خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

روش صحیح جدا کردن ژله و دسرهای ژلاتینه از قالب

مدیریت کل

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 23861

ارسال: #1
روش صحیح جدا کردن ژله و دسرهای ژلاتینه از قالب
در اکثر تاپیکهای ژله این سوال بارها مطرح شده که چطور ژله رو از ظرف جدا میکنین؟
این تاپیک رو ایجاد کردم با مشکل کاربرای گلمون با مطالعه این تاپیک حل بشه و سوالشون رو در تاپیکهای مختلف تکرار نکنن

روش های زیادی برای اینکه بتونین راحت ژله رو توی ظرف برگردونین وجود داره
اولین روش اینه که میتونین کف قالبتون رو با اسپری روغن یا با یه قلموی روغنی چرب کنین

روش بعدی اینه که توی قالبتون کمی آب بریزین و بگردونین و بعد خالیش کنین و قالب خیس رو یک ربع توی فریزر قرار بدین و بعد ازش استفاده کنین

اما هنگام برگردوندن قالب، اول از همه ظرفی که میخواین ژله رو توش برگردونین نمدار کنین تا اگه ژله درست وسط قرار نگرفت بتونین جابجاش کنین و نچسبه به ظرف

با نوک چاقو اطراف ژله رو از قالب جدا کنین

قالب رو توی سینک یا ظرف پر از آب گرم فرو ببرین و دقت کنین آب داخل ژله نره
حدود 5 تا 10 ثانیه بسته به گرمای آبتون داره نگه دارین

میتونین برای گرم کردن قالب از سشوار هم استفاده کنین یا اینکه یه حوله داغ دور قالب بپیچین

ظرف رو روی قالب قرار بدین و با سرته کردن قالب، ژله رو توی ظرف برگردونین

برای اینکه ژله سفت تری داشته باشین و نتیجه کار شیک تر بشه میتونین نصف پیمانه از میزان آبی که اول قاطی پودر ژله کردین کم کنین

[تصویر:  20140127143314_4.jpg]

مطلب اختصاصی خانوم گل
کپی برداری ممنوع
امضای Galaxy
[تصویر:  clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&a...9&ad=1]
۷-۱۱-۱۳۹۲, ۰۲:۳۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
78 کاربر از Galaxy به دلیل این ارسال سپاس کرده.
رويا صادقي, tina63, 1368Sheri, mhsa, parisa.sfz, yaldae, shamim_13, shimbolak, مامی نازنین, atrin123, little star, چشم عسلی, baran7, maryam1352, nena87, قلب, maryam kordi, negin.s, savis, سرهه, مامان مهدی یار, Alisa, fahime.j, مرضیه آبی, saharr, niloofar00, 10024, a_t_e_n_a, mariyan, خاله سیما, سولی.میلی, مامي اروين, زهرا77, مدیون مهرت, baran74, *گیلدا*, گلسا90, گلسان, loyee_15, marien1996, باجی, asal69, zahra banoooo, mozhgan57, نفس مامان, سمیرااا, fahime_f3258, الهه زیبایی, تانیای مامان, atekeh, سقنقور, چیچک 90, گلاره69, pegasus, Amitise, ashpazbanoo, سما خانم, samaneh1990, لی لی گل, m.taghva, نیوشا, Atefe joon, mahshid0098, مهرناز مامانی, maryam_1, hekmati009, goldfire, خانوم خونه آقاش, کوثر خانم, reyhane banoo, crazy angel, ستاره 12, mah taab, azam1360, شقایق سرخ, pinkgirl138, پروا*, ایران دخت
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 435

RE: روش صحیح جدا کردن ژله و دسرهای ژلاتینه از قالب
با اجازه galaxy عزیز من هم یک مورد رو گوشزد کنم برای برگردوندن ژله:
موردی که بعضی ها توجه نمیکنن اینه که وقتی پودر ژله رو تو آب داغ حل میکنیم باید با حوصله هم بزنیم تا کاملا مایع شفافی بدست بیاریم و فقط به حل شدن سطحی پودر ژله بسنده نکنیم. اگه پودر ژله کاملا تو آب داغ حل نشه طوری که مایعمون کاملا شفاف بشه، بعد از تو یخچال گذاشتن کمی رسوبات داره که باعث میشه ژله ته ظرفمون بچسبه و حتی با رعایت تمام نکات بالا هم به درستی جدا نشه. من معمولا یک بسته پودر ژله رو با یک لیوان آب با دمای جوش مخلوط میکنم و بین 5 تا 10 دقیقه هم میزنم و و بعدش یک لیوان آب سرد رو اضافه میکنم و با اینکه معمولا ژله هامو تو ظرف پیرکس درست میکنم، راحت از ظرف جدا میشه.
البته اینکه تو ظرف آب بگردونیم و 15 دقیقه تو فریزر بذاریم و بعد مایع ژله رو توش بریزیم خیلی خیلی موثره ولی چرب کردن ته ظرف ژله روتوصیه نمیکنم چون روغنها به سطح ژله میان و شفافیتشو میگیرن. به جز روغن بقیه موراد بالا رو صددرصد تایید میکنم. با رعایت درست این موراد امکان نداره ژله به قالب بچسبه.(1782)Flowerysmile
امضای سما خانم
[تصویر:  20141125144421_14.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۹-۱۳۹۳ ۰۲:۴۳ عصر، توسط سما خانم.)
۱۱-۹-۱۳۹۳, ۰۱:۴۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
26 کاربر از سما خانم به دلیل این ارسال سپاس کرده.
negare, Galaxy, مهرناز مامانی, kentia, mariyan, 1368Sheri, Atefe joon, maryam_1, hekmati009, بید مجنون, asal69, z.arghavani, یکتا20, خانوم خونه آقاش, niloofar00, reyhane banoo, mah taab, شاتوت, m.n.nazemi, کدو, mozhgan57, pinkgirl138, پروا*, ایران دخت, samiree, یگانسوگند

مدال ها

دوستای خوبم من تجربه زیادی تو خونه داری و این مسائل ندارم اما من همیشه از قالب استفاده میکنم و واسه جدا شدن بعد از اینکه تو ظرف برش گردونندم پشت و دور تا دورش رو سشوار میگیرم خیلی راحت جدا میشه ...Dunnof
۱۴-۹-۱۳۹۳, ۰۸:۱۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از s-kish به دلیل این ارسال سپاس کرده.
سپیده صبح, خانوم خونه آقاش, کوثر خانم, mariyan
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

اگه قالب پلاستیکی باشه با سشوار خیلی راحت در میاد
۱۴-۱۱-۱۳۹۳, ۰۱:۲۹ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از عاشق بی معرفت به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mariyan
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 608

با اجازتون منم در ادامه حرفای سما جون می خوام بگم من روشم رو برای جرم نگرفتن ژله و در نتیجه راحتتر جداشدن و شفافیت بیشتر ژلم اینطوری انجام می دم که:
آب جوش و ژله رو تو کاسه استیل میریزم و روی بخار کتری آب جوش می زارم و حسابی هم میزنم تا کاملا حل بشه اینوطری خیلی سریع پیش میره.
20
امضای شاتوت
[تصویر:  20150929085228_1.jpg]
۱۴-۱۱-۱۳۹۳, ۱۰:۰۴ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از شاتوت به دلیل این ارسال سپاس کرده.
sahar1992*, mozhgan57

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 27

1 سلام به همه خانم های گل در تآیید حرفای عزیزان بهترین ظرف 0ظرف یه بار مصرف که قبلش کمی چرب شده باشه وبرا جدا کردن نیازی به گرم کردن نداره من همیشه همین طور درست میکنم خیلی راحت جدا میشه16
امضای آرزو خانم
[تصویر:  qw3kqm3ffpru.jpg]
۱۲-۴-۱۳۹۴, ۱۱:۳۶ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از آرزو خانم به دلیل این ارسال سپاس کرده.
yasamin zahra, ریحون گلی$

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کلکسیون عكس ها وايده های ژله و دسرهای ژلاتینه هستي 34070 24 226,242 ۲۹-۵-۱۳۹۵ ۰۷:۰۷ صبح
آخرین ارسال: mayok

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد