امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روشهای جادویی برای از بین بردن لکه های پیری
#1
Flowerysmile
صدف نیوز:وقتی سن بالا می‏رود، بدن دچار مشکلات خاص این دوران می‏شود که یکی از این مشکلات، لکههاي پوستي است که بر اثر افزايش سن و به دليل بههم ريختگي رنگدانههاي پوست ايجاد ميشود. اين لكهها به خصوص در پشت دست، صورت و سر مشاهده ميشوند. در اينجا، 6 روش براي برطرف كردن لكههاي پيري به شما پيشنهاد ميشود.


کرمهاي حاوي هيدروکينون

کرمهاي حاوي هيدروکينون، عاملي سفيدكننده است؛ بنابراين شما ميتوانيد از كرم پورسلنام با دوز چهار درصد و پايينتر كه به صورت آزاد در داروخانهها فروخته ميشود، استفاده كنيد. براي تهيه اين كرم، نيازي به نسخه پزشك نيست. اما اگر لكههاي شما تيرهتر باشد، نياز به پمادي با دوز بالاتر داريد. در اين صورت حتما نياز به تجويز پزشك داريد و در اين موارد استفاده از اين كرم ضروري است. با اين حال در تمامي اين شرايط، قبل از استفاده از پماد حتما بروشور آن را با دقت بخوانيد. لازم به ذكر است كه استفاده از اين كرمها باعث بهبودي خواهد شد. اما توجه داشته باشيد كه روند بهبودي به صورت تدريجي است و ميتواند ماهها طول بکشد.

مالیدن آبليمو روي لكهها
پيشنهاد ميشود حداقل دو بار در روز، آبليمو روي لكهها بماليد. اسيديته موجود در آبليمو، ميتواند به قدر كافي لكهها را ناپديد كند يا باعث روشن شدن لکههاي روي پوست از طريق لايهبرداري از پوست شود.

استفاده از عسل
استفاده از عسل و ماست نيز براي برطرف كردن لكههاي پوست توصيه ميشود. ميتوانيد از مخلوط عسل و ماست خميري تهيه كنيد و آن را روي سطح مورد نظر بماليد. استفاده از اين مخلوط، به مرور زمان باعث روشنتر شدن لكههاي موجود در پوست ميشود. براي تهيه اين خمير، يك قاشق قهوهخوري ماست و يك قاشق قهوهخوري عسل را با هم مخلوط كنيد و روي پوست بماليد. پيشنهاد ميشود يک بار در روز اين ماسك را روي لكههاي پوستتان بماليد و اجازه دهيد به مدت سي دقيقه روي پوست خود بماند. سپس آن را با آب شستوشو دهيد.

بهبود لكهها به وسيله آلوئهورا
اين گياه، حاوي موادي است که به سرعت به تجديد سلولهاي پوستي ميپردازد؛ بنابراين با استفاده از آن ميتوانيد پوست خود را جوانتر كنيد. شما ميتوانيد اين گياه را از داروخانهها تهيه كنيد. همچنين ميتوانيد از تكههاي فريزشده آلوئهورا نيز استفاده كنيد. براي اين كار يك تكه از آلوئهورا را برش داده و قاشقي زير آن قرار دهيد و آن را فشار دهيد تا مايعي شفاف از آن خارج شود (اين مايع شيره آلوئهورا نيست). سپس يك يا دو بار در روز، اين مايع را روي لكههاي پوستتان بماليد.

لايهبرداري از پوست
استفاده از کشک نيز يكي ديگر از اين روشهاي برطرف كردن لكههاي پيري است. اسيد لاکتيک موجود در كشك، باعث لايهبرداري از پوست ميشود. استفاده از كشك تا حدودي باعث بهبود سلولهاي آسيبديده- در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشيد– ميشود.

از كرمهاي آرايشي استفاده كنيد
شما ميتوانيد يك نوع كرم پودر مخصوص كه در داروخانه يا فروشگاههاي لوازم آرايشي فروخته ميشود، تهيه كنيد. به كمك اين كرمپودرها ميتوانيد لكههاي روي پوست را تا حدودي برطرف كنيد. در حقيقت اين كرمها حاوي روغنهايي هستند كه باعث مرطوب شدن پوستتان ميشود. اما لازم است كه قبل از تهيه اين كرمپودرها توجه داشته باشيد تا كرمپودري را بخريد كه از نظر رنگ با رنگ پوستتان مطابقت داشته باشد. به دليل اينكه اگر كرمي مناسب با رنگ پوستتان تهيه كنيد، باعث ميشود لكههاي روي پوست بيشتر نمايان شوند.
برایم نوشته بود :
گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند
شاید چون آرزوهایم بلندند ...
ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید :
امیدی هست ؛ چون خدایی هست ...
آری ، وچه زیبا نوشته بود ...
همواره با خود تکرار میکنم،
امیدی هست ؛ چون خدایی هست
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Ksmiletris روشی سريع برای از بین بردن جوش های صورت fereshteh3 2 1,148 ۱۵-۰۴-۱۳۹۲, ۱۰:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: maryam.n.g
Ksmiletris روغنی برای از بین بردن لکه های پوستی fereshteh3 0 475 ۲۷-۰۵-۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: fereshteh3