امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 2.83 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش استفاده از کرم پودر
#1
مقداري از كرم پودر نرم را روي سطح صافي مانند يك دستمال يا يك آينهريخته و به آرامي با يك برس نرم به پوست بماليد.
به اين ترتيب ميتوان به صورت يكسانو درست از آن استفاده نمود و ميزان آن را كنترل كرد.( يا )كرم پودر را روي اسفنج کمي مي ريزيد و روي تمام صورت پخش مي کنيم تا کاملا يکدست شود بعد پشت آن حتما پودر بيرنگ را بابراش يا اسپانج مخصوص پودر روي تمام صورت استفاده كنيد. اين باعث ميشود كه ارايشديرتر ترك خورده يا عرق كند مخصوصا پشت چشمها.
با آرايش ترميمي و استفاده از رنگهايتيره و روشن فونديشن و يا پورد ميتوانيم ايرادهاي اعضاي صورت را تا حد امکانبپوشانيم. ميتوانيم با رنگهاي تيره اين اعضا را کوچکتر و با رنگهاي روشن آنها رابزرگتر نشان دهيم. اگر در اين کار دقت نکيم، اين لکه هاي تيره وروشن نه تنها زيبانخواهند بود، بلکه چهره را زشت نيز خواهند کرد.
در آرايش ترميمي بيشتر از پودراستفاده ميشود تا از کرم و مايع، زيرا پودر به راحتي روي فونديشن پخش ميشود. آرايشترميمي بر اثر تکرار بهتر ميشود چون تکرار اين آرايش باعث ميشود که متوجه شويم کهچگونه بايد اعضاي صورت را با استفاده از رنگهاي متضاد کامل نشان دهيم.به طورمثال براي بيني پهن، کنار بيني را کمي تيره تر ميکنيم و روي بيني را پودر ميزنيم.
درمورد بينيهاي بلند، نوک بيني را تيره تر ميکنيم و در بيني هاي کج، رنگ تيره را درکنار بيني و رنگ روشن تر را در وسط بيني به کار ميبريم.براي پوشاندن جاي زخم ويا جوش، آکنه، لکه هاي روي پوست و سياهي دور چشم و خطوط ريز و پهن کنار دهان عملترميمي و تکميلي را بعد از زدن فونديشن انجام ميدهيم، زيرا فونديشن را نميتوانيمروي پودر بزنيم و مانع پاک شدن آن شويم. پودر و يا کرمهاي ترميمي در رنگهايروشن، متوسط و تيره ساخته ميشوند.

حلقه سياه دور چشم را ميتوان با استفاده ازکرم پودر ترميمي پوشاند. البته دلايل زيادي براي افتادن حلقه سياه دور چشم و گودرفتن و پف کردن پلکها وجود دارد، مثل کم خوابي، غذاي نامناسب، مصرف مشروبات الکلي،ناراحتي هاي کليوي و... که در اين صورت بايد ابتدا در رفع مشکل اصلي بکوشيم و سپساز آرايش کمک بگيريم.
به هر حال، پلکها و اطراف چشم را تا زماني که تيره و گود رفتههستند روشنتر ميکنيم و يا در حالتي که پف کرده اند براي پوشاندن اين پف ، روي آن رابا پودر تيره تر و اطراف آن را با پودر روشن ميپوشانيم و به دقت پودر را پخشميکنيم.از پودر تيره براي کوچکتر نشان دادن بيني بزرگ و يا کج، غبغب، آروارهپهن و برجسته، پلکهاي سنگين، چانه برجسته و پيشاني جلو آمده استفاده ميکنيم.
ازپودر روشن براي بزرگتر نشان دادن بيني کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باريک وبلند، چانه عقب رفته، گردن باريک و بلند و پوشاندن حلقه سياه دور چشم استفادهميکنيم.بريا برجسته تر نشان دادن گونه ها، يک خط فرضي از گوشه دهان به وسط گوشو يک خط ديگر به صورت عمودي، از گوشه خارجي چشم به طرف چانه ميکشيم. فونديشن تيرهرا بعد از خط عمودي روي اين خط فرضي به طور افقي ميزنيم.زخمهاي کوچک، خال ولکه سياه را با فونديشن ميتوانيم بپوشانيم که بهتر است با انگشت فونديشن را کاملاپخش کنيم تا خط فاصله اي ايجاد نشود و صورت دو رنگ نشان ندهد.
براي پوشاندن لکهههاي بزرگ و خال يا لکه مولودي (اصطلاحا همان ماه گرفتگي) مسلما وقت بيشتري بايدصرف کنيم و با صبر و حوصله به قدر کافي کار کنيم. بعد از زدن فونديشن، موادپوشاننده را روي لکه مي ماليم و مجددا لايه نازکي از فونديشن را روي آن ميزنيم وسپس تمام صورت را به طور يکنواخت پودر ميزنيم. بايد توجه داشته باشيم که استفاده ازفونديشن خيلي زياد و ضخيم، بدون پخش کردن صحيح مشکل صوزت را بدتر از آنچه که هستنشان ميدهيد
.
پاسخ }
#2
من یه جا خوندم که کرم پودر رو به هیچ عنوان نباید به روی پوست فشار داد. فقط روی پد میریزی و به پوست ضربه میزنی. فقط ضد آفتاب رو باید روی پوست گذاشت و پوست رو ماساژ بدیم. من خودم همیشه این کار رو می کنم1 (49)
یک فانوس کوچک می تواند کاری کند که خورشید با آن عظمت هرگز نمی تواند آن را انجام دهد!!!!
او می تواند در شب بتابد...
Wavesmile
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Ksmiletris نکاتی مهم در استفاده از کرم پودر که آرایش تان را زیبا و ماندگار می کند tannaz.m 0 492 ۱۵-۱۰-۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tannaz.m
  نکات مهم در استفاده از کرم پودر نرگس بانو 0 349 ۱۶-۰۳-۱۳۹۱, ۰۳:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: نرگس بانو