيس دوست باشيد!

سنگ جالبي است اين آميتيس، هم زيباست هم خوش رنگ. صورتي ملايم و شفاف رنگ اين سنگ است. براي همين هم بين ترفندهايمان اسم اين سنگ را هم آورده ايم. مهم نيست دوستان تان چند بار لباس هايتان را ديده اند، مهم هم نيست اگر ظاهرتان خيلي ساده است، مهم اين است كه وقتي بهار مي رسد بايد مسلح به چند تكه زيورآلات زيبا و شاد باشيد كه حداقل به رنگ دو يا سه لباس تان مي آيد. لاجورد و آميتيس دو پيشنهاد ما به شما هستند كه اين روزها نسبت به جواهرات خيلي ارزان تر هستند اما زيبايي خاص خودشان را دارند.
پيشنهاد فصل: سفيدپوش هستيد؟ آميتيس را انتخاب كنيد. زمردي پوش هستيد؟ لاجورد را انتخاب كنيد. يك لباس سبز زمردي با يك گردنبند لاجوردي با رگه هاي طلايي همان چيزي است كه براي مجالس زنانه كه از قضا خيلي هم رسمي است هستند نياز داريد؛ بدرخشيد!

ترفند ششم: نترسيد!

خانم ميزبان چاي تعارف مي كند. يكي از فنجان ها را كه پرتر است انتخاب مي كنيد (بالاخره بايد يك جوري خستگي تان را در كنيد، چاي بيشتر، رفع خستگي بيشتر). فنجان را از روي سيني بر مي داريد و بومب! قطرات چاي كه حاصل پيچ خوردن پاي خانم ميزبان در آشپزخانه بوده و حالا سطح فنجان و كف آن را هم گرفته به لباس سفيد شما حمله مي كنند. نفس تان حبس مي شود. لطفاً با خيال راحت نفس تان را بيرون بدهيد. نمكدان را از روي ميز برداريد و در مقابل چشم هاي متحير ساير خانم ها كه فكر مي كنند شما از فرط ناراحتي براي لباس تان داريد دست به كار عجيبي مي زنيد روي لكه نمك بزنيد و آن را خوب پخش كنيد. حالا وقت شستن لكه با آب و مواد شوينده رسيده است. ديديد پوشيدن لباس روشن ترس نداشت؟

منبع: سيب سبز
[عکس: 20140407164734_946090_232018066979752_66...n-Copy.jpg]
}
#2
رنگ سال 2014 سرخابی درخشان است


کمپانی پانتون، رنگ سال 2014 را "سرخابی درخشان" (Radiant Orchid) اعلام کرد. سال گذشته پانتون رنگ سال را زمردی اعلام کرده بود و شاید خیلی ها این رنگ را دوست نداشتند، ولی رنگ سال آینده مانند گل ارکیده بسیار شاد و باطراوت و دلپذیر است و در چرخه رنگی، 180 درجه با رنگ سال قبل فرق دارد.

از خودتان می پرسید که "سرخابی درخشان" دیگر چیست؟ لئاتریس آیزمن، مدیر اجرایی مؤسسه رنگ پانتون می گوید: «این رنگ هارمونی مسحورکننده ای بین ته رنگ های فوشیا، بنفش و صورتی است و الهابخش اعتماد به نفس، شادی و نشاط فراوان، عشق و سلامتی است.»
[عکس: 20131213214559_227878_190.jpg]

در اینجا نمونه ای از کاربرد رنگ سرخابی را در یک اتاق می بینید. قالی این اتاق به رنگی جسورانه ولی شاد انتخاب شده است که به رنگ گرم چوب، جلوه خاصی می بخشد.
[عکس: 20131213214634_227880_214.jpg]

ما طرفدار این نیستیم که هر سال با تغییر رنگ سال، دکور منزل را عوض کنید، ولی قالی یکی از آن عناصر منزل است که دکور منزل را دگرگون می کند و اگر از رنگ آن خسته شدید به راحتی می توانید آن را عوض کنید.
[عکس: 20131213214709_227881_807.jpg]

با آنکه ما اصلاً توصیه نمی کنیم هر چهار دیوار اتاق را سرخابی کنید، ولی اگر فقط یکی از دیوارها را به عنوان دیوار نمونه سرخابی کنید، تأثیر زیادی در دکور دارد. در کنار این دیوار بقیه چیزها باید به رنگ های خنثی مانند سفید و خاکستری باشد تا تضاد ایجاد کند.

[عکس: 20131213214734_227882_415.jpg]

در اتاق خواب شما آزادی عمل بیشتری دارید و می توانید در دوز بیشتری از این رنگ استفاده کنید و ته رنگ های دیگر را نیز ترکیب کنید. یادتان نرود که اشیای جسورانه و پرجلوه مانند آینه و لوستر و کوسن هم استفاده کنید.

[عکس: 20131213214758_227883_422.jpg]

اگر خواستید رنگ های شاد دیگر را با سرخابی ست کنید، قرمز و آبی بهترین انتخاب ها هستند. این پالت رنگی همان هارمونی مطلوب شما را در اختیارتان می گذارد.
[عکس: 20131213214819_227884_543.jpg]

برای آنکه جلوه پنهانی ولی شیکی در فضای آشپزخانه ایجاد کنید که به رنگ های خنثی نشاط بیشتری بدهد، می توانید یکی از دیوارهای پشت کابینت ها را سرخابی کنید. این کار به آشپزخانه هویت و شخصیت می دهد.
[عکس: 20131213214842_227885_117.jpg]

رنگ های دیگر نزدیک به سرخابی، بنفش روشن و یاسی هستند که می توانند گزینه دیگری بجای سرخابی باشند.

[عکس: 20131213214911_227886_188.jpg]
[عکس: 20131213214936_227887_604.jpg]

با این وجود مجبور نیستید این رنگ را به قالی یا رنگ دیوار محدود کنید، می توانید از ترکیب دو رنگ صورتی و بنفش در جاهایی غیرعادی مانند لوستر و غیره بهره ببرید.
[عکس: 20131213215002_227888_756.jpg]

و گذشته از موارد فوق، مبلمان را فراموش نکنید. روکش مبلمان گزینه بسیار مطلوبی برای اضافه کردن رنگ های شاد، به خصوص سرخابی، به دکور منزل است.
[عکس: 20131213215022_227889_644.jpg]
}