امتیاز موضوع:
  • 15 رای - 3.13 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روانشناسی رایگان در ایستگاه‌های مترو
#1آمارهای روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو که هر سه ماه توسط کارشناسان این حوزه برگزار می شود نشان می‌دهد 28 درصد از مسافران مترو را دانشجویان تشکیل می دهند و احتساب جمعیت دانش آموزان و شاغلان جوان نشان می دهد، 40 تا 45 درصد از مسافران مترو را جوانان 18 تا 30 سال تشکیل می دهند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینی،رئیس شورای فرهنگی شرکت بهره برداری مترو تهران که در آخرین روز استقرار 60روحانی جوان در ایستگاههای مترو تهران،با اشاره به این جامعه آماری جوان مسافران مترو می گوید:«با توجه به اینکه حجم زیادی از مسافران مترو را جوانان تشکیل می دهند، سعی کردیم تا خلأ فرهنگی‌ای که در برخی از حوزه‌ها در شهر تهران در بحث دین مداری وجود دارد را از طریق استقرار روحانیون در ایستگاه های مترو پر کنیم.»

ایستگاه های مترو محل گذر یا فرهنگ سازی؟

هرچند تا قبل از اجرای این طرح برخی از کارشناسان حمل و نقل اعتقاد داشتند که ایستگاه‌های مترو محل گذر است اما در یکی، دو سال گذشته با استقرار غرفه‌های محصولات فرهنگی و کتب سالم و همچنین این اواخر استقرار روحانیون تعریف ایستگاه‌های مترو تغییر کرد.

حجت الاسلام حسینی در این باره می گوید:« ما نیز به این نظر که ایستگاه‌های مترو محل گذر مسافران است، اعتقاد داریم اما تعریف ما از ایستگاه‌های مترو این است که سفر با مترو باید یک سفر فرهنگی باشد. در نتیجه یکی از مهمترین برنامه هایی که برای انجام این سفر فرهنگی در ماه مبارک رمضان تعریف کردیم؛ حضور روحانیون در ایستگاه‌ها ‌بود. »

ایجاد میز روان‌شناسی در ایستگاه‌مترو

یکی دیگر از طرح هایی که قرار است به زودی در ایستگاه‌های مترو تهران اجرایی شود، ایجاد میز مشاوران روانشناسی است.

رئیس شورای فرهنگی شرکت بهره‌برداری مترو در این باره می‌گوید:« در آینده نزدیک در نظر داریم در ایستگاه‌های مترو میز روان شناسی ایجاد کنیم.
به این صورت که با دعوت از روان‌شناسان زبده در ایستگاه‌های مترو مسافران مترو می توانند در مورد مشکلات خود از این کارشناسان روان شناسی مشورت بگیرند.

اجرای طرح باغ کتاب و عرضه کتاب های سالم در ایستگاه‌های مترو از دیگر برنامه‌های آتی شرکت بهره‌برداری مترو است که حجت الاسلام حسینی درباره آن هم توضیح می دهد:«با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان مردم جامعه و عرضه کتاب‌های سالم قراردادهایی را با برخی از ارگان های مرتبط با کتاب منعقد کرده‌ایم تا در ایستگاه‌های مترو اقدام به برپایی نمایشگاه‌های کتاب ‌سالم به صورت دائمی و با تخفیف 50 درصد کنند که به زودی طرح پایلوت آن در 10 ایستگاه مترو اجرایی خواهد شد.»

او همچنین در خصوص توزیع مجدد کتاب‌های مترو می‌گوید:« بعد از عید فطر نیز توزیع کتاب‌های مترو که مورد استقبال مسافران این وسیله نقلیه قرار گرفته بود شروع خواهد شد.»

منبع: تهران امروز
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Xeyes اهالی قهوه تلخ در مترو تهران!!!! Galaxy 1 1,089 ۱۷-۰۴-۱۳۹۰, ۰۹:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Linda