خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads
موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

روان‌شناسی حسادت

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 350

ارسال: #1
روان‌شناسی حسادت
روان‌شناسی حسادت

روان‌شناسی حسادت از آنجا که آدم‌های حسود به شدت در درون خود تحت آزار و اذیت هستند و به گفته دین ما حسادت مانند آتشی است که فرد حسود را می‌خورد و نابود می‌کند، نباید آنها را مورد بی‌مهری قرار داد.

روان‌شناسی حسادت

بلکه بهتر است به فردی که در خانواده‌تان حسادت می‌کند، کمک کنید تا تحت درمان قرار بگیرد. پیش از کمک به او باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید. اول اینکه ریشه حسادت ضعف اعتماد به نفس است یعنی به دلایل روان‌شناختی، افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند و هویت خود را از درون خویش دریافت نمی‌کنند و نیازمند و وابسته به تایید دیگران هستند، آدم‌های حسودی محسوب می‌شوند. در واقع افراد حسود به دنبال ضعف اعتماد به نفس و احساس نداشتن امنیت در شرایطی که هستند به رقابت‌های ناسالم دست می‌زنند. برای مثال، همه ما دوست داریم در روابط اجتماعی نسبت به هم ردیف‌های خودمان رشد کنیم و برای این رشد و ترقی همواره تلاش می‌کنیم و موفقیت‌های دیگران را علاوه بر تحسین کردن، گاهی به صورت الگوی خود قرار می‌دهیم اما افراد حسود سعی می‌کنند با مخدوش کردن چهره کسانی که در سطح بالاتری از ‌آنها هستند و در واقع با کاستن ارزش آن اشخاص در نظر دیگران، خود را بالاتر و بهتر جلوه دهند.
آنها مدام در تلاش‌اند که موازنه منفی ایجاد کنند و به جای کوشش برای رسیدن به سطوح بالاتر، آنهایی را که در سطح بالا هستند، به پایین می‌کشند تا به اصطلاح با هم در یک مقطع قرار بگیرند. این تلاش ناسالم، انرژی زیادی از آنها می‌گیرد و بسیار آزارشان می‌دهد. حسادت مصادیق گوناگونی دارد. در بچه‌ها اغلب حسادت‌ها به علت مورد توجه قرار گرفتن از سوی والدین است اما در بزرگسالان ریشه آن همان نداشتن اعتماد به نفس است. مصداق دیگر حسادت در روابط میان زن و شوهرها دیده می‌شود که متاسفانه جنبه پاتولوژیکی و بیماری‌زایی دارد. برای مثال، مردی نسبت به زیبایی همسرش حسادت می‌کند و ناخودآگاه او را به نازیبا شدن ترغیب می‌کند. در خانم‌ها نیز حسادت دیده می‌شود و اغلب در مواردی که شوهرشان برجسته و مورد توجه باشد، دیده می‌شود اما بیشتر اوقات چون آقایان هستند که تمایل دارند همیشه همسرشان در برخی زمینه‌های اجتماعی و غیره از آنها پایین‌تر باشد و این موضوع را قانون می‌دانند، به خانم‌های خود حسادت می‌کنند.
ممانعت از رشد شخصیتی، تحصیلی و اجتماعی خانم‌ها از سوی شوهرشان مصداقی از این حسادت بیمارگونه است. به هر حال باید هر یک از همسران که متوجه این بیماری و صفت ناپسند می‌شوند، سعی کنند با یک زبان خوش دیگری را به سمت مراجعه به درمانگر ترغیب کنند. دادن اعتماد به نفس و بالا بردن حس امنیت او از وظایف شماست. به او بگویید شما هر چه هم ترقی کنید و به جایگاه بالایی برسید باز هم همسر خود را منحصر به فرد می‌دانید. امنیت موجب می‌شود محرک حسادت او کم شود.

1 (49)
امضای tannaz.m
هرکی پاک تره.................تنها تره
۴-۸-۱۳۹۱, ۰۹:۰۶ عصر
یافتن
کاربر خانوم گل

*
مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 350

ارسال: #2
RE: روان‌شناسی حسادت
(۱۷-۸-۱۳۹۱ ۰۱:۳۵ عصر)mofid نوشته شده توسط:  سلام. نمیدونم اینجا میشه سوال بپرسم یا نه... اما من از دست زن داداشم خسته شدم دیگه .خیلی به من حسادت میکنه .نمیدونم چطور باید باهاش برخورد کنم. میترسم رابطه ام با برادرم به هم بخوره. هر کاری انجام میدم دقیقا کپی میکنه. توروخدا بگید چکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
عزیزم به نظرمن زیاد به این موضوع فکر نکن چون کسی که حسادت میکنه به خودش آسیب روحی میرسونه
و رفتارت معمولی باشه بهتره نه زیاد صمیمی باش نه بی احترامی کن
بخاطر برادرت اینجوری بهتره
و مهم نیس گلم بزار حسودی کنه چیزی از تو که کم نمیشه

موفق باشی
1 (49)
امضای tannaz.m
هرکی پاک تره.................تنها تره
۱۷-۸-۱۳۹۱, ۰۲:۰۰ عصر
یافتن
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 99

ارسال: #3
اخه با رفتارش ازارم میده. هر کاری میکنم و هر حرفی میزنم دقیقا تکرار میکنه. هرچیزی میخرم هر رنگی که باشه دقیقا عین همونو تهیه میکنه. من میخوام وسایلم تک باشه خوشم نمیاد توی یه خانواده لباسا و وسایلا مثل هم باشه .مامانم میگه بهش بگو اما من نمیخوام ناراحتش کنم. الاد هردو عقد کرده هستیم و تا چند ماهه دیگه عروسی میکنیم هرچیزی که میگم میخوام بخرم میبینم رفته خریده . من میترسم یه روزی از کیف و کفش و لباس بگذره و هرروز بدتر بشهcrying
امضای mofid
۱۷-۸-۱۳۹۱, ۰۲:۱۳ عصر
یافتن
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 4

ارسال: #4
منم همین مشکل دارم الان که ایران نیستم بازم حسادتش ادامه داره و برادرم هم به خاطر غرغر هاش براحتی تلفن رو من قطع کرد چون همش درگیر مقایسه کردن من با برادرم بود متاسفانه حذف شدن من انگار خیال برادرم رو راحت کرد خواهر پیدا میشه زنه که گیر نمیاد ببخشید دلم گرفته بود
۱۸-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۳۳ صبح
یافتن
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 99

ارسال: #5
خواهش میکنم منیر جان درکت میکنم .من واقعا موندم که یعنی هیچ راه علمی واسه برخورد با اینجور ادمها نیست؟ من خیلی از اینده ام میترسم. اولش حسادتهاش فقط به کیف و کفش و لباس بود و به رنگایی که انتخاب میکردم حالا رسیده به جهیزیه خریدن و دخالت کردن توی مراسم عروسیم.
توی سایت خانم گل روانشناس نداریم؟ یکی که اصولی و علمی راهنماییمون کنه؟
امضای mofid
۱۸-۸-۱۳۹۱, ۱۲:۱۲ عصر
یافتن

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
موضوع بسته شده است 

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد